Hank61 N-ko 270x64cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod jirkan » pát 25 dub, 2014 2:14 pm

A co takhle nechat výhybku postavenou na vjezd do smyčky a při výjezdu ji řezat?
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod D » pát 25 dub, 2014 3:27 pm

jirkan:
Praktické pokusy jiných dokázaly, že pro velikosti TT a menší toto řešení nelze spolehlivě nasadit. Přítlačná síla zajišťující spolehlivý návrat jazyku je pro řezající vozidla (lehčí vagóny a zejména ty tlačené) příliš velká a ta volí cestu nejmenšího odporu - okolkem nahoru na kolejnici a ven z koleje. Pomlčím o komplikacích se zapojováním DCC do takovéto výhybky.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1360
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod Beda » pát 25 dub, 2014 5:47 pm

Já používám v Nku smyčky jen s modulem přepínáni polarity smyčky od LENZe, a výhybky Fleischmann Piccolo
(obloukové R1/R2) řežeme úplně bez potíží.
Totéž u výhybky TRIX 15°v druhé smyčce. A protože to funguje a spolehlivě jezdí,
tak se to zatím tak nechává, i když je v plánu to udělat lépe.
Ale výhybky PECO takhle použít nejdou, tam to pérko má sílu, a dochází přesně k tomu, co popisuje kolega D.
N, DCC, NANOX V 3.6, DIGI CZ: Gen LI 101, FBO, Vratná smyčka CZ-030,
ROCRAIL na RaspberryPi...
Beda
 
Příspěvky: 144
Registrován: úte 22 lis, 2011 5:12 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 26 dub, 2014 6:30 am

jirkan píše:A co takhle nechat výhybku postavenou na vjezd do smyčky a při výjezdu ji řezat?

Tohle si můžeš dovolit pouze u výrobků od profesionálů jako je Fleischmann. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod jirkan » sob 26 dub, 2014 2:32 pm

Já ani o jinejch neuvažuju :D :D :D
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod hank61 » ned 27 dub, 2014 7:51 am

Tak Tomášův návrh začíná pomalu nabírat konkrétní podobu.
Rovněž jsem vyzkoušel jednoduchý excentrický mechanismus pro ovládání výhybek servem. Distanční vzdálenost kovové destičky od spodní hrany pražce výhybky je 10mm. Výchylka serva stačí tak cca 40 stupňů. Ocelová struna o průměru 1,2mm by mohla být i slabší. Servo má odstraněnou jednu patku a je přilepeno k překližkové destičce. Vše funguje lehce a to i s aretační pružinou, kterou má Peco výhybka. Pozn. Jedná se pouze o provizorní řešení pro vyzkoušení funkčnosti.

Obrázek
Obrázek
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2505
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod hank61 » ned 11 kvě, 2014 4:14 pm

Tak práce na kolejišti i díky prodlouženému víkendu pokračovala až do dnešního poledne poměrně úspěšně. Vzhledem k tomu, že stále čekám na dodávku posledních výhybek, tak mě napadlo ještě mírně předělat kus již nalepeného korkového podloží. A to se mi stalo při jeho odstraňováním osudným a odlamovací nůž si mnohem lépe, než s korkem od Peca poradil s částí mé levé ruky, kde mám nyní 6 poctivých chirurgických stehů. Tak alespoň pročítám moudra z fóra a říkám si jakej jsem vů...

Obrázek
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2505
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 11 kvě, 2014 5:57 pm

No ty kráso,tak to je masakr.Ale jak se říká,nešikovné maso patří pryč. :D Možná by lépe posloužilo dláto. :wink:
Nicméně,já jsem tuhle strouhal na struhadle salám a lechce jsem do toho přikrojil kus vlastního palce. :o Aby toho nebylo málo,tak za týden poté jsem podobným způsobem porcoval cibuli na guláš a dopadlo to podobně. :roll: Od té doby jsem práce podobného typu v kuchyni robotizoval. :lol: Tak ať se daří.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod Barbucha » ned 11 kvě, 2014 6:12 pm

Jeje, nožem jsem si ještě nijak neublížil, ale vloni o měsíc později jsem nevybral mokré schody s kastlem piv a napral to rukou do futer. Pivo to přežilo, ale já měl jednu zlomenou kost, 7 naremplovaných kloubů a naražený zápěstí. 7 týdnů v gypsu se podepsalo jak na práci s kolejištěm tak na váze (nesportoval jsem). Dodnes nenatáhnu dva prsty a v ruce nic těžkého delší dobu neudržím. Ruku už asi nikdy úplně nedovřu v pěst. Přitom to nevypadalo nijak zle.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 11 kvě, 2014 6:47 pm

No a s toho plyne poučení,kdybys nechlastal,tak se Ti nic nestalo. :D Za chvíli se tohle vlákno bude moci přejmenovat na železniční emergency. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod Barbucha » ned 11 kvě, 2014 7:19 pm

Hmm, jenže zrovna to pivo nebylo pro mě, neb bylo černé a slabé. Já piju jen plnotučné světlé.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod hank61 » pon 12 kvě, 2014 5:10 am

Ne, ne pánové!! Train Emergency třeba založíme, ale někde jinde. Tady už se bude jenom a jenom tvořit a budovat :-) Nejvíc mě na tom mrzí, že mám minimálně 3 týdny na kolejišti utrum. Tak se budu alespoň snažit poprvé zprovoznit Multimause s nějakým tím lokodekodérem. Myslím, že to na ty tři týdny budou tak akorát :D Za hodinu jedu na převaz na chirurgii a pokud to přežiji, tak 100km na sever do firmy. Hezký den všem. H
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2505
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod hank61 » stř 14 kvě, 2014 4:47 am

Vážení, vzhledem k tomu, že díky mé šikovnosti mohu budoucí 3 týdny o stavbě kolejiště pouze přemýšlet, honí se mi hlavou jedna myšlenka, kterou jsem od začátku víceméně zavrhoval. Na kolejišti bych chtěl provozovat především parní provoz. Nebylo by vhodné doplnit to koncové nádraží vpravo nějakou točnou? Vzhledem ke krajině by mi vyhovovala v místě, té kusé koleje vpravo. Né, že bych ji tam chtěl mít za každou cenu, ale nevím, jestli bude ideální otáčet lokomotivy jízdou přes odbočnou stanici v některé smyčce SN. Jak to vidíte vy odborníci? Jde o tento návrh od Tomáše L. Jen uvažuji o přidání jedné dopravní koleje do koncové stanice. Díky za názor. H.

Obrázek
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2505
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 14 kvě, 2014 5:23 am

Vhledem k tomu,že se jedná o lokálku a budeš tam provozovat tendrovky,tak bych to nehrotil.I v běžném provozu jezdily tendrem napřed.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hankovo N-ko 270x64cm

Příspěvekod hank61 » stř 14 kvě, 2014 5:59 am

miroslav lengyel píše:Vhledem k tomu,že se jedná o lokálku a budeš tam provozovat tendrovky,tak bych to nehrotil.I v běžném provozu jezdily tendrem napřed.


Díky za názor. Upřímně. Byl bych taky radši. Kolejiště není zas tak velké a nerad bych jej přecpal byť zajímavou technologií :-)
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2505
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Harry131 a 22 návštevníků