TT 300x150

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

TT 300x150

Příspěvekod Jivatc » stř 14 lis, 2012 5:44 pm

Dobrý den,

Již dlouho mě láká, postavit si panel na ježdění ve velikosti TT. Nyní se pomalu začíná plnit můj sen, získal jsem místo /300x150/ a začal jsem s navrhováním. Moje představa je panel se spoustou skal, přírody, lesů…… K ovládání mám zatím Digital start set od Roca, ale do budoucna počítám se systémem Lenz + PC. Ovládání vše přes PC, vlaky, i příslušenství, osvětlení.
Prosím o Vaše připomínky, návrhy.

Legenda:
Fialová: Vedlejší trať /kývačkou provoz/ např.: M232, VT 137, M152 apod.
Modrá: Vedlejší trať s osobním i nákladním provozem s průjezdní zastávkou
Žlutá: Trať kde je odbočka na pilu
Zelená: Hlavní trať se skrytým nádražím /2 koleje/

Epochu neřeším, momentálně mám DB 81, BR 120 i Tauruse MWB, ale nejvíce se mi líbí 3-4 epocha

http://jivatc.rajce.idnes.cz/Navrh_Panelu#1.jpg
http://jivatc.rajce.idnes.cz/Navrh_Panelu#2.jpg
Jivatc
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 05 dub, 2007 3:48 pm
Bydliště: Tachov

Re: TT 300x150

Příspěvekod Jarda H. » stř 14 lis, 2012 5:57 pm

Vím, že to "zabiju" hned na začátku, ale nedá mi to :oops: Potom, co se už ve fóru napsalo připomínek, co je k vidění na fóru, v dostupné literatuře (internetové i tištěné) atd se předloží k diskuzi takový plánek, pak není - bohužel - co komentovat !
První pohled mi padl na trojí křížení tratí nad sebou, samozřejmě že NECHYBÍ točna .... ostatní se asi přenesou, ale já se omlouvám za kritiku a proto doporučuji / prosím tazatele o přehodnocení plánku.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: TT 300x150

Příspěvekod milostt » stř 14 lis, 2012 6:49 pm

Souhlas s kolegou ..přepracovat hned v prvopočátku.
jen namátkou , s modré koleje nemáš šanci odjet na zelenou kolej , atd atd.
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: TT 300x150

Příspěvekod Jivatc » stř 14 lis, 2012 7:06 pm

... neomlouvej se za kritiku, jsem rád za všechny připomínky. Hned zítra začnu přemalovávat. Zatím děkuji
Jivatc
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 05 dub, 2007 3:48 pm
Bydliště: Tachov

Re: TT 300x150

Příspěvekod Jarda H. » stř 14 lis, 2012 8:11 pm

Při plánování nezapomeň třeba na :
a) přístupnost do všech míst na panelu, kam je a bude třeba sáhnout během stavby, během provozu .....
b) změnu řešení - např. panely do tvaru U nebo L, při tomhle prostoru i tohle řešení by mělo asi své opodstatnění ?!

Určitě jako minimum doporučuji projít starší vlákna, kde se diskutovalo řešení podobně velkých prostor. Upřímně řečeno - někdy méně bývá více (dlouhá stavba a nemožnost si brzy zajezdit vede k zavržení koníčka :x o finanční náročnosti netřeba mluvit. Zkrátka máš o čem přemýšlet.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: TT 300x150

Příspěvekod radekkrupka » úte 01 led, 2013 7:36 pm

Doporučuju začít studovat :) Nějakou literaturu můžu poskytnout i v digitální formě, kdyžtak mi napiš SZ.

Co se týká dostupného prostoru: zde je potřeba mít na paměti, že maximální reálná vzdálenost od okraje, kdy jsi schopen něco udělat - postavit, opravit, nakolejit vagon... je 80 cm!

Jinak začít je možno např. zde: http://rak.grasski.net/rak-tt/ostatni/c ... ejiste.htm
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: TT 300x150

Příspěvekod radim262 » úte 01 led, 2013 7:45 pm

že by konečně někdo z Tachova :D
radim262
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon 09 led, 2012 3:47 pm

Re: TT 300x150

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 02 led, 2013 12:25 pm

Ahoj, mám pocit, že tenhle plánek vychází právě ze studia literatury. Třeba se Jivatc přizná odkud to obšlehnul:). Ovšem není literatura jak literatura, plánek a velice podobný plánek vyšel v nějakém sešitu " po správné koleji s TT" nebo něco podobného.
někdy v 70-tých letech.
Co se týká plánku nemá cenu dále komentovat. Je to už pár desetiletí přežitá koncepce. a vlastně byla nesmyslná už v době vzniku.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: TT 300x150

Příspěvekod jirkan » čtv 03 led, 2013 3:54 pm

Tuším plán č. 17, PLÁNY KOLEJIŠŤ, až na ten vnější okruh......
Jinak myslím, že na TT je to opravdu dost velká plocha, takže by byla škoda to nevyužít nějak smysluplně - tady půjde jen o kroužení co největšího počtu souprav najednou.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků