Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovci Kuehn - jak to s nimi je?

Příspěvekod Davca » pát 11 led, 2019 6:24 pm

Zdravím,
s DPS od Bedlische mi Kuehnovic zdigitalizovaný (a následně i ozvučený) stroj ČDC 750 330 cukat přestal. Deska je perfektně promyšlená a jak již bylo zmíněno výše, její řešení počítá jak s umístěním reproduktoru ZIMO (NOKIA) 10x15 mm s klasickou černou ozvučnicí, tak v rámci prostorových možností i kondenzátorem coby powerpackem. Samostatné ovládaní reflektoru je samozřejmostí. Jestliže bych si tedy kdy pořídil dalšího Brejlovce nebo snad již konečně i Bertu od Kuehna, první co bych u ních měnil, budou právě DPS za ty od Bedlische. Tedy, budou-li desky obou modelů stejné.

David
Davca

Příspěvekod JendaTT » sob 12 led, 2019 11:17 am

Bedlisch píše: A že v malých rychlostech bude loko cukat, neb se tam negativně projeví zpětná vazba kondenzátorů odrušení, jenž v digitálu nejsou potřeba. A ty kondíky se ZIMU opravdu moc nelíbí.

Doporučení odstranění tlumivek a odrušovacích kondenzátorů při osazování dekodérem má Zimo i přímo v návodech k dekodérům.
Jen, nemáte někdo fotečku DPS aktuální verze Kuehnového brejlovce? A skutečně tam jsou odrušovací kondenzátory nebo tlumivky?
JendaTT

Příspěvekod George V. » sob 12 led, 2019 12:02 pm

Tak mělo by stačit odstranit kondenzátor. Stejné problémy jsou i s mašinama od Pika v H0. Ale tam se mi ZIMO podařilo umravnit nastavením parametrů motorku, aniž bych cokoliv odpojoval. A v tomto má ZIMO podstatně víc možností, než třeba Lenz.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.

Příspěvekod Bedlisch » sob 12 led, 2019 3:29 pm

JendaTT píše:Doporučení odstranění tlumivek a odrušovacích kondenzátorů při osazování dekodérem má Zimo i přímo v návodech k dekodérům.
Jen, nemáte někdo fotečku DPS aktuální verze Kuehnového brejlovce? A skutečně tam jsou odrušovací kondenzátory nebo tlumivky?

Taky že jo, já je na desce nemám :wink: Samozřejmě můžete ty kondíky, případně i ty tlumivky z original desky odebrat. Ovšem pro většinu modelářů to asi cesta nebude.
Jinak zapojení původní 6pinové desky je k dispozici u Lokopina (http://lokopin.wz.cz/digital/maping.htm) můžete vyhodit C3 a případně i C1, C2 a zkratovat L1 a L2. U nové desky to budou C3 a případně pak C5, C6 a zkratovat L1, L2
Kdysi jsem měl video, kde je vidět onen rozdíl na motor Kuehn. Ovšem, přišel jsem o něj, tak jsem ho hodil na youtube ještě jednou: https://www.youtube.com/watch?v=hJjsiqlVb8Y
Nejdřív je to s deskou Kuehn a pak bez ní.
zderem píše: Když bych nainstaloval desku od Tebe, pojede to plynule?

Pokud je loko jinak mechanicky v pořádku, tak by to mělo pomoc, tedy s dekodérem ZIMO, viz výše. ale jak píšu, mělo by :-)
Bedlisch

Příspěvekod Davca » sob 12 led, 2019 7:31 pm

Zdravím,
v případě mého stroje odstranění výše uvedených kondenzátorů a tlumivek nepomohlo, takže řešení "cukání" modelu při jízdě na digitálu bylo jasné - výměna DPS.

David
Davca

Příspěvekod JendaTT » ned 13 led, 2019 9:58 am

Ty jo, neříkejte, že jen "cestičky" na DPS mají vliv na cukání motorem...
JendaTT

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)