HO 400*100*130

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Workous - moduly

Příspěvekod workous » čtv 13 říj, 2016 4:56 pm

Práce na mostu pokračují sice není moc času, ale mám připravené kónusy na zalepení... pak to nejhorší most jde přes dva segmenty, takže buď ho fiknu což se mi moc nechce nebo ho nějak usadit, aby ten kus trčel na odnímatelném segmentu...
Přílohy
modt.jpg
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod Jiri Dvoracek » čtv 13 říj, 2016 6:47 pm

workous píše: pak to nejhorší most jde přes dva segmenty, takže buď ho fiknu což se mi moc nechce nebo ho nějak usadit, aby ten kus trčel na odnímatelném segmentu...


Mám to stejně a pro jistotu lze vyndat celý most :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » sob 15 říj, 2016 5:13 pm

Tak nakonec jsem mezi segmenty vyrobil střední předposlední segment :) na kterém bude most a bude se přes tento segment pokračovat do horní stanice. Protože se musím dostat do skříně za segmenty což doposud jde - od začatku jsem měl z tohoto dílu strach. Nakonec vše lehce jako vždy když se použije hlava vyřešeno. Segment jsem upevnil na panty a pokud budu potřebovat jen jej sklopím dolu k zemi. Již mám přiděláno sklapovačka ok, tak už jen osadit most, aby po sklopení a znovu narovnání byl ve stejné pozici :) a nepadaly vlaky dolů.....:) foto bude příště až tam bude most. Mějte se.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » sob 15 říj, 2016 5:48 pm

Tak ještě relax před prací :)
Přílohy
MOst2.jpg
Most1.jpg
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 15 říj, 2016 5:50 pm

Pěkný,jen by to ještě chtělo barevně sladit s těma naroubovanejma nohama. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

revitalizace mostu

Příspěvekod sidlo » sob 15 říj, 2016 6:01 pm

Podle mě je ten most po revitalizaci.

Obrázek
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3626
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » sob 15 říj, 2016 6:50 pm

Barva bude, ale až to odladím ....nebojte bude to stejný jako roubovaný nohy...:)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » ned 16 říj, 2016 6:25 pm

Tak dnes to byl bájo modelářský den, rám jsem opatřil deskou z kartonu 4mm, takže dostatečně tuhé usadil jsem most nohy jsem fixnul tavkou nějakéj ten bok a další příště.Už se těším až protáhnu ten lesejk do kopečka tam bude hub :)
Přílohy
koloejiště.jpg
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod Barbucha » ned 16 říj, 2016 8:53 pm

workous píše:Tak dnes to byl bájo modelářský den, rám jsem opatřil deskou z kartonu 4mm, takže dostatečně tuhé usadil jsem most nohy jsem fixnul tavkou nějakéj ten bok a další příště.Už se těším až protáhnu ten lesejk do kopečka tam bude hub :)


Ach… poezie :-)
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Workous - moduly

Příspěvekod Mirda » stř 05 dub, 2017 8:58 am

Ahoj tvoje kolejiště se mi velmi líbí a pár rad jsem s tvého vlákna už načerpal a jelikož taky něco malého zkouším vytvořit z kolejiva Roco- GeoLine, sem se chtěl zeptat jestli pájíš také všechny spojky kolejí ?
Mirda
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 04 bře, 2017 2:51 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » stř 05 dub, 2017 2:40 pm

Zdravím, ano letuji všechny spoje kromě výhybek tam mám izolované spojky...mám to tak vyzkoušené a je všude kontakt...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod michal_n_cz » stř 05 dub, 2017 5:34 pm

workous píše:Zdravím, ano letuji všechny spoje kromě výhybek tam mám izolované spojky...mám to tak vyzkoušené a je všude kontakt...
Ahoj, když tak prosím popiš jak to pájíš.
Protože moje zkušenost: Roco spojky jsou z nějakého lepšího asi nerez ocelového plechu, jsou celkem pružné a zároveň celkem předpružené, takže tyhle spojky se pěkně jakoby zařezávají mezi patu a stojinu kolejnice a je to spolehlivé i bez pájení. V podstatě bez nějaké agresívní pájecí vodičky je nelze spájet. Můj názor je ten, že než nějaké svinstva na pájení do elektriky tak raději nic. Pokud jsou nějaké obavy ze ztráty kontaktu, tak pájet drátky na kolejnice zespodu v místě toho okýnka pod patou, to se dá pájet vhodným postupem jen za pomocí tavidla co je v každé běžné trubičkové pájce.

Potenciální slabina všech vyhýbek Roco jsou kloubové jazyky a kontakt v nich, když se koleje různě barví patinují atd. Řeším to tak že každý jazyk má připájený extra drátek k napájení. Je to náročný na vhodný postup, k čepu je totiž připájený i jazyk vybroušený z kolejnice. Potenciálně se to může rozpájet, nebo příliš připáct. Na fotce je vyhýbka Rocoline - jazyky jsou naprosto identické s Geoline. Postup můžu podrobně popsat. Pájím to bez jakýhkoliv sraček, kyselin a vodiček, jen pájka a tavidlo co je uvnitř.
jazyky_Rocoline-privody.JPG
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 855
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Workous - moduly

Příspěvekod workous » stř 05 dub, 2017 7:30 pm

Nevím jaké spojky má RocoLine, ale já mám Geoline a letuji je úplně obyčejně cín + kalafuna a spoj krásně zateče a nejedná se o "studeňák"...jiná situace je FML tam jsou opravdu masivní spojky(mám pár kousků doma) psal už o tom tady Míra s tím, že napájí jen z pár míst. Já nechci spoléhat na náhodu a hledat pak problémy, takže si kusovky propájím a mám klid - je to přeci hračkové kolejivo jak se tu píše...
P.S. na projektu pokračuji jen jsem si dal tvůrčí pauzu :D v mezi běhu jsem osadil motorovou jednotku osvětlení + dekodéry. Snad jaro nastartuje mojí letoru :D neb já mám čas spíše od jara do podzimu a zima je u mne pracovně napnutá.
Naposledy upravil workous dne čtv 06 dub, 2017 11:17 am, celkově upraveno 1
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod Mirda » stř 05 dub, 2017 8:26 pm

Ještě jsem se chtěl zeptat jak řěšíte přístup k přestavníkum ? Pokud koleje zaštěrkuji kontrolní otvor ze spodu nebo nějak jinak ? díky za rady
Mirda
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 04 bře, 2017 2:51 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod michal_n_cz » stř 05 dub, 2017 8:37 pm

workous píše:Nevím jaké spojky má RocoLine, ale já mám Geoline a letuji je úplně obyčejně cín + kalafuna a spoj krásně zateče a nejedná se o "studeňák"...
To je divný. Ty Rocoline i Geoline koleje co mám já mají stejný spojky, se stejnými vlastnostmi, bez chemie pájení ani ťuk. Můžeš prosím dát nějakou fotku toho pájeného spoje?
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 855
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků