Kolejiště N 120x290cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod SpiritOfAngmar » čtv 22 bře, 2012 1:40 pm

Zdravím kolegové,

v rámci stěhování jsem byl nucen zrušit své původní kolejiště, které mi navrhl kamarád. Pro nové kolejiště jsem zvolil rozměr 120x290cm.
Jasno mám v tom, že chci dvojkolejnou trať a lokálku do koncové stanice z které bych chtěl eventuálně vyvést ještě kolej do pily v lese. Snažil jsem se vycházet z toto schéma, to se mi zdálo jako nejlepší.
Kolejiste.jpg

Jasno mám i s hlavním nádražím (nejkratší kolej cca 60cm)
Tvar-Nadrazi.jpg

a asi jak bych si představoval konec vlečky,
Vlecka.jpg

ale zaboha mi to nejde dát dohromady, nemám na to asi buňky. Prosím pomoc, už jsem docela v koncích.

Budu rád za každou radu, či pomoc.
Děkuji
DCC Lenz
N 1:160 Epocha V - VI
SpiritOfAngmar
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 22 bře, 2012 1:17 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 22 bře, 2012 1:48 pm

A co si nejdříve pořádně prolézt zdejší fórum? :D Ono se tady totiž podobné náměty opakují s železnou pravidelností,takže při troše štěstí možná najdeš i řešení nebo nějaký nápad,který Tě osloví. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod milan ferdián » čtv 22 bře, 2012 2:19 pm

Zde se objevuje pravidelně začátečnická chyba a to je umístěny lokomotivní remízy.Nebavme se o výjimkách,každé lokomotivní depo nebo strojová stanice musí být napojena na manipulační kolej.Viz obrázek.Dále je rozhodující zada depo je určené pro provoz v hlavní stanici nebo pro lokálku.Jestli pro lokálku,bylo by lepší ji situovat na druhou stranu k lokálce.Dále co se týká lokálky.kde má být usazena v tom kolejovém plánku?Místo té horní stanice na dvojkolejné trati nebo mezi oběma stanicemi?

Hlavní otázkou je zda tvé kolejiště bude hračkového charakteru (pak je absolutně jedno kde co je) nebo má ztvárňovat reálný provoz na našich tratí. :!:
Přílohy
Tvar-Nadrazi.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod D » čtv 22 bře, 2012 2:39 pm

SpiritOfAngmar:
Kromě napojení na manipulační kolej by měla mít remíza nějaké zázemí. Podle epochy uhlí, vodu a popel, a/nebo naftu. Případně aspoň místo po zrušení tohoto zázemí.

Hlavní dvoukolejná trať bude mít nástupiště aspoň u každé průběžné koleje. Od páté epochy bude mít koridorová dvoukolejka u hlavní koleje vzdálenější od nádražní budovy široké ostrovní nástupiště s podchodem nebo nadchodem situované místo 5. koleje (od budovy), případně bude nástupiště mezi kolejemi dvoukolejky, které se budou ve zhlaví rozestupovat.

Lokálka bude mít nástupiště aspoň v přímém směru.

Kolej těsně před budovou podle významu mít nástupiště nemusí.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1360
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod SpiritOfAngmar » pát 23 bře, 2012 12:54 pm

D píše:Od páté epochy bude mít koridorová dvoukolejka u hlavní koleje vzdálenější od nádražní budovy široké ostrovní nástupiště s podchodem nebo nadchodem situované místo 5. koleje (od budovy), případně bude nástupiště mezi kolejemi dvoukolejky, které se budou ve zhlaví rozestupovat.

Vím jistě že velké široké nástupiště nechci, počítám s něčím jako je nebo bylo v Počernicích.

Obrázek
Takže po úpravách asi takhle.
Tvar-Nadrazi.jpg
DCC Lenz
N 1:160 Epocha V - VI
SpiritOfAngmar
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 22 bře, 2012 1:17 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod radekkrupka » pát 23 bře, 2012 2:29 pm

SpiritOfAngmar píše:
D píše:Od páté epochy bude mít koridorová dvoukolejka u hlavní koleje vzdálenější od nádražní budovy široké ostrovní nástupiště s podchodem nebo nadchodem situované místo 5. koleje (od budovy), případně bude nástupiště mezi kolejemi dvoukolejky, které se budou ve zhlaví rozestupovat.

Vím jistě že velké široké nástupiště nechci, počítám s něčím jako je nebo bylo v Počernicích.

Jenže takové nástupiště těžko může být mezi první a druhou kolejí? To tam budou stát lidi a z každé strany jim prosviští rychlík, který nestaví?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 23 bře, 2012 3:08 pm

V reálu se toto řešilo tak,že se nejdříve prohnal rychlík a teprve pak přijel OS,samozřejmě za příslušného hlášení staničního rozhlasu.V Ústí na západním je to tak dodnes,pokud projíždí náklad,tak rozhlas upozorní cestující,aby nevstupovali do kolejiště.Tedy aspoň doufám,na nádraží jsem nebyl ani nepamatuji. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod Adam TT » ned 25 bře, 2012 10:17 pm

miroslav lengyel píše:V reálu se toto řešilo tak,že se nejdříve prohnal rychlík a teprve pak přijel OS,samozřejmě za příslušného hlášení staničního rozhlasu.V Ústí na západním je to tak dodnes,pokud projíždí náklad,tak rozhlas upozorní cestující,aby nevstupovali do kolejiště.Tedy aspoň doufám,na nádraží jsem nebyl ani nepamatuji. :mrgreen:


Jo na zapádním takto pořád hlásí. Jinak to nádraží je největší ranžír, co jsem kdy viděl. Tolik kolejí nemají snad ani v české Třebové. :D
Adam Buchal TT - ČD/ČSD - kolejiště v plánu
Adam TT
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 24 říj, 2011 6:10 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod Vladimír_B » pon 26 bře, 2012 7:16 pm

radekkrupka píše:
SpiritOfAngmar píše:
D píše:Od páté epochy bude mít koridorová dvoukolejka u hlavní koleje vzdálenější od nádražní budovy široké ostrovní nástupiště s podchodem nebo nadchodem situované místo 5. koleje (od budovy), případně bude nástupiště mezi kolejemi dvoukolejky, které se budou ve zhlaví rozestupovat.

Vím jistě že velké široké nástupiště nechci, počítám s něčím jako je nebo bylo v Počernicích.

Jenže takové nástupiště těžko může být mezi první a druhou kolejí? To tam budou stát lidi a z každé strany jim prosviští rychlík, který nestaví?

Sice to není stanice, ale v zast. Beroun Králův Dvůr je taky nástupiště mezi 1. a 2. traťovou.
Nástupiště mezi 1. a 2. traťovou máme třeba ve stanicích Ústí nad Orlicí, Velký Osek, Libice na Cidlinou... Ve stanicích si to musí ohlídat výpravčí a cestující musí být vytrénovaní, že se do kolejí prostě neleze.
Třeba v Chocni za časů silného provozu a bez ostrovních nástupišť panťák přijel do stanice a neotvřel. Čekalo se na pokyn od výpravčího až se prožene pár vlaků. Potom dal výpravčí svolení a cestující provedli šturm. :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1230
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod petr.machy » stř 28 bře, 2012 11:41 am

Ahoj, koukám na ten tvůj plánek a vidím, že to je ze stejné brožury jako mám doma - plánky pro velikost N od výrobce PIKO. Asi se moje odpověď netýká přímo tvého tématu, ale co se týče dostupných brožur s plánkama, tak mě daleko víc než tahle publikace zaujaly kolejové plánky od Ing. Bedřicha Vlčka. Nemůžu si pomoc, ale má daleko lepší nápady, než jsou v těchle továrních příručkách. Mám doma po tátovi spoustu plánků (malá železnice, tyhle příručky z NDR atd. ). Na tvůj námět je tam přesně kolejiště které by se dalo předělat podle tvých představ, kde by se dal znázornit provoz na příměstském nádraží na dvoukolejné stanici. Jestli chceš, nějak to nafotim až se k tomu dostanu a hodim to sem. Akorát dnes nebudu mít čas, protože jedu s fírou v kabině Esem do Kralup s nákladem, to si nenechám ujít 8) .
Machy
Uživatelský avatar
petr.machy
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 29 lis, 2011 2:30 pm
Bydliště: Tábor

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod Jeňa Sova » stř 28 bře, 2012 4:15 pm

Hlavně to všude napiš, at z toho má fíra pak problémy...
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 28 bře, 2012 6:12 pm

Jeňa Sova píše:Hlavně to všude napiš, at z toho má fíra pak problémy...


To jako fakt?Zrovna včera jsem koukal na reportáž v TV,kde ukazovali jak si nějací šmejdi šli vyřídit cosi s fírou na stanoviště.Nakonec ho ještě obvinili,že je napadl on.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod Jeňa Sova » stř 28 bře, 2012 7:06 pm

Pokud tam vlezli, porušili zákon o drahách. Člověk bez povolení tam nemá co dělat.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod petr.machy » čtv 29 bře, 2012 8:51 am

Jeňa Sova píše:Pokud tam vlezli, porušili zákon o drahách. Člověk bez povolení tam nemá co dělat.


To nepochybně nemá :roll: . No spíš jsem akorát naštvanej - zase jsem se dozvěděl jak jde na těch drahách všechno do pr.., všude korupce, bordel, mafie, atd. Mám pocit, že žijeme někde v absurdistánu, no ale vim, že to do diskuze o modelové železnici zrovna moc nepatří :wink: .
Machy
Uživatelský avatar
petr.machy
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 29 lis, 2011 2:30 pm
Bydliště: Tábor

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod Adam TT » čtv 29 bře, 2012 12:21 pm

miroslav lengyel píše:
Jeňa Sova píše:Hlavně to všude napiš, at z toho má fíra pak problémy...


To jako fakt?Zrovna včera jsem koukal na reportáž v TV,kde ukazovali jak si nějací šmejdi šli vyřídit cosi s fírou na stanoviště.Nakonec ho ještě obvinili,že je napadl on.


Nebylo to ze Slovenska ? Kdesi v Žilině cigáni házeli pro pobavení šutry na lokomotivy, nějaký fíra je napomenul, skončil s rukou v ortéze a ještě ho (beztak křivě) nařkli z raristických útoků.
Adam Buchal TT - ČD/ČSD - kolejiště v plánu
Adam TT
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 24 říj, 2011 6:10 pm
Bydliště: Hodonín

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků