sklápěcí kolejiště

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod talien » ned 20 kvě, 2012 6:19 pm

yurax píše:Ahoj, podival jsem se na tve stranky a jsem mimoradne dojat odkazy s inspiraci! Francouzske kolejiste a hlavne dilo p. Vojtěchoviče jsou presne ma krevni skupina, sen o parnim veku. Zatimco vetsina mistnich, jinak ovsem mimoradne zdarilych, kolejist se inspiruje odpudivym vekem normalisace, casem to nejhlubsiho upadku Ceskych zemi, kdy jeden ceka, kde se z obecniho tlampace ozve Michal David a vyzva MNV. Pred dvema lety jsem mel v planu neco podobneho, ale jel jsem do sveta a zarodek kolejiste tak prachnivi ve sklepe :( A vypada to, ze nejaky cas bude po budovatelskych snahach. Tak aspon tobe preju, at se ponure industrialni dilo podari!


Díky za podporu! Jsem tu asi trochu netypický ve více ohledech... neovládám moc technické pozadí věci. Spíš mě obecně oslovilo kouzlo železnice jako fenoménu... a jak napsal někdo snad dokonce tady na fóru:,,Všimli jste si, že od doby, kdy lokomotivy nechrlí mračna kouře a pára, je už skoro nikdo nemaluje?" Z tohohle důvodu je pro mě ta "parní" doba jasnou volbou, i když, to samozřejmě uznávám, jsem záhy narazil na ten problém, že pro dané období a danou oblast (Čechy) je žalostně málo dostupných funkčních modelů. Ale snad se to v budoucnu zlepší... než dokončím kolejiště tak, jak ho zatím vidím jen se zavřenýma očima, tak třeba modely parních lokomotiv použitelných pro naše kolejiště přibudou... a stejně tak vagony (pro II. epochu je velmi málo i těch), o autech českých značek ani nemluvě... zkrátka mi připadá, že snad výrobcům už dojde, že tohle období může být vylmi vděčným prodejním artiklem...
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod jirkah » pon 01 říj, 2012 5:39 pm

našel jsem odkz na sklopné postele a myslím ,že by to mělo fungovat i na kolejiště pokud je málo místa.
http://www.sklapecipostel.cz/cz/p/sklapeci-palandy-skd/.Jako nápad určitě dobré.
Naposledy upravil jirkah dne úte 20 led, 2015 8:58 am, celkově upraveno 1
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod Dusan » úte 02 říj, 2012 10:52 am

Tohle vypadá dobře!
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1287
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » úte 02 říj, 2012 11:22 am

Pozor,hodně se zapomíná,že zadní část při sklápění rámu vytváří kružnici,což může ovlivnit prostorové využití rámu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 02 říj, 2012 3:51 pm

Já měl svého času 2 sklápěcí postele,ale na výšku.Mezi nimi jsem měl na čepech kolejiště a bylo to v pohodě. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod jirkah » úte 02 říj, 2012 3:55 pm

Tak to máš sice pravdu , ale stačí to dát dál od zdi a není problém.Hodně záleží na tom kde je umístěn kloub (čep) na kterém se to sklopí a ten je hned na kraji konstrukce.Pokud si tu fotku hodně zvětšíš tak je tam dobře vidět. Psal jsem dotaz na nacenění rámu vyrobeného na míru o velikosti 200x100 tak jsem zvědav na cenu.

Takže cena je kolem 9000 kč Není to zrovna málo , ale je to na míru kolejiště 200 x 100 x 40cm výška to už je i na most nebo tunel.
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod Lišák » čtv 04 říj, 2012 10:54 am

yurax píše: Zatimco vetsina mistnich, jinak ovsem mimoradne zdarilych, kolejist se inspiruje odpudivym vekem normalisace, casem to nejhlubsiho upadku Ceskych zemi, kdy jeden ceka, kde se z obecniho tlampace ozve Michal David a vyzva MNV.


Nemyslím si, že by to bylo způspbeno touhou modelářů po návratu vedoucí úlohy Strany. Spíš si dost vláčkařů chce připomenout a "navrátit" mladá léta... ;-)

P.S. Až se dostanu ke stavbě kolejiště, tak to bude, ku podivu, IV. epocha :-)
Uživatelský avatar
Lišák
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 29 pro, 2008 9:05 pm
Bydliště: u Brna

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » čtv 04 říj, 2012 11:12 am

Lišák píše:
yurax píše: Zatimco vetsina mistnich, jinak ovsem mimoradne zdarilych, kolejist se inspiruje odpudivym vekem normalisace, casem to nejhlubsiho upadku Ceskych zemi, kdy jeden ceka, kde se z obecniho tlampace ozve Michal David a vyzva MNV.


Nemyslím si, že by to bylo způspbeno touhou modelářů po návratu vedoucí úlohy Strany. Spíš si dost vláčkařů chce připomenout a "navrátit" mladá léta... ;-)

P.S. Až se dostanu ke stavbě kolejiště, tak to bude, ku podivu, IV. epocha :-)


S tím nic nenaděláme.Prostě taková byla doba.Dost pochybuji,že by velká většina modelářů,by byla ochotna stavět kolejiště jen v období 1918 až 1939.A co dál :?:

P.S.Stačí se jen mrknout vedle do Německa a projít jejich dějepis.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » čtv 04 říj, 2012 11:59 am

jirkah píše:ale stačí to dát dál od zdi a není problém.


Jenomže tato kostra,dle pacek,má fixování na zadní zeď.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 04 říj, 2012 12:05 pm

No hlavně bych sem politické debaty na téma jak to bylo v minulosti s tím čí oním netahal :D
Ono třeba v NDR vládla taky STRANA a přitom to tam vypadalo úplně jinak než tady. :o takže o těch stranách to asi nebude,ale spíše o lidech. :roll:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod jirkah » čtv 04 říj, 2012 4:38 pm

milan ferdián píše:
jirkah píše:ale stačí to dát dál od zdi a není problém.


Jenomže tato kostra,dle pacek,má fixování na zadní zeď.


Už jsem psal je to na výšky 40 cm to je dostačující.
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků