DCC pro tutany

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod kubbajs » sob 13 dub, 2019 1:20 pm

Ahoj, nevím jestli můj dotaz patří sem, ale nechci zakládat nové vlákno. Začínám si stavět svůj první modul s DCC ovládáním a nevím jaký použít dekodér na ovládání serva k výhybce s napájenou srdcovkou TT EW2. Už zdřívějška mám dekodéry S04 od modelové železnice Sezemice, ale ty asi na to nejdou. Není na nich výstup pro napájení srdcovky. Můžete prosím poradit jaký dekodér koupit a kde? Díky.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
kubbajs

Příspěvekod dudlifuk » sob 13 dub, 2019 2:56 pm

kubbajs píše:Ahoj, nevím jestli můj dotaz patří sem, ale nechci zakládat nové vlákno. Začínám si stavět svůj první modul s DCC ovládáním a nevím jaký použít dekodér na ovládání serva k výhybce s napájenou srdcovkou TT EW2. Už zdřívějška mám dekodéry S04 od modelové železnice Sezemice, ale ty asi na to nejdou. Není na nich výstup pro napájení srdcovky. Můžete prosím poradit jaký dekodér koupit a kde? Díky.

maju k dispozicii aj drziak serva s mikrospinacmi. ten sa da vyuzit pre napajanie srdcovky. odkaz: http://shop.mzsp.cz/servo-prestavniky-a ... u-sp1.html
dudlifuk

Příspěvekod kubbajs » pon 15 dub, 2019 3:50 pm

Díky za odpověď. Moc mi to pomohlo. A teď jestli můžu poprosit o plánek jak mikrospínače spojit se srdcovkou. Spínače jsou dva a srdcovka jedna. Díky
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
kubbajs

Příspěvekod Trixt » pon 15 dub, 2019 4:31 pm

K napájení srdcovky použiješ jen jeden přepínač. Na středový kontakt připojíš srdcovku na krajní pak napájení pravé a levé koleje. Druhý přepínač využiješ třeba pro zpětnou signalizaci polohy výhybky.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail
Trixt

Předchozí

Zpět na DCC v praxi