Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod KamilN » sob 03 lis, 2012 2:20 pm

Díky za rady, s tím zapuštěním koleček do rámu jsem samozřejmě počítal, ale našel jsem už kolečka s šedou gumou a stavení výškou 46mm. Takže použiju ty. Tím by mohl být rám nižší. Pak asi zkusím vymodelovat nejdřív rám v 3D abych měl jistotu že to nějak vyjde a nezjistil že mám nařezané desky a pak to nevyjde...
S těma rozměrama co píšeš je takový drobný problém, mezi skrytým nádražím a dolním mám na výšku 21mm aby tam bylo rozumné převýšení a mezi dolním a horním mám 69mm a na větší se nedostanu pokud nechci větší převýšení než 3%. Ale ještě zkusím výšky potunit...
KamilN
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 08 říj, 2012 7:18 pm
Bydliště: Brno

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod czhunter » sob 03 lis, 2012 3:41 pm

Myslím, že třeba v horním pravém rohu chceš dostat nad sebe skryté nádraží, vodní tok a viditelnou trať, a ještě na to celé máš omezenou výšku. To mi přijde dost nereálné.
Taky tam máš klasickou nelogičnost - proč by někdo stavěl železniční trať do toho koncového nádraží, když tam vede silnice a je to kousek?
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 568
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 03 lis, 2012 5:05 pm

czhunter píše:Myslím, že třeba v horním pravém rohu chceš dostat nad sebe skryté nádraží, vodní tok a viditelnou trať, a ještě na to celé máš omezenou výšku. To mi přijde dost nereálné.
Taky tam máš klasickou nelogičnost - proč by někdo stavěl železniční trať do toho koncového nádraží, když tam vede silnice a je to kousek?


S tim musim souhlasit. Silnici ved vzdy od kraje ramu ke stanici a rozhodne je nespojuj. Mne osobne by se libilo, kdyby byl pritok jenom z prave strany k rybniku, ktery bych rozhdone zmensil. Kousek od mostu si udelej mlyn, pak hraz a rybnicek. Mezi rybnikem a hornim nadrazim udelej husty les, aby to bylo dobre oddelene. Zkusim Ti to nakreslit ve wintrack, jak jsem to myslel. :)
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod KamilN » sob 03 lis, 2012 6:43 pm

No jo, nelogičnost tam je, ale ono to u takového kolejiště ani moc jinak nejde. Bohužel na pětimetrové kolejiště místo nemám a proč by nemohla být mezi dvěma nádražími i silnice? Ve skutečnosti taky kolikrát jde silnice souběžně s tratí...
O tom mlýnu jsem přemýšlel. asi to tak upravím, ale původně to mělo být spíš něco jako přehrada pro rekreaci a tak. Nějaké lodě, malé i větší, rybáři, pláž a tak...
Jo a ten potok skryté nádraží a kolej nahoře by vyjít měly...

Jo a kreslím to ve WinTracku, tak můžu poslat soubor pokud někdo bude chtít...
KamilN
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 08 říj, 2012 7:18 pm
Bydliště: Brno

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 03 lis, 2012 6:46 pm

Ja byt Tebou, tak to udelam nejak takhle. Moc to nezkoumej, je to jenom na rychlo splacane. :D
Přílohy
Kamil - koleje.jpg
kamil - wintrack.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod KamilN » sob 03 lis, 2012 8:08 pm

Díky za návrh, to nádraží se mě líbí, ale ten rybník je fakt už moc malý. Jak jsem psal, chtěl jsem tam lodě a koupání a tak. Na takhle malý rybníček by šla tak jedna lodička s rybářem a možná něco na břehu, jinak už by to bylo přeplácané. Já tam chtěl nějakou pláž a pár rybářů.
Co se týká rozšíření skrytého nádraží tak to není špatný nápad, ale zase na druhou stranu nevím jak bych se tam dostal rukou v případě potřeby.
KamilN
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 08 říj, 2012 7:18 pm
Bydliště: Brno

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 03 lis, 2012 8:29 pm

No tak neni problem z rybniku udelat prehradu. :D Co se tyce toho skryteho nadrazi, tak to byl jenom takovy napad a ani to hlavni nadrazi neni buh vi, co. Tam si muzes v pravem spodnim rohu udelat fabriku jak sfina :lol:
Přílohy
kamil - wintrack.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod KamilN » sob 03 lis, 2012 9:27 pm

Jééééé to se mi líbí. O té fabrice nebo pile nebo něčem podobném vpravo dole jsem začal přemýšlet taky. Jenom mě na tom návrhu přijde že asi bude malý výškový rozdíl mezi skrytým nádražím a horním. V 3D mě přijde že nad tunelem je trať moc nízko, ale to by asi šlo potunit...
Ale nevím jak by to bylo s domečkama a stromkama nahoře, Sundávací celé patro se mě dělat nechce a sundávat tolik domků by byl docela opruz...
KamilN
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 08 říj, 2012 7:18 pm
Bydliště: Brno

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 04 lis, 2012 12:50 pm

Horni nadrazi je ve vysce cca 11 cm od zeme, takze pokud tam mas rezervu 20 cm, tak by se to tam melo v pohode vejit. Nemyslim, ze by domecky meli na vysku 9 cm :D :D

No uvidis :)
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod czhunter » ned 04 lis, 2012 1:41 pm

Kostelní věže bývají i vyšší, než sedmimetrové :)
Na můj vkus je v návrhu příliš mnoho mostů, ale někomu se to třeba líbí ...
Je těch 11 cm určitě od země?
Vzhledem k tomu, že máš k dispozici velmi velkou hloubku kolejiště, klidně jde udělat ten stejný návrh v jedné rovině (samozřejmě, výškové rozdíly jsou povoleny, ale nemusí být moc velké), akorát že to skryté nádraží bude za kulisou.
Naposledy upravil czhunter dne ned 04 lis, 2012 1:53 pm, celkově upraveno 1
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 568
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 04 lis, 2012 1:52 pm

czhunter píše:Kostelní věže bývají i vyšší, než sedmimetrové :)
Navíc ta výška 11 cm zřejmě není "od země", ale spíš od "nulové hladiny", která je určitě výš než země (protože tloušťka rámu/podkladové desky, distance od země pro kolečka atd.), takže to stejně vyjde tak tak.
Na můj vkus je v návrhu příliš mnoho mostů, ale někomu se to třeba líbí ...


Ten kostel je tam jenom pro inspiraci. Muze tam byt klidne les a mesto udelat tapetou za nadrazim :D Pocital jsem to od zeme. Jestli jsem teda dobre pochopil to pojeti ramu, tak ram by mel byt postaven kolem kolecek ve vysce cca 2 cm. Viz vysky na predchozim planu. Vsecko pocitano od zeme tak, aby nejnize byla voda a skryte nadrazi. :) Na muj vkus je tam taky moc mostu, ale kdyz se to nekomu libi, tak proc ne. Mne by stacil pritok do nadrze z leve strany a lokalku vest podel teto nadrze. :lol:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod KamilN » pon 05 lis, 2012 9:36 am

No jo, mostů tam bude hodně, ale na druhou stranu nádrž která by měla jenom přítok by byla trochu divná. Jinak jsem si to trochu překresloval a horní stanice bude muset být asi ještě o něco výš ale domečky tam asi pořád vejdou. A ten oblouk k hornímu nádraží bude muset být menší aby tam vešel kopec nad tunelem.
KamilN
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 08 říj, 2012 7:18 pm
Bydliště: Brno

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod Petr Šimáček » pon 05 lis, 2012 12:32 pm

Ahoj. A nešlo by to takto? Zbavit se těch prostředních mostů a nahoře třeba ještě nacpat vlečku? ( omlouvám se za primitivní dokreslení - nemám moc času... :? ) U hlavního nádraží by mohlo vzniknout městské nábřeží ( lázeňská kolonáda, třeba... :D )http://vonshimitz.rajce.idnes.cz/nastenka#kamil1.jpg
HO, konec 1. + začátek 2. epochy v českých zemích
Petr Šimáček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30 pro, 2008 3:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pon 05 lis, 2012 1:21 pm

Petr Šimáček píše:Ahoj. A nešlo by to takto? Zbavit se těch prostředních mostů a nahoře třeba ještě nacpat vlečku? ( omlouvám se za primitivní dokreslení - nemám moc času... :? ) U hlavního nádraží by mohlo vzniknout městské nábřeží ( lázeňská kolonáda, třeba... :D )http://vonshimitz.rajce.idnes.cz/nastenka#kamil1.jpg


To je taky super reseni :twisted:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod Petr Šimáček » pon 05 lis, 2012 7:00 pm

Ještě poslední drobná úprava - most posunut blíže ke stanici, trať se rozděluje až za ním - vznikne místo pro odvrat, největší oblouk na lokálce je v tunelu, díky tomu je nahoře víc místa pro staniční budovu, pakliže by se přidala vlečka...Zápory - místo ,,přemostováno" ,,přetunelováno" :D , nad tunelem malý kopec...Je to o velkém kompromisu s realitou, ale to je skoro vždy... 8) http://vonshimitz.rajce.idnes.cz/nastenka/#kamil2.jpg
HO, konec 1. + začátek 2. epochy v českých zemích
Petr Šimáček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30 pro, 2008 3:55 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků