Stanice Nová a Stará Ves

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » ned 07 úno, 2021 12:17 am

A jedna podniková …. :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4308
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod vojtas » ned 07 úno, 2021 12:19 am

Podnikové samozřejmě znám, šlo mi o depo :)
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » ned 07 úno, 2021 8:58 am

Ale zda tam bude točna zakrytá fošnovou podlahou nebo tam bude otevřená, kde most bude tvořit traverza nebo to bude přehrádková ocelová konstrukce, je další téma na zamyšlení.
Otázkou, jak dlouho se dřevěná podlaha na točně zachovala.
Mně jde jen o to, aby vše zapadalo do let 30cátých až 50sátých.
Podle mě je zde také točna zakrytá dřevěnou podlahou – železniční stanice Josefov v roce 1857.
Obrázek
Mně je naprosto jasné, že otevřená točna je hezčí a líbivá na pohled a když je hezky udělána, tak to táhne ke koukání.
Třeba má někdo jiné názory a budu rád, když někdo znalí to správně historicky zhodnotí.
Já opravdu nemohu vědět vše.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4308
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Jado84 » ned 07 úno, 2021 9:42 am

Ve Vejprtech byla taky zakrytá točna, ale kolik jich u nás bylo nevím. Sám taky uvažuju o zakryté točně, odpadá totiž blbnutí s mostem a dnem jámy...
Jado84
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 26 dub, 2019 3:22 pm

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » ned 07 úno, 2021 7:17 pm

Do kolejiště vyjela těžká technika. Všechny stoupací tratě jsou srovnány do základní desky.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4308
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Fox » pon 08 úno, 2021 9:27 am

Tedy, máš pořádné kolejiště, bude to krása. Podle našich diskuzí na setkáních v "Poldovce" jsem nabyl mylného dojmu, že vyrábíš a patinuješ vozidla jen do vitríny :D . Z provozního hlediska No-limit! Co se týče krajinotvorby, budeš to mít jednoduché: 2kg štěrku, hrst písku, barva beton, asfalt + lepidlo. :lol:
Moc Tě zdravím a těším se, až se budeme moct zase všichni v klidu sejít.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1311
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » pon 08 úno, 2021 12:35 pm

Těžká technika zase zaúřadovala a staré kolejiště už prostě není.
A to jsou ještě schované dva rámy pod kolejištěm 800x2000.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4308
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod vmucha » pon 08 úno, 2021 12:41 pm

Ty skříňky jsou tam Vláďo napevno nebo jdou vysunout?
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » pon 08 úno, 2021 12:52 pm

Skříňky jsou výsuvné, jedna knihovna je výsuvná, dvě knihovny jsou na pevno.
Z druhé strany jsou dvě skřínky na pevno.
Rám má nohy, sešroubované do podlahy. Skříňky, knihovny, jsou také sešroubované, podlaha + rám kolejiště.
Tohle ani výbuch PB nezdolá.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4308
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » pon 08 úno, 2021 1:08 pm

A zde jsou schované dva rámy ze starého původního kolejiště.
Dva rámy 800x2000.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4308
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod chameleon » pon 08 úno, 2021 1:23 pm

Aha, to koukám. Já myslel, že tahle spodní část bude skryťák a to plánované nádraží nad tím :D :D
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » pon 08 úno, 2021 5:26 pm

chameleon píše:Aha, to koukám. Já myslel, že tahle spodní část bude skryťák a to plánované nádraží nad tím :D :D

Ano to byl skryťák.
Jenže je kolejivo Peco, a když se dají pod výhybky přestavníky, tak to zabírá nějaký prostor. Ve skryťáku to nevadí, Ale když se vystoupá do 10 cm, tak přestavníky vadí. A na tak velké spodní kolejiště je potřeba se tam i vejít, dělat opravy a čistit.
Výhybky jsem moc nepoužíval a přesto u jedné výhybka prasklá pružinka, což je demontovat výhybku, opravit a znova namontovat. Teďka to šlo, ale když bude druhé patro, tak je to neřešitelný problém. Tohle vydrželo několik let a až dnes dozrál čas pustit se do demontáže.
Pokud by se do toho nešlo, tak druhé patro by muselo být ve výšce 20 cm. Což by byla jízdní vzdálenost soupravy 20 a 25 metrů. Takže na jedno otočení by souprava ujela skoro 50 m.
A to by byla katastrofa pro hnací stroje.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4308
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod chameleon » pon 08 úno, 2021 5:52 pm

Tempotaxi píše:...Ve skryťáku to nevadí, Ale když se vystoupá do 10 cm, tak přestavníky vadí. A na tak velké spodní kolejiště je potřeba se tam i vejít, dělat opravy a čistit...

S tím naprosto souhlasím, proto jsem myslel že jsi tam měl tu spirálu... Ale rozhodně lepší předělat teď než později a rovnou kvalitně.
Tak se budu těšit časem na fotky z finálního provedení. Ať se daří :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » pon 08 úno, 2021 6:09 pm

chameleon píše:
Tempotaxi píše:...Ve skryťáku to nevadí, Ale když se vystoupá do 10 cm, tak přestavníky vadí. A na tak velké spodní kolejiště je potřeba se tam i vejít, dělat opravy a čistit...

S tím naprosto souhlasím, proto jsem myslel že jsi tam měl tu spirálu... Ale rozhodně lepší předělat teď než později a rovnou kvalitně.
Tak se budu těšit časem na fotky z finálního provedení. Ať se daří :wink:

Takhle to zůstalo skoro přes 10 let a hlavně jsem stavěl vozy a předělával lokomotivy.
S jedním zadkem se na dvou židlích sedět nedá.
Takže jsem si přesedlal.
Co vlastně potřebuji: pěkné a hezky udělané nádraží, kde se budou fotit nové přírůstky a testovat nové modely a nato stačí nádraží a ovál.
Mosty, tunely a skryťáky vynechám. Mně zajímá cvrkot ve stanici, v depu než jezdit pomatenou krajinou stále nazdařbůh. Dříve mně to tak nevadilo, ale na pořádný most, kopec a tunel je potřeba prostor. Nemá cenu jezdit kolem Řípu pořád dokolečka.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4308
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod chameleon » pon 08 úno, 2021 6:39 pm

Tempotaxi píše:Co vlastně potřebuji: pěkné a hezky udělané nádraží, kde se budou fotit nové přírůstky a testovat nové modely a nato stačí nádraží a ovál.
Mosty, tunely a skryťáky vynechám. Mně zajímá cvrkot ve stanici, v depu než jezdit pomatenou krajinou stále nazdařbůh. Dříve mně to tak nevadilo, ale na pořádný most, kopec a tunel je potřeba prostor. Nemá cenu jezdit kolem Řípu pořád dokolečka.

Jasně, každý to máme jinak. Mě zase spíš vyhovuje role nějakýho přednosty stanice z horské staničky, který když musí jít zvednout zadek a přehodit výhybku k vlečce, tak si u toho zanadává :) a nejraději směnu stráví tím, že čumí na ty hory, údolí a řeku před sebou a dle hodinek kontroluje projíždějící vlaky dle jízdního řádu (nejezdící dokola), krásně se vinoucí v dohledné vzdálenosti :D Každý si najde to svý..

Ale proč píšu - zaujal jsi mě tím, že máš asi obavy z životnosti lokomotiv, kdybys měl spirálu a vlak jel 50 metrů. Ikdyž by člověk jezdil třeba 1hod každý den, tak ty kilometry naskakují pomalu.. Našel jsem si diskuzi na toto téma (olejování vs. životnost) v Miniatur Wunderlandu, a šéfík tam píše, že životnost spíše záleží na konkrétním kusu lokomotivy, ani ne na sérii, ani jestli to je základní či 500EUR model, apod.. Prostě některá mašina vydrží déle, jiná krátce, a zkrátka když mašina začne řvát, tak normálně jede do dílny, kde ji opravují... zdroj
Já najezdím úplný prd, oproti "MiWuLa" už totální nic, a tedy jsem o životnostech mašin ani neuvažoval... Jaký na to máš tedy názor ty, jakožto zkušený stavitel/přestavovatel lokomotiv?
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků