Je H0 mrtvé měřítko?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod czhunter » úte 26 bře, 2019 5:16 pm

Ronoath píše:Podle mého pozorování prostě zmizela fascinace technikou.

To si nemyslím - jen jsou fascinováni _jinou technikou_.
Už když jsem před 20 lety vyrůstal, tak už auta dávno "nebyly cool" - to už jsme se s kluky bavili o taktování procesorů, časování RAMek a prvních smarphonech (byli jsme fascinování možná tak Nokií Communicator).
Dnes, o 20 let později, už jsou pochopitelně i PC a smartphony "zastaralé", a skuteční mladí "geekové" jsou jistě zase jinde (fakt už ani nevím, o co se dnes zajímají, před 5 lety bych řekl 3D tiskárny, drony a těžební rigy pro kryptoměny ... ale to už je dnes _zase_ staré).

A v českém prostředí rozhodně železnice není nic lákavého pro fanoušky "high-tech".
Zajímat se o "vláčky" je tady asi tak ekvivalent zajímaní se o hrady - spíš věc spojená s historií než technikou.
czhunter

Příspěvekod Petr S. » stř 27 bře, 2019 10:38 am

ahoj vespolek
Neviděl bych to umírání H0 tak černě . Podívejte se na množství obchodů , které živí prodej železničních modelů .
Všechno souvisí se vším . Je na rodičích , jak povedou své děti .
Já jsem to svým způsobem prohrál , protože syn se dal na historické divadlo a souboje . Nemám mu to za zlé , je to dokonce hezké . U svého koníčka myslí a pracuje .
Vnuk si vymodlil kovadlinu a výheň a ková . Dokáže vykovat nůž a nabrousit ho tak , že se s ním oholím . Taky dobré .
Komu předám modely - to fakt nevím .
Petr
Petr S.

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 27 bře, 2019 11:25 am

H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
miroslav lengyel

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)