Roco Čmelák T669.0

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Roco Čmelák T669.0

Příspěvekod Rudolf » stř 21 zář, 2016 6:57 pm

S jakým nezvukovým dekodérem funguje světlo u budce a ovládání osvětlení čísla ?

Ruda
Rudolf

Příspěvekod George V. » čtv 22 zář, 2016 5:45 am

Zkus Zimo MX633P22. Funkce se dají nastavit i směrově závislé. U čmeláka to sice nevyužiješ, ale u skříňové loko (třeba BR112 DB od PIKO) je to super...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.

Příspěvekod Rudolf » čtv 22 zář, 2016 2:02 pm

Díky za odpověď

Ruda
Rudolf

Příspěvekod Vik » pát 23 zář, 2016 10:07 am

TomBart píše:a dokončeno.....

zde je skutečný stroj, kdyby náhodou měl někdo pocit, že je moc špinavej http://lokomotivy.net/zobraz2.php?rada= ... &cislo=770

Až bude stavba hotova klidně bych jej přihlásil do Supermodel Anlagen. Práce pana Brandla není lepší...
Možná jedna připomínka - chce to více fotek aby jsme se mohli kochat
H0
Vik

Příspěvekod Rudolf » pon 26 pro, 2016 5:56 pm

George V. píše:Zkus Zimo MX633P22. Funkce se dají nastavit i směrově závislé. U čmeláka to sice nevyužiješ, ale u skříňové loko (třeba BR112 DB od PIKO) je to super...

Nakonec jsem použil Zimo MX630P16 s tím, že jsem na plošný spoj dopájel 2 dráty. MX630P16 má výstupy FA3 a FA4 na pinech kde má zvukový plux22 reproduktor.

Jinak pokud by se to někomu hodilo přikládám zapojení funkčních výstupů:
FA1 - červená zadní světla vpředu.
FA2 - červená zadní světla vzadu.
FA3 - světlo na stanovišti
FA4 - osvětlení čísla, nutno vyjmout analogou propojku, jinak je spojeno s F*.
FA5 - levé bílé světlo na obou stranách.

Ruda
Rudolf

Příspěvekod Vojtěch Vorel » ned 29 led, 2017 1:30 pm

Zdravím, mám čmeláka ze startsetu a potřeboval bych trochu poradit: při vyšší rychlosti je strašně citlivý na změnu rychlosti, ale při nižších rychlostech "dojíždí" nepředstavitelně dlouho. Je nějaká možnost (ideálně jednoduchá, nelíp přes MultiMaus), jak to odstranit, aby to reagovalo při všech rychlostech stejně?
Díky.
Vojtěch Vorel

Příspěvekod TomBart » ned 19 srp, 2018 6:01 am

Ahoj, nevíte někdo, od kdy se dělali úpravy čísel na kapotě. Tedy kdy se číslo přeplátovalo plechem? Našel jsem fotku, kdy to má Mostecká 0.048 na fotce v roce 1983. Starší ne. Díky
Přílohy
Grafika1.JPG
TomBart

Příspěvekod Petr S. » ned 19 srp, 2018 6:32 pm

Ahoj , při dílenských opravách po zavedení UIC čísla .
doplňuji : Kryšpínovské číslo bylo na boku lokomotivy na průsvitce nad žaluziemi na kapotě - UIC číslo je na boku kabiny .
Petr S.
Naposledy upravil Petr S. dne pon 20 srp, 2018 8:31 pm, celkově upraveno 2
Petr S.

Příspěvekod mikinko » ned 19 srp, 2018 6:43 pm

Keď už ste vytiahli toho zeleného čmeliaka .... Neviete či Roco nebude chystať edíciu zeleného ČSD. Celkom sa tie Roco čmeliaky minuli tak by hádam Roco mohlo zasa čosi pripraviť ....
mikinko

Příspěvekod mikinko » pát 14 zář, 2018 3:14 pm

Ta mi to nakoniec nedalo, a pustil som sa do čmeliaka .... Problém boli masky podvozkov, kde sa líšili výškovo jedna náprava od druhej asi o 1 mm - maska pod kabínou rušňovodiča bola padnutá dosť dole a nezodpovedali ani osi náprav.
Po kompletnom rozobratí som si všimol, že tá maska pod stanoviskom je celá prahnutá dovnútra. Tak som ju pomocou mierneho nahriatia vyrovnal a model zmontoval .... avšak - bol som tam kde predtým. Po dlhšom skúmaní som prišiel veci na koreň. Problémom sú tie výstupky na hornej strane podvozku, ktoré zabezpečujú priečnu stabilitu modelu (aby sa veľmi nekýval na stranu). Tieto výstupky sú z výroby príliš veľké a po nasunutí podvozku do rámu a zacvaknutí spôsobia, že sa celá maska prehne dovnútra. Má to okrem vizuálneho aj ďalšie nedostatky : podvozok sa otáča dosť tuho, a prehnutie masiek spôsobí priblíženie sa nápravám a tak majú nápravy na problematickom podvozku oveľa menej miesta na výkyv (stačí porovnať na novom modeli s druhým podvozkom). Toto podľa mňa môže spôsobovať na menších polomeroch aj to vykoľajovanie, ktoré tu už bolo spomínané ....
Uvedené výstupky som zbrúsil na 1,1 mm (postupne som znižoval až som prišiel na taký optimálny rozmer - maska je pekná rovná a model má dostatočnú stabilitu) a už to konečne vyzerá k svetu. Večer to ešte prebehnem na koľajisku ale myslím, že by nemal byť žiadny problém.
Táto vada je sériového charakteru a bude u všetkých modelov (každý jeden, čo som videl mal tie masky výškovo mimo).
No, okrem toho ma čakalo ešte jedno prekvapenie. Kábliky od podvozkov sú vedené na plošáčik takými malými tunelíkmi a sú vyvedené tesne vedľa skrutiek, ktoré držia plošák na ráme. No, a v mojom prípade súdruh z číny (alebo kde sa to kompletovalo) na to dlabal, káblik pri montáži bol skrútený pod tú skrutku, tak ho tom proste "dorazil". Kábel bol seknutý a tak celá ľavá strana jedného podvozku nezbierala šťavu z koľajníc. A ja som sa mohol čudovať, čo to občas tak zvláštne jazdí po výhybkách .... Táto vada určite nebude hromadná, ale predpokladám, že môj model nebol jediný, kde si pri montáži nedávali pozor na seknutý káblik ....
mikinko

Příspěvekod mac » ned 16 zář, 2018 6:17 pm

Teda Mikino promiň, ale ohledně té masky jsi objevil slunce! Já jsem si toho všiml ihned
po uvedení modelu na trh a to už je nějaká doba. Dají se ty výstupky ubrousit, avšak
většina lidí mi řekla, že je jim to fuk.
mac

Příspěvekod mikinko » ned 16 zář, 2018 7:19 pm

mac píše:Teda Mikino promiň, ale ohledně té masky jsi objevil slunce! Já jsem si toho všiml ihned
po uvedení modelu na trh a to už je nějaká doba. Dají se ty výstupky ubrousit, avšak
většina lidí mi řekla, že je jim to fuk.

Tak ja som ho vytiahol po riadne dlhom čase s tým, že mám konečne čas to poriešiť. Info som tu uviedol, aby to prípadne niekomu pomohlo .... Ale keď netreba slnko objavovať .... :-)
mikinko

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)