Micro kolejiste v Z

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Micro kolejiste v Z

Příspěvekod shiso » sob 14 zář, 2013 4:35 pm

Ahoj vsem,
Chtel bych poprosit, zda by nemel by nekdo plan na male kolejiste v "Z", ktere by se mi vlezlo do bedny 53x53cm na kolejivu Maerklin?
Nemusi to byt zadna slozitost, chtel bych si jen postavit neco na male pojezdeni pro radost :D
shiso
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 26 říj, 2011 8:01 pm

Re: Micro kolejiste v Z

Příspěvekod fulda » sob 14 zář, 2013 6:38 pm

{vtip}Myslím, že by se dalo trochu zmenšit kolejiště typu masakr. TADY.
Momentálně má asi 23x70 cm :mrgreen: :mrgreen: {/vtip}
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4940
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Micro kolejiste v Z

Příspěvekod havrosu » pon 16 zář, 2013 1:50 pm

Podobnou záležitost jsem řešil před rokem, kdy se u mne vyskytla jedna užásná soupravička. Nakonec jsem to vyřešil přes všechny možné plánky zpátky k jisté klasice a jsem v přípravných pracech na kolejišti velikosti 850x470mm. Taková malá oddychovka pro poježdění v atmosféře místní dráhy na přelomu století někde v Čechách. Nějak postupně to začnu dávat na sekci přátelů Z....

PH
havrosu
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 04 pro, 2011 10:35 am

Re: Micro kolejiste v Z

Příspěvekod shiso » úte 17 zář, 2013 8:05 pm

Poslal bys planek, at pochytam trochu inspirace :)
Diky Petr
shiso
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 26 říj, 2011 8:01 pm

Re: Micro kolejiste v Z

Příspěvekod havrosu » stř 18 zář, 2013 8:43 pm

Inspirován všemi možnými malými železnicemi, časopisem Modell Eisenbahn, googlem, všemi možnými i nemožnými kolejišti kde všude a samozřejmě v silném vlivu planku kolejist pana MF jsem vygeneroval toto pro tupé ježdění dokola... je to hlavně o tom, že si užiju stavbu krajiny a budov a detailu..... v tom úžasném nicotném zetku...

Obrázek
havrosu
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 04 pro, 2011 10:35 am

Re: Micro kolejiste v Z

Příspěvekod ladino1 » čtv 19 zář, 2013 12:08 am

No a co na těch rovnýchúsecích, rovnoběžných s delší hranou přidat alespoň po jedné koleji s výhybkami, event. kusou kolej?
ladino1
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 13 led, 2009 5:12 pm
Bydliště: Fialková 450, 541 02 Trutnov

Re: Micro kolejiste v Z

Příspěvekod havrosu » čtv 19 zář, 2013 7:48 am

To došlo k drobnemu nedorozumění, v plánku který je pro mě pracovní pro setup plochy a krajiny není zakreslena stanice která se nachází na té šikmé zelené rovince :)
havrosu
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 04 pro, 2011 10:35 am

Re: Micro kolejiste v Z

Příspěvekod milan ferdián » čtv 19 zář, 2013 7:52 am

Tady byly plánky,ale protože nebylo žádné vyjádření ze strany shisa,tak jsem je stáhl.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro kolejiste v Z

Příspěvekod shiso » čtv 19 zář, 2013 9:05 am

milan ferdián píše:Tady byly plánky,ale protože nebylo žádné vyjádření ze strany shisa,tak jsem je stáhl.


Omlouvam se za pozdni reakci, hraju si doma s kolejema a zkousim :D
Podle toho planku dvou "ovalu" nad sebou jsem se nechal inspirovat. To by se mi do bedny veslo:-)
Jen jsem chctel neco "o malinko vice" nez jen jezdeni po ovalu, tak je zkousim propojit a dat tam aspon jednu dve odstavne koleje.
Je mi jasne, ze v tomto prostoru nelze realizovat zadny zazracny provoz ,ale napad byl spodek udelat ctverec -oval - cely zakryty.
Jen predni strana volny usek mezi portaly - pohledova strana. Pokud by se pridala skryta odstavna kolej , sel by stridat provoz dvo souprav.
Vrchni patro pak lokalni trat. Kratke osobni sopupravy. O krajine jsem uvazoval - bud vesnicka s malou zastavkou, nebo jen zastavka a maly hrad:-)
Resim zda by se dala obe patra rozumne propojit viz obr... (omlouvam se , delal jsem to jen v praci v malovani.....)
Přílohy
obr 2.jpg
obr 2.jpg (26.91 KiB) Zobrazeno 3902 krát
shiso
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 26 říj, 2011 8:01 pm


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků