Stanice M.Branice - Oslavany TT Kuehn/Tillig

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod GrimpoCZ » úte 16 pro, 2014 6:57 pm

Kolejivo Kuehn ve Wintracku je. Není problém zaslat v souboru.
"Tétéčka" Roco set a nemoc je opět na světě.
Uživatelský avatar
GrimpoCZ
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 17 úno, 2013 12:21 pm

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod chameleon » stř 17 pro, 2014 8:51 am

milan ferdián píše:Tomáši to zvládnem.Já ti vše popíšu klidně i na tisícinu :wink: .

Milane takže si bereš Tomáše na starost? :wink: Já jen, kdybych se náhodou, nebo někdo další o vánocích nudil a chtěl si začmárat ve Wintracku, tak abychom to nedělali zbytečně, a tys nás pak nesetřel svým návrhem :)
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod milan ferdián » stř 17 pro, 2014 9:07 am

chameleon píše:
milan ferdián píše:Tomáši to zvládnem.Já ti vše popíšu klidně i na tisícinu :wink: .

Milane takže si bereš Tomáše na starost? :wink: Já jen, kdybych se náhodou, nebo někdo další o vánocích nudil a chtěl si začmárat ve Wintracku, tak abychom to nedělali zbytečně, a tys nás pak nesetřel svým návrhem :)

Tomáše mám již dávno na starosti,jen čekám až dodělá stavební úpravy,protože se tím mohou přijít ještě dodatečně změny rozměry kolejiště.No až dá Tomáš befel a bude na tom fyzicky,psychicky a f....... připraven,akci rozjedeme. :D
Ale my se nebráníme i jiným iniciativám,třeba od tebe rádi uvidíme.. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 17 pro, 2014 10:11 am

To je zvláštní,všem se tady pomáhá,jen já jsem ostrouhal. :cry:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod Tomáš » stř 17 pro, 2014 10:21 am

No tak nyní jsem na tom asi takhle.
A) místnost je po stavební stránce hotová. Takže rozměry zde v plánku už jsou definitivní. Nic už měnit nebudu. Stůl který je v plánku je jediný už na svém místě. Jediný o čem jsem ještě uvažoval je odstranit ty klasické dveře a místo nich do futer udělat ,takový ty jednoduchý odhrnovačky. Mám ale strach aby mi nešel do pokojíku smrad z kuchyně :mrgreen: (někteří v rodině mají tento pocit opačný)
B) Sháním stále vhodné kuchyňské skříňky (spodní) protože ty co se mi zatím dostali pod ruku,byly naprosto nereprezentativní. Termín jsem si stanovil do 1/2 února 2015, pak navštívím některý z místních bazarů,kde se dají sehnat pěkně kousky ovšem už trochu za jiný peníz.
C) Led osvětlení už z Číny dorazilo takže pak už jen vztyčím rampu. Lišty už jsou doma.
D) finančně jsem připraven,nebo spíš doufám :lol: to ostatní se už musí poddat během akce. Už jsem oslovil místní "stolárnu",jestli pomůže a protože únor,březen bývá slabší bylo mi přislíbeno,že se mi můžou plně věnovat.

No takže asi tak. Já když četl ty poslední příspěvky = taky bych se na tom rád nějak podílel,aby to pak nevypadalo,že čekám,až dostanu vše, jak se říká až k čumáku.
Přílohy
vláčkárna prázdná .jpg
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod milan ferdián » stř 17 pro, 2014 2:45 pm

miroslav lengyel píše:To je zvláštní,všem se tady pomáhá,jen já jsem ostrouhal. :cry:

Co kecáš,já a Barbucha tě duševně podporujeme jak se dá :mrgreen: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod Tomáš » stř 17 pro, 2014 6:42 pm

No jo,jenže já tu předvádím nadprůměrné výkony.
Rozhodl jsem se přestěhovat,koupil velkej byt,vydobyl si místo, ještě to vše zrekonstruoval. To je jasný,že se mi pomoc hodí. Tohle bude poslední akce. Bud mě posílí,nebo zabije.
Milan je teď v roli "nemožné dělám na počkáni,zázraky do dvou dnů" :mrgreen:

PS pokud by se opravdu někdo nudil,klidně ať to překreslí. Mě by samotného zajímalo,jak ty užitné délky kolejí vychází.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod sidlo » stř 17 pro, 2014 6:50 pm

Tomáš píše:Vono to není až tak podstatný,důležitý je finální půdorys,jak by to mohlo vypadat.

Obrázek


Vidím pouze dvě možnosti:
  • začít používat nějaký návrhový CAD např https://sites.google.com/site/sidloweb/ ... ko-a-track protože ten váš náčrtek má zcela nereálné proporce. Např U tvar v levém dolním rohu, šířky ramen 600 a 750, základna 1500, na mezeru zbyde 50, což vůbec neodpovídá proporcím, takto se plánovat nedá
  • nechat si udělat plány od Milana, ten to má spočítané na tisícinu milimetru přeně
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3625
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod Tomáš » stř 17 pro, 2014 7:05 pm

Ale vždyť jsem psal,že pevně daná je pouze ta místnost. To ostatní se může změnit od základu. Teda stanice je taky jasná.

Je pro osvěžení paměti uvedu,že nechci klasické kolejiště, ale něco na způsob Michala z Trainmanie. To je moje krevní skupina. To je to co chci. Akorát to povýším z lokálky na nějakou více frekventovanou trať. To jen aby bylo jasno. A z té místnosti chci vyždímat maximum.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod Barbucha » stř 17 pro, 2014 10:34 pm

proporce.jpg
V proporcích to fakt vypadá trochu jinak :-). Ty nás taháš za fusaklu.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 18 pro, 2014 6:46 am

milan ferdián píše:
miroslav lengyel píše:To je zvláštní,všem se tady pomáhá,jen já jsem ostrouhal. :cry:

Co kecáš,já a Barbucha tě duševně podporujeme jak se dá :mrgreen: .

A tou duševní podporou je myšleno přesně co,debata o paternosteru? :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod Tomáš » čtv 18 pro, 2014 8:36 am

HM 15cm mezi těmi rameny je fakt málo. sice jsem teď něco zkubl,ale 15cm je fakt málo. :lol:
mohl by se ovšem smrsknout ten díl u zdi z 60cm na 50cm. Ten co mám 75cm by asi měl zůstat,pokud tam chci uvažovat o smyčce a chtěl bych zůstat u oblouků 353. Pokud by to tam bylo nějak jinak třeba skrytě,šlo by jít až na r310.
V každým případě i 25cm je poněkud těsno.

A šlo by to udělat nějak šikmo? Stačilo by kdyby tam zůstala ulička 50cm? Já bych z té místnosti fakt chtěl vytěžit maximum .
Přílohy
1.jpg
1.jpg (24.69 KiB) Zobrazeno 5309 krát
proporce.jpg
proporce.jpg (24.81 KiB) Zobrazeno 5309 krát
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod milan ferdián » čtv 18 pro, 2014 9:08 am

Neřešte tvar kolejiště.To budu mít já pod palcem. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod Barbucha » čtv 18 pro, 2014 10:22 am

milan ferdián píše:Neřešte tvar kolejiště.To budu mít já pod palcem. :wink:


Jasně, já to chtěl jen dát do proporcí, abychom si to dovedli představit. Ten tvar vypadal na první pohled příliš ideálně, nicméně skutečnost byla tristní :-). Hlavně mu tam nedělej nějakej ten biskupnoster, ať se z toho nezblázní. A mákni trochu, moc kecáš a my furt nevidíme, jak to bude vypadat :P .
Naposledy upravil Barbucha dne čtv 18 pro, 2014 12:14 pm, celkově upraveno 1
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Stanice TT kolejivo Kuehn

Příspěvekod milan ferdián » čtv 18 pro, 2014 10:36 am

Barbucha píše:
milan ferdián píše:Neřešte tvar kolejiště.To budu mít já pod palcem. :wink:


Jasně, já to chtěl jen dát do proporcí, abychom si to dovedli představit. Ten tvar vypadal na první pohled příliš ideálně, nicméně skutečnost byla tristní :-). Hlavně mu tam nedělej nějakej ten biskupnoster, ať se z toho nezblázní. A mákni trochu, moc kecáš a my furt nevidím, jak to bude vypadat :P .

A ještě dlouho nic neuvidíte,protože termín je dojednaný na pozdější dobu. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků