Modulová kolejiště

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod pan.martinek » pon 27 říj, 2008 8:06 am

Jen bych chtěl dodat, že když na setkání jezdíš s nějakou loko a zrovna ji nemáš připojenou k "síti", tak jede pořád dál, dokud nevykolejí nebo nenarazí. Psali jste zarážedla, samozřejmě v layoutu jsou návěstidla,
jenže ty pouze ukazují a nemají funkci vypojení koleje- zastavení vlaku,
to je pouze na strojvedoucím, zda zastaví, nebo ne.
Několikrát se mi stalo, že jsem návěstidlo projel a vjel až do stanice, naštěstí vždy na volnou kolej, ani jednou jsem nenarazil a srážku vlaků ani neviděl.
Většinou bylo projetí z těchto důvodů:
Přehlédnutí návěstidla- to bylo ze začátku, když jsem přesně nevěděl,
kde které je.
Oslnění a nevidění světelného návěstidla- Návěstidlo bylo vidět, ale světýlka ne, přeci jenom ty světelná jdou vidět jen z jednoho směru a světla v nich nesvítí zas až tak silně. .
A poslední, když jsem zrovna neměl FREDa zapojeného a myslel jsem si že jo, popř, pokud nefungoval Fredpoint. Druhý případ se stal ve Staré Pace vjezd z místní tratě. Byli tam čtyři Fredpointy za sebou (2 a 2) a vůbec nefungovali, stanici jsem projel až skoro na druhý konec, než jsem našel funkční Fredpoint a samozřejmě následovalo vynadání.
Takto to asi je, tedy podle mích zkušeností.
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod milan ferdián » pon 27 říj, 2008 2:56 pm

Radek píše:
dan píše:Měl jsem tu čest účastnit se jako host setkání klubu Zababov sekce H0 a N děkuji Zdeňkovi a Danovi, že mi umožnili podívat se na modulovku v reálu musím říct, že jsem já i moji kolegové návštěvníci byli nadšeni a hned jsme si odvezli nějaké ty normované čela modulů ve velikosti N a příští Nkové setkání již bude s naší plnohodnotnou účastí :D. Přeci jen v Nku je layout kratší a tolik se člověk při vedení stroje neunaví :lol:

To věřím, to málo jsem v KL viděl z pomezi dveří vypadalo dost dobře:lol:
Já tu čest neměl, neb jsem na uzavřenou akci nebyl pozván a proto ani vpuštěn. Poněkud trpká zkušenost po několikaměsíčním těšení :cry: .
To není výtka. Tohle opatření mi v dnešní zdivočelé době příjde logické a rozumné. Jen varování pro ostatní zvědavce před zbytečnou cestou bez nějaké předchozí domluvy. :wink:


No to jsi měl smůlu,protože jsem se momentálně nemohl této akce zúčastnit.Kdybych tam byl,tak tě tam mám uvnitř.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Radek » pon 27 říj, 2008 6:49 pm

Jsi moc hodný, Milane. Doufám že ještě bude nějké příště a pokochám se osobně :wink:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod VoVo » pon 27 říj, 2008 10:35 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:05 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod dan » pon 27 říj, 2008 11:27 pm

Ano koupil jsem Nkové čela, nějaké přehnané přesnosti bych se nebál neb se do čílek vrtají dva otvory 12 mm a šroubuje se to osmiřkama šroubama takže se to dá jemně doladit, podle kolejí.
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Rudolf » úte 28 říj, 2008 8:55 am

VoVo píše:Ta normovaná čela se dají "normálně" sehnat od ostatních členů Zababova? Výhledově (za pár let snad?) bych zřejmě přemýšlel o pár normovaných modulech v rámci mé "domácí modulovky", ale zatím mě v plánech odradilo to přesné dodržování norem (normy chápu, jen mám strach, že s tou přesností to u mě dopadne špatně). Ta hotová čela by mi hodně vytrhla trn z paty.


Na usazování kolejí existují šablony. Dají se také získat v Zababově.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 922
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 28 říj, 2008 9:57 am

Co mi říkali na setkání Zababova letos v Praze, lze i udělat přechodový modul - tj. na jedné straně "normované" rozhraní, na druhé to co ti vyhovuje dle tvého domácího moduliště. Takhle si to chci vyřešit doma - moduly podle mých prostorových možností (počítám se skrytým nádražím, takže musím mít "patrovou" variantu jednotlivých segmetů) a pak pár přechodových FREMO modulů/diorám co budou jinak ve vitríně.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 29 říj, 2008 7:36 pm

Radek píše:
dan píše:Měl jsem tu čest účastnit se jako host setkání klubu Zababov sekce H0 a N děkuji Zdeňkovi a Danovi, že mi umožnili podívat se na modulovku v reálu musím říct, že jsem já i moji kolegové návštěvníci byli nadšeni a hned jsme si odvezli nějaké ty normované čela modulů ve velikosti N a příští Nkové setkání již bude s naší plnohodnotnou účastí :D. Přeci jen v Nku je layout kratší a tolik se člověk při vedení stroje neunaví :lol:

To věřím, to málo jsem v KL viděl z pomezi dveří vypadalo dost dobře:lol:
Já tu čest neměl, neb jsem na uzavřenou akci nebyl pozván a proto ani vpuštěn. Poněkud trpká zkušenost po několikaměsíčním těšení :cry: .
To není výtka. Tohle opatření mi v dnešní zdivočelé době příjde logické a rozumné. Jen varování pro ostatní zvědavce před zbytečnou cestou bez nějaké předchozí domluvy. :wink:


Radku to je mi nesmírně líto, zvlášť jsi-li nějak spřízněn s Milanem Ferdiánem. Stačilo napsat mail !

Pro ostatní zájemce je to poučné.

Takže

Hosté a zájemci o členství v klubu

Setkání klubu Zababov není veřejná modelářská výstava v klasickém smyslu slova, ale je to HRA na velkou železnici dle jejích pravidel. Pro "nezasvěcené" je tak kromě rozsahu kolejiště, poměrně nezajímavou podívanou. Účast velkého množství "nezúčastněných" osob je pro hráče samotné dokonce rušivým momentem, protože příprava setkání je časově, finančně i organizačně velmi náročnou akcí. Pokud nemáte vůbec představu, jak takové setkání probíhá, možná by Vám mohly pomoci reportáže z našich a FREMO akcí.

Pokud však máte zájem seznámit se s naší činností je možné konatktovat nás na klub zavináč zababov tečka.
Velmi rádi vás pozveme jako hosty.

Přezůvky sebou!
Naposledy upravil Zdenek Valter dne stř 29 říj, 2008 11:36 pm, celkově upraveno 1
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2747
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod richard0404 » stř 29 říj, 2008 9:32 pm

Velmi pěkná setkání viz Komorní Lhotka.
Přezůvky sebou! a také skleničku na pivko. :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Radek » čtv 30 říj, 2008 8:14 am

Zdenku, děkuju za odezvu.
Důvody, proč tato setkání nejsou veřejná jsou jistě rozumné a o to víc si vážím možnosti se – po předchozí domluvě – podívat jako host. Bude-li příležitost, rád této možnosti využiju. :)
Díky R
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod pan.martinek » čtv 30 říj, 2008 3:21 pm

njn, skleničku na pivo si můj "tatíneček" půjčil v hospodě a přezůvky holt nebyli...
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Fotky z Komorni lhotky

Příspěvekod marwin » čtv 06 lis, 2008 5:51 pm

Na picasaweb jsem hodil fotos z komorni lhotky.
zde je link:
http://picasaweb.google.com/tvrdym/Setk ... rniLhotka#
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod pan.martinek » čtv 06 lis, 2008 5:56 pm

Pokud by někdo chtěl ještě nějaké fotky, tak my jsme jich máme 350 i s videi.
Na internet se mi je dávat nechce, máme ho pomalý a zabralo to by to moc času, ale když si řeknete přímo o nějaké téma, určitě nějak zašlu.
Pokud máte zájem, pište SZ.
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod jv66 » ned 09 lis, 2008 1:05 pm

Budu trošku hnusnej - moduly v pojetí Zababov jsou široké 500mm - tzn.cca 21m od osy koleje na každou stranu. To je málo na modelování skutečnosti. Délka modulu - cca 1200 - aby se to vlezlo do auta - je taky málo. Vrátit se s krajinou do normalizovaného čela je většinou problém.
Z fotografického hlediska je to pakárna - nedá se to pořádně bez pozadí vyfotit. Modulovka nikdy, nikdy nemůže na omezeném prostoru dosáhnout větší délky kolejí, než kompaktní kolejiště.
Ježdění principem - strojvůdce - výpravčí je hrozná nuda.
Digitální řízení , realizované v Zababově, je pouze o tom, že jeden ovladač ovládá jedno hnací vozidlo (tzn. kolik mašinek, tolik Fredů). Automatické zastavení před návěstidlem, vazby stavění jízdních cest na jízdu vlaků apod. nejsou.
No řekněte - není ta modulovka naprd?

P.S. Chtěl jsem ji jen trochu šťournout, když jsou všichni tak hrozně pozitivní.... :D
KMŽ Brno; TT+HO Modulovka
jv66
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 16 bře, 2008 12:08 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod pan.martinek » ned 09 lis, 2008 1:25 pm

Já si toto nemyslím, mě třeba hrozně baví jezdit s loko zastavovat ve stanici a poslouchat výpravčí. Samozřejmě, že není k dispozici automatické zastavení návěstidel, potom by nebyla žádná sranda a ty si nemohl vůbec zajezdit.
Modul může být klidně širší, jen to čelo musí být správně udělané, aby šlo zapojit i k ušímu a stou délkou, plno lidí dělá modulové celky- udělá krajinu třeba na 5-ti metrech a pak se to celé zapojí do jednoho velkého celku, poté už to smysl má. Mě to prostě baví, tvůj názor ti neberu, každý má svůj pohled, ale mě prostě nebaví jezdit pořád do oválu bez jediného smyslu.
A pokud si myslíš, že na modulu nejde nijak obzvlášť modelovat krajina,možná máš pravdu,ale pořád to jde lépe, než na panelu 100 x50 cm.
Myslím si,že je prostě modulové kolejiště lepší, než to panelové.
Pokud ty ne, názor ti neberu, jen s tebou prostě nesouhlasím.
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků