návrat

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: návrat

Příspěvekod Barbucha » pát 14 bře, 2014 12:13 pm

Tak to by se mi taky líbilo, ale krz maximální šíři jsem byl nucen jít s nádražím na periferii :-). Aspoň budeš mít co lepit.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 14 bře, 2014 2:01 pm

Hlavně co platit :roll: ,uvidíme jaká bude konstelace hvězd. :wink: Člověk míní,život mnohdy mění. :?
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Barbucha » pát 14 bře, 2014 2:04 pm

miroslav lengyel píše:Hlavně co platit :roll: ,uvidíme jaká bude konstelace hvězd. :wink: Člověk míní,život mnohdy mění. :?


Kartony z Lidlu, vodovky, štětka a Duvilax. To dáš i kdyby na chleba nebylo. :mrgreen:
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: návrat

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 14 bře, 2014 2:12 pm

miroslav lengyel píše:Tak jsem v pasti,vedení se více zamlouvá varianta Michala Šuhajdy. :D kterou jsem si mírně upravil.Nádražní hala a přilehlá ulice,takové zmenšené nádraží v Drážďanech. :lol:

Musím říct, že mě to těší. A už se nemůžu dočkat stavby.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 14 bře, 2014 2:46 pm

Barbucha píše:
miroslav lengyel píše:Hlavně co platit :roll: ,uvidíme jaká bude konstelace hvězd. :wink: Člověk míní,život mnohdy mění. :?


Kartony z Lidlu, vodovky, štětka a Duvilax. To dáš i kdyby na chleba nebylo. :mrgreen:

Pán je vtipný :D z kartonu si postavím koleje,veksle,návěstidla,troleje,bižuterii na ovládání,domečky atd. :shock: To nemluvím o tom,že než započne stavba,musím nejprve pořídit nové skříně,abych mohl stávající rozřezat a použít na stavbu panelu a pracovní plochy. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 14 bře, 2014 2:59 pm

Michal Šuhajda píše:
miroslav lengyel píše:Tak jsem v pasti,vedení se více zamlouvá varianta Michala Šuhajdy. :D kterou jsem si mírně upravil.Nádražní hala a přilehlá ulice,takové zmenšené nádraží v Drážďanech. :lol:

Musím říct, že mě to těší. A už se nemůžu dočkat stavby.

No řeknu to upřímně,já se toho docela děsím.Ještě musím pořešit,co tam dát za domy.Nádražní budova je jasná,bude tam Mittelstadt od Fallera.http://faller.de/App/WebObjects/XSeMIPS ... stadt.html
Z domů připadají v úvahu domy od Auhagenu nebo Vollmera,Faller je moc hluboký.U Volmera jsou 2 varianty,buď honosnější domy nebo cihlové stavby pruského slohu.Další věcí je použití návěstidel,zda použít mechaniky nebo světelná.Přeci jen ty mechaniky jsou docela řacha a hlavně v takhle velké stanici,bych musel vnořit k návěstidlu ještě předvěst.
Přílohy
městský nádražní dům.jpg
městský nádražní dům.jpg (21.38 KiB) Zobrazeno 7120 krát
městský dům Vol.jpg
městský dům Vol.jpg (38.96 KiB) Zobrazeno 7120 krát
městský dům AU.jpg
městský dům AU.jpg (62.44 KiB) Zobrazeno 7120 krát
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Barbucha » pát 14 bře, 2014 3:16 pm

Možná by nebylo od věci je půlit a zezadu použít jen cihelné zdi Auhagenu. Z každýho baráku pak máš dvě fasády.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 14 bře, 2014 3:21 pm

No ony nejsou stejné z obou stran.Auhagen má zezadu vlastně fasádu do dvora,Faller je za každé strany jiný a u Vollmera nevím.Ony se prodávají i reliéfní domy,ale to je taková placka nevzhledná.Ty domy ale zase taková položka nejsou,spíš návěstidla,koleje a troleje. :?Teď koukám na ta světelná návěstidla a zjišťuji,že co trať,tak pomalu jiný systém. :shock: Nicméně zatím tam téměř nevidím nic,co je momentálně k mání na trhu.
http://www.blocksignal.de/stw/stw.php?w=ver1
Naposledy upravil miroslav lengyel dne pát 14 bře, 2014 3:37 pm, celkově upraveno 1
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Barbucha » pát 14 bře, 2014 3:31 pm

Záleží na stavebnici. Nedávno tu bylo vlákno s městskými domy Kibri. Obě fasády byly uliční. Takže stačí vyříznout štíty z cihelnýho plastu podle originálních a stejně dvorní fasáda a půlka střechy bude improvizace. Při cenách kolem 40€ za barák to je slušná úspora. Ovšem peněz, ne času. Tak jde jen o to, co je dražší :-).
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 14 bře, 2014 3:35 pm

Na Kibri jsem koukal a není to žádná hitparáda.Tedy aspoň podle fotek,v reálu je to možná lepší.O čas nejde,není potřeba to mít postavené za týden.Nejdůležitější to bude zprovoznit,s domkama si můžu hrát do aleluja. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 18 bře, 2014 12:45 pm

Tak pomaličku,polehoučku.Vždycky jsem si myslel,že při sázení rostlinek mě budou bolet záda také v měřítku 1:87,bohužel není tomu tak. :D Skoro mám ten dojem,že bolí víc než kdybych sázel zeleninu na záhon. :shock: Taky jsem konečně vyměnil výměnová tělesa,která jsem svépomocí usmrtil. :? Výsledky mého snažení jsou zde: http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/# ... ie0019.jpg
Fotky odpovídají použitému aparátu,to jest mobilu.Co se týče přístavku,tak se zdá,že kostky jsou vrženy. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Pietro » stř 19 bře, 2014 2:15 pm

S domečky zapřemýšlejte rychleji. Nevím, jestli jde o marketingový tah mající za cíl útok na prodejny, ale Vollmer ukončuje celou svou výrobu.
TT (prozatím trosky analogu) - under construction
Epocha (zatím bez rozlišení) asi přelom 3 a 4.
Uživatelský avatar
Pietro
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 17 bře, 2011 11:00 am
Bydliště: Aussig, Peruc, Praha...dle nálady :)

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 19 bře, 2014 2:19 pm

To se ví,taky se ví,že formy někomu prodá,jen tají komu. :wink:A jinak na eBay je jich k dostání dost. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 21 bře, 2014 5:47 pm

Tak tady se pán také rozhodl pro přístavek,pustil se do toho tedy na bomby. :D
http://www.stummiforum.de/viewtopic.php?f=51&t=49974
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod jirkan » sob 22 bře, 2014 1:11 pm

Obávám se, že něco takového bych asi nerozdejchal.... Jinak je to fakt paráda.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků