Kolejiste H0 250*150

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod VladikC » pát 17 úno, 2012 2:34 pm

VladikC píše:A co jednokolejna trat z Ousti nad Orlici - Letohrad - Lichkov a dal do Polska.


Ted se tam prohaneji take nejake polske "podivnosti". Je to zcela mimo muj zajem, a tak se omlouvam za pleveleni.
N, Epocha I, K.P.E.V., plánování kolejiště ukončeno, nastává éra výstavby.
Uživatelský avatar
VladikC
 
Příspěvky: 233
Registrován: stř 03 úno, 2010 9:49 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod Adam TT » pát 17 úno, 2012 3:59 pm

DannyK píše:Peršing, eso, krysa? NEdejbože taurus? Proboha, co je na tomhle krásnýho? (dobře, krysa má své půvaby)


Co je na tom krásnýho ? rychlost, síla, u esa a peršingu rozjezd, u krysy čelní partie... typické tvary, prostě vše :!: Akorát taurus moc nemusím, i když... A co ještě nemusím, jsou motoráky 854.
Adam Buchal TT - ČD/ČSD - kolejiště v plánu
Adam TT
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 24 říj, 2011 6:10 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod Antar » pát 17 úno, 2012 11:05 pm

Ted se tam prohaneji take nejake polske "podivnosti". Je to zcela mimo muj zajem, a tak se omlouvam za pleveleni.


Jo, ten polskej panťák tam jezdí - má dojem, že dokonce z Pardubic až do Klodzka. Jel jsem s nim v listopadu - jede to sice pomalu, ale je v tom teplo a má to plyšový sedačky. Mezi šotouši se tomu říká "dřevolíno" :wink:
Antar
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 01 pro, 2010 8:28 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod vypravecc » ned 26 úno, 2012 5:27 pm

Já jsem připravil taky jedno velmi pěkné vlakodromové kolejiště pro příležitostné provětrávání vitrínovaných modelů. I když na dost malé ploše (318x182)cm v HO, vměstnal jsem jsem tam úplně všechno :

- dvojkolejnou trať
- stanici s dostatečnou délkou dopravních kolají
- tunely
- efektní most
- vlečku např. s nákladištěm dřeva
- Depo s točnou (!!!!)
- akceptovatelé poloměry oblouků -420mm, 480mm, 520mm, 540mm, 580mm, 590mm, 600mm, 650mm, 1047mm, 1940mm, 2000mm,

Snad se bude líbit
Přílohy
track9.jpg
vypravecc
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16 led, 2011 7:28 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 26 úno, 2012 5:32 pm

Hele, kdyby tam místo mostu byl u té dvoukolejky tunel a dvoukolejka sklesala od nádraží dolů a podjížděla to nádraží tím tunelem, a byl tam nějaký ten skryták nebylo by to až tak hrozný a i to depo s remízou by pak mohlo být větší... Já ten most efektním rozhodně nevidím...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod vypravecc » ned 26 úno, 2012 7:45 pm

no měl by být nějaký velký obloukový, aby to vypadalo efektivně a pokračovat na oběrné zdi kolem depa :P :wink: . Jde taky o to, aby se i mlaďoši poučili, co všechno lze vměstnat na malou plochu, i když za cenu určitýho vlakodromu, ale je tu vše no.
vypravecc
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16 led, 2011 7:28 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod radekkrupka » ned 26 úno, 2012 8:15 pm

Tak za prvé se zeptám - to poslední kolejiště nějak souvisí s tím, kterému je vlákno původně určeno?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod vypravecc » pon 27 úno, 2012 6:36 am

radekkrupka píše:Tak za prvé se zeptám - to poslední kolejiště nějak souvisí s tím, kterému je vlákno původně určeno?


Nesouvisní, ale jelikož se neustále nabádá, aby nebyla zakládána další a další nová témata typu "kolejiště HO axb, kolejiště HO bxc, kolejiště HO cxd....", a toto kolejiště je rozměrově podobné výchozímu tohoto tématu, vložil jsem jej pro inspiraci sem. Snad poslouží jako námět pro ty, kterým nevadí vlakodrom, ale potěší je naopak dvojkolejná trať se stanicí s dlouhými dopravními kolejemi včetně depa na malém prostoru. 8)
vypravecc
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16 led, 2011 7:28 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod chameleon » pon 27 úno, 2012 12:39 pm

vypravecc píše:no měl by být nějaký velký obloukový, aby to vypadalo efektivně a pokračovat na oběrné zdi kolem depa :P :wink: . Jde taky o to, aby se i mlaďoši poučili, co všechno lze vměstnat na malou plochu, i když za cenu určitýho vlakodromu, ale je tu vše no.

ale ten most přeci nemusí vést přes další trať či nádraží. Můžeš to provést jak navrhuje Petr Zatrepalek a most může vést na trati za nádrážím přes údolí.. Pokud by musel vést nad tratí, tak v údolí můžeš nainstalovat "nefunkční" kus koleje, nebo i tunel s vlečkou do kterého by zajižděla úzkorozchodka - samostatný půlmetrový kus koleje s překládkou na auta či podobnou ptákovinku...
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod vypravecc » pon 27 úno, 2012 7:56 pm

no přes trať most být nemusí, ale nějak to nechápu. Zřejmě by se k realizaci vašeho podnětu musela udělat konstrukčně dost náročná věc- celá stanice zvednout nad základní desku ?
vypravecc
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16 led, 2011 7:28 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod milan ferdián » pon 27 úno, 2012 8:31 pm

vypravecc píše:no přes trať most být nemusí, ale nějak to nechápu. Zřejmě by se k realizaci vašeho podnětu musela udělat konstrukčně dost náročná věc- celá stanice zvednout nad základní desku ?


No ono vůbec by to chtělo celé kolejiště upravit.Ty jsi kolejivo tam házel jak ti to wintrack dovolil :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11868
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod vypravecc » pon 27 úno, 2012 8:35 pm

no a já byl na to právě tak pyšný :shock:

no, moc se s tím zase tolik dělat nedá. Bude to dost náročná sklopná konstrukce, se kterou vás všechny později seznámím. Proto je potřeba, aby co možná největší část kolajového svršku byla na základní desce.
vypravecc
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16 led, 2011 7:28 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 29 úno, 2012 3:44 pm

Nejsem si jistý na 100%, ale komusi s podobným nickem (vypravec) jsem už kolejiště s dvoukolejkou na podobném rozměru kdysi kreslil jen to bylo na vlaky.net. Že by vzkříšení projektu, nebo jen nicková shoda? Zkusím pohledat v archívu.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod vypravecc » stř 29 úno, 2012 4:18 pm

Michal Šuhajda píše:Nejsem si jistý na 100%, ale komusi s podobným nickem (vypravec) jsem už kolejiště s dvoukolejkou na podobném rozměru kdysi kreslil jen to bylo na vlaky.net. Že by vzkříšení projektu, nebo jen nicková shoda? Zkusím pohledat v archívu.


JJ, vymyslel jste to tehdy dobře, byl jsem vám vděčný a dost jsem na tom udělal. Bohužel jsem se musel z rodinných důvodů přesthovat a aktuální rozmery jsou o něco menší. Taky budu mít novou sklápěcí konstrucki, kterou mi vyrábí nábytkářská firma, takže vás všechny snad pak potěším a seznámím s výsledky práce. Celé schéma jsem zjednodušil tak, aby byla co největší část kolejového svršku v základní rovině nosné desky. Rozebrné kolejiště končilo takto
Přílohy
27022012(001).jpg
vypravecc
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16 led, 2011 7:28 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 02 bře, 2012 8:38 am

No jo to se stává, ale zrovna při tvorbě toho prvního návrhu se řešily naprosto stejné záležitosti :!: Mám na mysli původní vedení dvoukolejky, resp. odbočné trati přes nádraží po mostě, existence/neexistence skrytého nádraží, existence "velkého" depa v "malé" průjezdné stanici (tam byla odbočná). Tak proč zde předkládáš návrh obsahující stejné nesmysly?

Pominu, že podobné věci se tu řeší v každém druhém vláknu, a na množící se výzvy ke studiu před tím, než začnu své dílo prezentovat málokdo zareaguje.
Budiž, jsou to nováčci, maldí a netrpěliví. Ale jak od nich chtít něco podobného, když tu pak někdo vyrukuje s návrhem, který je velmi podobný a hlavně obsahuje podobné nesmysly, jako byly ty, které mu byly (nejen mnou) rozmlouvány v poměrně dlouhé diskuzi před pár roky.

Má-le se tady znovu rozpoutat x stránková diskuze na stokrát probraná témata, tak já se k ní přidávat nehodlám.

A pokud čekáš za svůj návrh pochvalu, tak ode mne se jí za toto dílo nedočkáš Podle mě je Tvůj návrh je přímo ukázkový vlakodrom.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků