Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Ovladač Daisy II ze setu od Tilliga

Příspěvekod brejsak » úte 06 pro, 2016 7:04 pm

Ne, DR 5000 funguje každý den k naprosté spokojenosti, programuji i zvukové dekodery, takže spoustu CV a jejich změn a pořád dokola, když se mi něco nelíbí.
Odešla Daisy II a i ovladač a to totálně. A jelikož jsem ji měl už dvakrát na reklamaci, tak jsem si ji moc neužil a už bych si ji nekoupil, nebylo to nic moc ani při programování!
Takže nyní DR 5000 a Multimaus a jde to jako po drátkách bez nejmenších problémů už 3 měsíce.
brejsak
brejsak

Příspěvekod TiTi » pon 07 kvě, 2018 7:19 am

Dobrý deň,už niekoľko rokov som spokojný majitel centrály Tillig Daysi 2.Len včera sa mi stala taká nepríjemna vec.Keď položim akúkolvek lokomotívu na programovaciu kolaj,tak to vždy ukazuje skrat.Skúšal som vymeniť kolaje ,ale porucha stále trvá.Ale inak centrala ide v pohode.Máte niekto s tým skúsenosti,kde môže byť chyba?Za odpovede ďakujem.
TiTi

Příspěvekod fulda » pon 07 kvě, 2018 8:09 am

TiTi píše:Dobrý deň,už niekoľko rokov som spokojný majitel centrály Tillig Daysi 2.Len včera sa mi stala taká nepríjemna vec.Keď položim akúkolvek lokomotívu na programovaciu kolaj,tak to vždy ukazuje skrat.Skúšal som vymeniť kolaje ,ale porucha stále trvá.Ale inak centrala ide v pohode.Máte niekto s tým skúsenosti,kde môže byť chyba?Za odpovede ďakujem.

Ahoj,

mohu se tak domnívat, že nevhodně funguje komparátor na vyhodnocení zkratu, který je na programovací koleji nastavený na jinou hodnotu než na hlavní koleji.
Možný by stálo za úvahu zjistit, jaká je ta hranice. Například pokud na kolejnice položíš prst, nebo dva nebo dva a hodně zmáčknout a tak. (Pokud by jsi to dokázal odměřit pomocí trimru v ohmech, bylo by to ještě lepší. Ale bohužel to asi nepovede k opravě.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
fulda

Příspěvekod TiTi » pon 07 kvě, 2018 8:37 am

Ahoj :-) nie som tak vybavený,aby som dokazal vlodmerat presne hodnoty.Po priložení prstu mi hodí skrat alebo chybu.S kolegom modelárom,ktorý vlastní tiež tuto ústrednu chceme vyskušat,či je chyba v centrále.Pripadne objednám novu.
TiTi

Příspěvekod fulda » pon 07 kvě, 2018 11:15 am

pokud hodí zkrat u6 při přiloženém prstu na kolejích, tak se dá spolehnout na to, že je provlém s centrálou. Ten problém asi nebude velký, ale vnitřek je tak nahňácaný, že se v tom těžko něco vyměňuje.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
fulda

Předchozí

Zpět na DCC v praxi