JMRI

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: JMRI

Příspěvekod BohousP » úte 25 pro, 2018 8:59 am

Nezbývá než souhlasit. Tu nezaslouženou podporu jsem myslel tak, že výrobce se o to v našich končinách nijak nezasloužil. Podporu mu zde dělá Lokopin bez nároku na nějakou odměnu, třeba ve formě zapůjčení licence.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
BohousP

Příspěvekod HonzaM » úte 25 pro, 2018 9:09 am

mpinta píše:. Že je to od firmy Freiwald software s nulovou vstřícností...

Tak s tím nemohu souhlasit, pan Freiwald je velmi komunikativní, na každý dotaz mi vždy ochotně a rychle odpověděl.
mpinta píše:Zcela souhlasím s tím, že porovnání podobných aplikací je vždy problematické. Je jedno, zda jde o TC, JMRI, RocRail, či jiné. Výrobce, který program zná nejlépe, se o konkurenčních produktech vyjadřovat nebude. Vždy bude propagovat jen to vlastní.

Porovnávání je problematické také proto, že se většinou po porovnávání pustí modelář, který je již na nějaký program zvyklý a při zkoušení jiného si musí zvykat na jinou logiku volby funkcí,
mpinta píše:I já jsem se zpočátku lehce zabýval JMRI, a kdybych měl shrnout rozdíly TC vs. JMRI jednoduše, popsal bych to asi takto:
JMRI je velice "uživatelsky nepříjemný" program. Má nejspíš vysokou funkcionalitu, jako jediný asi srovnatelnou s TC, ale rozsáhlé textové nabídky se slabou grafikou příliš k pochopení a zvládnutí uživatelem moc nepřispívají.....

Měl jsem podobný dojem, ale faktem je, že jsem zvyklý na TrainController.

RocRail je také zdarma a pokud mohu soudit, je proti JMRI snadněji zvládnutelný, ovšem jak JMRI, tak RocRail jsem zkoušel jen velmi krátce.
mpinta píše:TrainController (i další produkty fy Freiwald software, jako je TrainProgrammer, TrainAnimator atd...) má naopak grafiku a intuitivnost na vysoké úrovni. Základních kroků při počátečním nastavení je velice málo, a tak je zvládnou i ti méně zkušení. Vysoká fukcionalita je samozřejmostí.

Mám stejný názor.
Naposledy upravil HonzaM dne úte 25 pro, 2018 12:44 pm, celkově upraveno 1
N, epocha 5,6, DR5000, TC9 Gold
http://www.1ku160.cz
HonzaM

Příspěvekod mpinta » úte 25 pro, 2018 9:31 am

HonzaM:
Freiwald a komunikace - Záleží na složitosti dotazu. Rychle, to ano. Já jsem se přes prostředníka, vlastníka licence, ptal na tři věci. Přišly nic neříkající, nepochopené a na něco jiného odpovídající informace. Tím jsem s dotazy skončil.

Jinak jsi ovšem nezklamal a opět plevelíš opakováním stejného, podobného.:D Prosím, zadrž :!:
Martin (LokoPin)
mpinta

Příspěvekod sidlo » čtv 10 led, 2019 6:48 am

Jak už bylo zmíněno, je obtížné objektivně porovnat více systémů. I moje znalosti jiných sw jsou pouze povrchní.

Je pravda, že jiné systémy mají velmi příjemné uživatelské rozhraní. Je velmi jednoduché na nich naklikat základní ovál a nechat automaticky kroužit několik vlaků. Naše doba je instantní a běžný zákazník chce rychlé výsledky. Zvláště u drahých výrobků platí, že pokud bychom nutili zákazníka do nějaké námahy nebo přemýšlení, tak je to důvod k reklamaci. Nevýhodou těchto systémů je, že pokud chce zákazník od systému něco co v něm není připraveno k rychlému použití tak je to velmi obtížné, často zcela nemožné. První věc kde se tato vada bezpečně pozná je řízení návěstidel. Ve světě existuje mnoho návěstních systémů. Mezi nejrozšířenější patří německý, anglický, americký a náš ОСЖД. Běžné sw obvykle zvládají pouze jeden z těchto návěstních systémů a použití jiného systému je značně komplikované, řešení vážně kulhají a jsou k tomu zapotřebí zvláštní postupy včetně speciálního hardware.

Největší předností JMRI není jeho nulová cena. Největší předností JMRI je výborně navržené jádro systému. To dává vývojářům široké možnosti implementace rozšiřujících subsystémů. Proto má JMRI nejširší škálu rozhraní pro centrály, proto má největší databázi dekodérů, proto má největší databázi návěstních systémů atd.

Zatímco u jiných systémů je výrok Možnosti systému jsou prakticky neomezené pouze marketingovým heslem, tak v případě JMRI je škála řešitelných situací opravdu široká.
sidlo

Předchozí

Zpět na Software