Koľajisko tvaru U

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: Abe Simpson, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Koľajisko tvaru U

Příspěvekod tabletrain » pon 20 kvě, 2019 5:44 pm

Našiel som na nete dajaké foto zbrojenia naftou, tak vyrobím obtisky v tomto duchu. NDN 16 podľa všetkého znamená nadzemná dvojplášťová nádrž o objeme 16m3. Jedna foto je z Vlaky.net a druhá neviem, ani či je to isté, alebo nie. To prvé je vzhľad obtisku nádrže ( zväčšený, v pôvodnej veľkosti je čitateľný a nerozmazaný ).
Přílohy
tlač.jpg
nádrž.jpg
206665.jpg
tabletrain

Příspěvekod Polabský » pon 20 kvě, 2019 9:40 pm

Tyto nádrže zaplavily někdy koncem šedesátých, či spíše v počátku sedmdesátých let, celou ČSSR. Dělali to tuším v RD Příbram a snad i někde na Slovensku. Každé JZD, fabrika ale i malé staré pumpy měly tyto nadzemní nádrže na nově rozšiřovanou distribuci nafty. "Bencalor, palivo budoucnosti"!! Topná nafta, stejná jako motorová ale daňově zvýhodněná. Nafty je všude dost, taky to byl důvod k rušení trolejbusů. Rudý bratr nám jí dodá, co hrdlo ráčí. A s Rézou jsme kámoši pro sichr taky.
To tehdejší režim pro lidi mohutně zblbnul lidi a hodně jich uvěřilo na tuto levnou topnou naftu.
Všichni si pořídili kamna na naftu, nejen že byla levná ale i proto, že se šmelilo s lístkama na motorovou naftu pro dieslové motory. Na spotřebu, či motohodiny se tehdy moc nehledělo.
Pak se to ale v Persii zašprclo a nafta vyletěla nahoru a bylo po žížalách :cry: .
No a ty bandasky přežívají místy dodnes. Do depa by měla přijít ta NDN 16 asi s pořádnou patinou. S nápisem Bencalor by měla být přetřená, jen s prosvítajícím nápisem aby to vypadalo, že je sehnaná do depa "z druhé ruky" :D .
Hezký večer Všem.
Polabský

Příspěvekod tabletrain » čtv 23 kvě, 2019 6:34 pm

Neodolal som a kúpil som úplne (od veci) typickú lokomotívu ČSD, strčil do DCC a ozvučil ( s typicky slovenským staničným hlásením) + dajaké vagóny z akcií, čo by mohli pasovať ako EN422 - Slovakia ( zvyšné, čo chýbajú by mali byť vyrobené II -Q 2019). Krátke video na https://www.youtube.com/watch?v=r2R2Mjl0K88&t=37s.
tabletrain

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pát 24 kvě, 2019 7:26 pm

Taky jsem kupoval ty slovenska luzka v akci na elriwe. Za ty prachy :-D Ja jsem chtel mit zase Metropol s gorilou v cele, ale uz trista let cekam na luzkove vozy Unesco od L.S.Models. :mrgreen: Tak premyslim, ze se na to vyprdnu a udelam si dlouheho Jancuru :mrgreen: :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek

Příspěvekod tabletrain » pon 17 čer, 2019 8:24 pm

V tomto horku som nič moc nevyprodukoval. Vyrobil som akurát šturce do depa a dokončil nádrž na naftu. Dajaké ďalšie foto na klasickom odkaze: https://tabletrain.rajce.idnes.cz/Stavb ... _zeleznice. Kto by mal záujem o tú 150, je na predaj za cenu stavebnice. Zložil som jednu hasičskú cisternu, je to asi najstaršia stavebnica, čo som doma skladoval nezloženú.
Přílohy
IMG_4957.JPG
2.JPG
1.JPG
tabletrain

Příspěvekod cipisekmp » stř 19 čer, 2019 4:06 pm

Ahoj, pekne. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

[url]http://kzmslovacko.cz/[/url]
cipisekmp

Příspěvekod tabletrain » úte 09 črc, 2019 6:31 pm

Keď nič normálne, aspoň som vyrobil etikety a upratal ( sprehľadnil) vozový park.
Přílohy
IMG_5058.JPG
tabletrain

Příspěvekod Trixt » úte 09 črc, 2019 7:57 pm

Krásné a přehledné. :) Muselo to ale zabrat času. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail
Trixt

Příspěvekod tabletrain » ned 15 zář, 2019 6:03 pm

Momentálne sa nemôžem venovať veľkému koľajisku, rozhodol som sa realizovať jeden menší projekt, ktorý som nazval OBLÚKOVO. Precvičím tam techniky na menšej ploche a budem ho využívať ako koľajisko pre malé loko a tréning:). Mohlo sa volať aj "ODPADOVO", ale to neznie moc dobre.
Přílohy
Oblúkovo.png
tabletrain

Příspěvekod milan ferdián » ned 15 zář, 2019 8:01 pm

Ty dvě kusé koleje uvnitř, klidně zruš. Nic tam neodstavíš :wink: .
Milan
milan ferdián

Příspěvekod tabletrain » ned 15 zář, 2019 9:03 pm

Ostali výhybky:). Bude tam dedinský liehovar menšej produkcie, teda na jeden vagón.
tabletrain

Příspěvekod hank » ned 15 zář, 2019 9:14 pm

Jenže v tak ostrém oblouku nic nepřipojíš ani neodpojíš... :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank

Příspěvekod tabletrain » sob 28 zář, 2019 2:47 pm

Dnes som konečne ako tak sprevádzkoval svoje telo, takže zahájim stavbu aspoň toho cvičného koľajiska, kde vyskúšam všetky techniky a hlavne koncový vzhľad tak, aby som potom na veľkom nemusel nič prerábať,alebo sa klepať, ako to bude vyzerať. Malé loko aj tak sa na tom veľkom stratia a toto bude ich raj:). Mám na to ešte dva týždne, snáď to aj dokončím za ten čas.
tabletrain

Příspěvekod tabletrain » pon 30 zář, 2019 6:19 pm

Stavba sa teda konečne rozbehla a celkom ma teší ten pocit, ako modelársky "odpad" mizne pod rukami a uvoľňuje sa miesto v skriniach :D. Doteraz som to len prekladal krížom, krážom a teraz to dostane druhý život. Galéria bude na : https://tabletrain.rajce.idnes.cz/Mini_ ... _Oblukovo/
tabletrain

Příspěvekod tabletrain » úte 01 říj, 2019 6:15 pm

Koľaje položené, prilepené, predmontáž na prestavníky hotová, doplnené pražce do medzier, Kuehn to má proste vyriešené ako u blbov, na flexi-koľaje sa bez odrezania posledných pražcov nedajú osadiť spojky. Vlastné koľajivo sa nedá vzájomne bez úprav kombinovať, myslím tým oblúkové výhybky, ktoré si v tomto osadení jednoducho zavadzajú. Toto koľajivo začínam považovať za omyl, ale čo, keď ostalo ako odpad. Po úpravách sa použiť dá, ale asi fakt zlatý Tillig. Trochu som sa vytrápil s prechodmi Tillig - Kuehn, aby to presne pasovalo, spojky Kuehn na prechody sú moc mäkké a treba ich dopasovať. Po dopasovaní a precínovaní spojov držia v pohode a nie je cítiť žiadny výškový rozdiel.
Přílohy
Oblúkovo  (36).JPG
tabletrain

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště