skály a kopce

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: skály a kopce

Příspěvekod dedo » úte 18 bře, 2014 12:36 pm

jo, jo, to už som tiež videl, je to parádička... ale všetko je to fakt iba o tom robiť, robiť a robiť a keď si potom porovnáš niečo z pred troch rokov s tým súčasným ... to je tá najkrajšia odmena a motivácia :lol:
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: skály a kopce

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 18 bře, 2014 9:04 pm

Kluci nesmíte být na sebe tak přísní,Tomáš Bartoš je starej profík,kdežto my noviciáni. :D
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/#Snimek_021.jpg
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: skály a kopce

Příspěvekod Barbucha » úte 18 bře, 2014 9:13 pm

Jak jsme žili v lavinovém kotli :-D
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: skály a kopce

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 18 bře, 2014 9:17 pm

Barbucha píše:Jak jsme žili v lavinovém kotli :-D

Kdepak,to zase tak vysoké není.To i skály ve Hřensku jsou vyšší. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: skály a kopce

Příspěvekod Barbucha » úte 18 bře, 2014 9:23 pm

Šlaka, rozjíždí se soutěž, kdo dá vyšší skálu. Ještě že mám k dispozici druhou půlku, tam to vidím aspoň na 5000 m :-D.
Já bych na ty formičkový neměl nervy. Nahňácal jsem kopec sádrou, dal k tomu dvě piva a hobloval jsem, až se kolem toho dalo projet vlakem. Celkem vás v tom obdivuju, že na to máte ty nervy. Jinak ještě není co hodnotit, semelme tě, až to bude natřený. To je zatím jen 25% práce :-D.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: skály a kopce

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 18 bře, 2014 9:28 pm

forex píše:Prispeji take trochou do mlyna..a ne ze me semelete :D jde to ovsem pomalu a je na tom jeste mnoho prace prede mnou

Skalni masiv.jpg

No máš to pěkný. :wink: Já to taky zkoušel dlabat,ale měl jsem to na křehkém podkladu,takže když mi párkrát zajelo dláto skrz,šel jsem cestou odlitků a postupného skládání.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: skály a kopce

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 18 bře, 2014 9:38 pm

forex píše:Vidis, na prvni pohled bych rekl,zes to cele vysochal a vydlabal, ale kdyz si rekl,ze to je skladane,mas pravdu, nachazim tam zname tvary :D

Myslim, ze to vypada pekne a k tomu viaduktu to pasuje perfektne

Díky,díky,dalo by se tu udělat samozřejmě rozmanitější ale mám jen 2 formy,které byly určeny jen na malé skalky.
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/#224.jpg
Z výše uvedených důvodů jsem to pak musel použít i na ten "masiv",ale dávat za každou další formu 200 kč se mi fakt nechtělo. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: skály a kopce

Příspěvekod Tomáš » úte 18 bře, 2014 9:43 pm

Vypadá to moc dobře.
Teď trochu mimo mísu,ale když jsem jel teď po Xletech vlakem do Práglu pozoroval jsem jako obyčejně tu krajinu kolem Kolína. No musím,říct,že tam té inspirace moc nebude. :D Zato rozhled do okolí je velkolepej. První kopeček je až za Chocní. To já popojedu 10km a už mám skály Krasový jedna báseň. I když mě osobně se ten vápenec moc nelíbí.
Tím chci jen říct,že se rozhodně nedá tvrdit,že to tak být nemůže,nebo,že to někde není. Třeba mě fascinovalo,jak blízko trati jsou ty různý ramena Labe... a to je letos sucho. Proto začínám mít ty přísný pravidla tak trochu na háku. :mrgreen:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: skály a kopce

Příspěvekod Barbucha » úte 18 bře, 2014 9:48 pm

forex píše:No neboj, aby to nejak vypadalo, tak se musi udelat prechody spary a pak to dodlabat umeleckymi rytky a nevim cim..... :lol:
ale i z tech formicek lze udelat peknou vec, si myslim, .....nebo to je osklive,myslis?
Ale kdyz se pozorne podivas,cely spodni segment vpravo je jen nalita sadra, jeste nedoopracovana a mistama bude jeste tvarove dolita....
Az to bude natrene, atp,tak to uz neukazu, nebot nechci byt semlety :lol:


Jemný věci jsem pak dodělával frézkou. Byl z toho sice trochu bordel, ale zase to celkem dobře odsýpalo. Kombinoval jsem to s už tupějším špičatým skalpelem. Nějaký dláto je na hrubý opracování. Jinak, máš to u nosu, tak to půjde dobře od ruky. Já ležel pupkem na koleji, ruku mám 65 cm a skálu jsem frajersky dal metr od kraje. A hlavně to chce furt odsávat, aby měl člověk představu o patvaru. Já lítal dopoledne po skalách, abych to měl v hlavě a odpoledne jsem se do toho pustil. Večer byla skála nabarvená.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: skály a kopce

Příspěvekod milostt » stř 19 bře, 2014 7:47 am

Z výše uvedených důvodů jsem to pak musel použít i na ten "masiv",ale dávat za každou další formu 200 kč se mi fakt nechtělo. :D[/quote]
Vidíš já mám forem 5 aby se pořád neopakovla stejný motiv , kdyby jsi potřeboval nějaký jiný odlitek není problém
,Milostt
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: skály a kopce

Příspěvekod milostt » stř 19 bře, 2014 7:48 am

[quote="forex"]Prispeji take trochou do mlyna..a ne ze me semelete :D jde to ovsem pomalu a je na tom jeste mnoho prace prede mnou

Nikdo tě nesemel v téhle fázi je to super , nebál ses velké skály a to je dobře , práce je to pěkná.
milostt
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: skály a kopce

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 19 bře, 2014 8:18 am

Někdo tady mluvil o velkých skalách? :D http://www.stummiforum.de/viewtopic.php ... start=1700
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: skály a kopce

Příspěvekod milostt » stř 19 bře, 2014 9:15 am

miroslav lengyel píše:Někdo tady mluvil o velkých skalách? :D http://www.stummiforum.de/viewtopic.php ... start=1700

Když to není český.... :D
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: skály a kopce

Příspěvekod Barbucha » stř 19 bře, 2014 9:32 am

miroslav lengyel píše:Někdo tady mluvil o velkých skalách? :D http://www.stummiforum.de/viewtopic.php ... start=1700

To mi nic neříká. Na druhou stranu hromada gypsu a polystyrenu je asi to nejlevnější na krajinu :-).
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: skály a kopce

Příspěvekod TomBart » stř 19 bře, 2014 10:01 am

Chlapci, už jsem to říkal nejednou. Nesmíte se toho bát. HLAVNĚ v tom nehledejte žádnou vědu. Je to vše hrozně jednoduché. Stačí sádra, dláto štětec a vodovky. na konci jen lak a hotovo. Jestli vás to uklidní, tak věřte, že ve skalách rozhodně nejsem žádnej odborník. Bojím se toho jako čert kříže, jak to vlastně dopadne. Bohužel, když něco dělám, tak to většinou nedopadne podle mých představ a při tvorbě si nejsme moc jistej. To že výsledek není úplně k zahození je dáno tím, že to nenechám na pokoji, dokud to prostě aspoň trochu nebude vypadat k světu.

Ještě k těm skalám. Poslední větší masív je toto http://tombart.bluehost.cz/webkolejisteTB/HOTB5-42.htm Ještě to není hotové a není to úplně ono, ale momentálně se věnuju modulům a kolejiště trošku spí. Ale pár poznatků. Vše je odlito ze sádry lafarge či jak se to píše. Důvod je ten, že odlitky bylo nutné spojit (a ted by měl dávat pozor milostt, u kterého je to spojení znatelné, ale jinak velice hezká skála). Samostatnou skalní stěnu viz ten odkaz na ty zamračené a výplně mezi skálou tvořím z této sádry. Výhoda je taková, že sádra dlouho schne a dobře se opracovává. Další vlastnost je, že jinak nasává barvy a proto je nutné mít celý skalní masív z jednoho druhu sádry. Skály barvím už jen vodovkama. Dobře se vsakují a dělají dobré odstíny. Obyčejná sádra pigment vsákne rychle a je to potom vizuálně vidět. Pak dobré pravidlo z vlastní zkušenosti mám, že ať se snažím jakkoliv, tak nikdy neudělám barvu skály, jakou mám třeba na fotce vedle ruky. To prostě nejde, takže se strikně nedržte skutečnosti. Důležité jsou optické klamy a hra barev. Navíc velká skála vypadá jinak z 1 metru a jinak ze 100 m. A pochybuji, že na model se bude někdo dívat ze vzálenosti fotbalového hřiště. Hodně pomáhá konečný posyp jemné hlíny a štěrku, ale chce to opatrně.

TB
TomBart
 
Příspěvky: 499
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků