Stanice Nová a Stará Ves

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » pát 12 čer, 2026 3:47 pm

Takže nejprve jsem odstranil všechno, co se mně nelíbilo, co nebylo podle mích představ.
Stačilo změnit profil, rozměr dílu a už to vypadá jinak.
Postupně jsem doplňoval další a další drobnosti a ještě se budou doplňovat stupačky.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » pon 15 čer, 2026 12:36 pm

Tak a třínápravové podvozky pro hlubinový vůz Hx 3-14317 jsou hotové.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » úte 16 čer, 2026 4:55 pm

Zatím na hrubo je sestaven hlubinový most.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » stř 17 čer, 2026 4:43 pm

Na hlubinovém voze Hx 3-14317 jsem dodělal čela mostu. Ještě schází odlehčovací otvory do čel.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » stř 17 čer, 2026 4:44 pm

Dále v oblouku to vypadá asi takto.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » stř 17 čer, 2026 4:54 pm

Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » ned 21 čer, 2026 1:11 pm

Hlubinový vůz Hx 3-14317.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » ned 21 čer, 2026 1:12 pm

Detail
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » pon 22 čer, 2026 1:01 pm

Hlubinový vůz Hx 3-14317 + náklad.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » pon 22 čer, 2026 4:59 pm

Snad poslední sestava vitrín.
Původní uspořádání. Jsou zde uloženy dvě přenosné vitríny na výstavy.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » pon 22 čer, 2026 5:01 pm

Snad poslední sestava vitrín.
Po odstranění a vyčištění prostoru.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » pon 22 čer, 2026 5:04 pm

Snad poslední sestava vitrín.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » úte 23 čer, 2026 9:30 am

Vitrínky jsem zaplnil modely, takže vše namačkané je už volné, ale do kdy.
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil Tempotaxi dne úte 23 čer, 2026 9:40 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » úte 23 čer, 2026 9:38 am

A co mě čeká.
Tato část se musí předělat. Vitrína tam vadí a k modelům byl špatný přístup. Spíše akrobatické odebírání modelu. A tím pádem se bude muset i upravit trať´, která je v případě nouze se dá odebrat.
Jenže je pak zase nutné vše spojit přes spojky, aby vše dobře sedělo.
Pokusím se to vyřešit jinak a lépe.
Jenže jiný pokus může být ještě horší, vždy je to pokus, omyl a výsledek.
A pak už se nic nedá dělat a modelář pak musí být spokojen tím co má.
Opak je pravdou, zase to rozbourá.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » úte 23 čer, 2026 9:46 am

Těch možností je tam více.
Protáhnout krajinu o pár centimetrů. Ale další problém je, že jsou tam vitrínky.
Jedině udělat kopec, který nebude zalesněný a popředí je vždy nějaké lákadlo, jako je část silnice nebo nějaké vhodné stavení.
Tím by byla trať schovaná. A stejně je to tunel, takže zakrytá tunelová roura.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 5433
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník