Království Železnic

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Libí se vám tento projekt ?

Ano
106
65%
Ne
57
35%
 
Celkem hlasů : 163

Příspěvekod Hloubkar » čtv 14 led, 2010 10:19 pm

To by sedělo, jako když jsem tam byl já v tom září. Pár jezdících vlaků a spousta stojících. Snad se časem polepšej.
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod Vladimír_B » čtv 14 led, 2010 11:16 pm

JBr píše:...mam z toho ponekud smisene pocity... :?
Asi jako když Tvoje tchýně padá v Tvém novém voze do propasti? :lol:
U KZ bych viděl jako jeden z problémů málo místa (anebo příliš velké sousto?) - kdyby toho udělali půlku na stejném prostoru vypadalo by to o třídu lépe...viz. třeba to Ústí...a kort kdyby to udělali ve stylu "Hamburk". Tohle je styl ala firemní kolejiště...(vše v jedné urovni, kilometry2 opěrných zdí - Chuchli znám, ale tam to aspoň nějako vypadá...) Ten Střekov, kdyby byl stylem Grand Canyon... No, radši půjdu spát, už jsem zase příliš upřímný (co na srdci...).
http://www.miniatur-wunderland.de/anlag ... nd-canyon/
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/130375.jpg
http://www.zelpage.cz/news_n/kralovstvi ... avba_7.jpg
Mě to nedá, tak poslední myšlenka: chyba bude asi v tom, že to pořád porovnáváme s Hamburkem. Hamburk je nedostižitelný. Tohle je jiná liga...
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1230
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod diego.dan » pát 15 led, 2010 7:29 am

Kucí,já bych to až tak nezatracoval :!: .Musím přiznat,že možná méně kolejí by bylo ku prospěchu vyřádit se dominantou určité oblasti.Je to dost přecpané -viz. např.Chemopetrol vedle Děčína,naprotí Ústí hl.n. Velké Březno a hned vedle Setuza a vůbec celý ústecký uzel.
Ale zase vidím pozitiva v tom,že se do toho vůbec někdo pustil a i když ne podle Vašeho(našeho) gusta to ztvárnil.Když se zamyslím nad celým projektem KŽ tak se mi jeví jako ojedinělý v této době a hlavně jako super spojení zábavy,komerce(obchod o patro výš!!) a vzdělávání(workshopy,přednášky,promítání).Myslím,že to k našemu koníčku přivede dost nejen kluků ale i tátů a přece o to nám všem jde.
Dočkejme až to bude hotové celé.
A pokud má někdo dojem,že by to udělal lépe a radostněji má možnost :lol: .
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

Příspěvekod JBr » pát 15 led, 2010 9:15 am

Ja ten projekt rozhodne nezatracuju a mam obdiv ke vsem, kteri na nem pracuji. Jen jsem si podle planku, ktery tam driv visel, predstavoval cele to kolejiste trosku jinak - vzhledove. Co se tyce technicke stranky, tak mi tam vyslovene chybely ochozy okolo kolejiste v zadni casti (tam kde se snizuje podlaha), protoze spousta prcku co tam byla v dobe me navstevy tam proste nemela sanci cokoliv videt.

Moje nejvetsi zklamani ze vcera bylo puste ustecke depo CD Cargo, ve kterem byla rotunda pozavirana a na tocne stala nejaka para. Ale verim, ze tohle je vec, ktera se s pribyvajicim poctem modelu napravi.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Vladimír_B » pát 15 led, 2010 9:33 am

Království železnic otevřelo 1. díl zmenšené ČR – Ústecký kraj
http://www.zelpage.cz/zpravy/7523
diego.dan píše:A pokud má někdo dojem,že by to udělal lépe a radostněji má možnost :lol: .
Pokud by ta výzva nebyla brána globálně na celou ČR, ale třeba lokálně, tak můžeme porovnávat Setuzu KZ a Zababov.
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1230
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Houmr » pát 15 led, 2010 2:20 pm

No je pravda, že jsme asi očekávali něco trochu jiného, ale ruku na srdce, byl to spíš jen sen. Ono srovnávat, třeba velká kolejiště z německa a u nás, to prostě nejde. Zase jich tolik u nás nevzniklo. Je tam naprosto jiná základna modelářů, sponzorů. Toto bych bral jako opravdu první větší počin a zkoušku toho, jestli se opravdu dá něco takového u nás udělat. A rozhodně pokud se alespoň trochu hnou ledy a zájem hlavně mladých modelářů se zvíší, můžou si stavitelé gratulovat. Protože v tom je budoucnost. Precizní kolejiště jsou nádherná, ale kolik jich u nás je? Sám vidím to svoje tak na desetiletí a upřímně obdivuji všechny, kteří aspoň nějaké dotáhli do konce. Takže v této obrovské ploše vše udělat tak precizně jako doma, bych viděl tak na 200 let. Spíš bych tam viděl možnost přiblížení nových technologií široké veřejnosti, protože stále většina lidí neví, jak šla modelová železnice dopředu. To vidím i u mne, když někdo přijde na návštěvu. Takže asi tak.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod milan ferdián » sob 06 úno, 2010 8:31 am

Trochu jsem si našel času ,abych se podíval na první část "Ústecký kraj" .I já jsem hodně v rozpacích,asi fakt mám na to jiný pohled.Je tu i hodně rozporů,například časová.Tato část se měla budovat jen tři měsíce a čtu po půlroce.Tady ,jak se někteří z vás zmiňovali,se jedná fakt jen o komerční pohled,prostě pro tu drobotinu.Malé poloměry oblouků,rozteč na dvojkolejné trati mi připadá moc široká.No jsem zvědavý jak dopadne PRAHA se vším všudy.. :?:
Ale i tak ,klobouk dolu před těma klukama ,co to zde budují.Vždyť budování elektroinstalace a její zapojování,které se rovná v rubání nízkých slojích uhlí na dole,už to je horentní výkon.Výška je cca 70,0cm.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Jarda H. » pát 19 bře, 2010 9:31 am

... pro ty, co se ještě do "království" nedostali :

V upoutávce na následující pondělní vysílání pořadu Víkend na Nově je i reportáž z Království železnic. Pořad by měl být na Nově v PO 22.3. ve 21:10 hodin
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod radula63 » pát 19 bře, 2010 12:15 pm

Jarda H. píše:... pro ty, co se ještě do "království" nedostali :

V upoutávce na následující pondělní vysílání pořadu Víkend na Nově je i reportáž z Království železnic. Pořad by měl být na Nově v PO 22.3. ve 21:10 hodin


Už si to píšu ! a kouknu na to. I když se tam chci s dcerkou podívat zítra po burze osobně 8)
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1317
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Příspěvekod kvasha » pon 29 bře, 2010 7:35 pm

něco málo komentáře z mé další návštěvy:

http://vlacky.kvasha.net/modules.php?name=News&file=article&sid=29
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » úte 30 bře, 2010 8:06 am

omlouvám se, dnes od 2.00 do 10.00 byl mnou nezaviněný výpadek serveru.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 30 bře, 2010 11:08 am

Velmi zajímavě a elegantně napsaná "recenze"!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod ladino1 » stř 31 bře, 2010 7:50 pm

Navštíveno v úterý 30.3. dopoledne. O provedení již byla mnohokrát řeč. Co mě zarazilo nejvíc, byl fakt, že za 150 Kč vstupného nepanoval na kolejištích žádný provoz, snad vyjma vždy jedné soupravy, kroužící dokola a projíždění nákladních aut. Asi jsem si to zavinil sám nevhodnou dobou návštěvy, ale protože vstupné jsem platil plnohodnotné, očekával bych i plnohodnotný provoz.
ladino1
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 13 led, 2009 5:12 pm
Bydliště: Fialková 450, 541 02 Trutnov

Příspěvekod radula63 » stř 31 bře, 2010 8:19 pm

ladino1 píše:Navštíveno v úterý 30.3. dopoledne. O provedení již byla mnohokrát řeč. Co mě zarazilo nejvíc, byl fakt, že za 150 Kč vstupného nepanoval na kolejištích žádný provoz, snad vyjma vždy jedné soupravy, kroužící dokola a projíždění nákladních aut. Asi jsem si to zavinil sám nevhodnou dobou návštěvy, ale protože vstupné jsem platil plnohodnotné, očekával bych i plnohodnotný provoz.


Copak myslíš tím "plnohodnotný provoz"?

Já se tam byl podívat 20.března po poledni poprvé a můj názor?
1) Podstatně se blíží skutečnosti (myslím provozem) více než brněnský Modelový svět. Nevím jak komu, ale mne se nelíbí provoz a la "jeden vlak za druhým". Vždyť i ve skutečnosti nejezdí po 5 minutách další rychlík. Ve chvíli (cca 2hodiny) co jsem tam byl, na každém kolejišti se střídalo několik souprav. Myslím si, že je to celkem vhodně vyváženo - projede vlak, pak se pokochám okolím a zase něco projede... V Brně jezdí jeden vlak za druhým a skladbou "co přijde pod ruku" (ČSD, DB, OBB... i v jedné soupravě), tady elespoň skládají soupravy ČSD/ČD (vyjma čistících vozů Roco clean - ale to chápu s ohledem na provoz a prach. I když by šlo dát takovému vozu "kastli" třeba poštovního dvouosého vozu).
2) Se mi líbí zaštěrkování kolejiva - použito kolejivo s podložím, ale částečně přesypaným a přechází "do ztracena" do trávy. A i když je to stavěno hlavně pro pobavení a třeba i přilákání nových lidí k železničnímu modelářství, tak si myslím, že to udělali hezčí než leckteré domácí "vlakodromy". Jasně - němcům se nevyrovnají (myslím tím Miniatur....land - nevím honem jak se to píše). To je však taky o financích - pohrát si ještě na už hotových kolejištích s patinou tak je to GOOD :o
3) BOD PLUS a jako třešnička na dortu se mi líbilo doře zpracované střídání - rozednívání, den, stmívání, noc :!: V Brně je přijde paní a zhasne zářivkové světlo a je tma :evil:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1317
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Příspěvekod harmi » čtv 01 dub, 2010 11:13 am

Brnensky modelovy svet je asi skor herna pre deti na dazdive dni nez ukazka modelarskeho kumstu, vsak je tam aj autodraha, auticko na dialkove ovladanie, Tomasov vlacik... Deticky nezaujima realita vlakovej prevadzky ani zastrkovanie podlozia, ale ked sa roztoci vrtulnik alebo rozhucia sireny po stlaceni gombika, to je ono! Blikacich LEDiek je tam asi tiez celkom dost a ak by tam isiel jeden vlak za polhodku, tak by atraktivita dost klesla. Hlavny obchodny artikel su tam asi aj tak listky na vstup a modelarsky obchod s pomensim sortimentom je len akysi doplnok.
TT moduly, Wintrack (aj cz).
harmi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon 09 bře, 2009 6:48 pm
Bydliště: Marianka, SK

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků