Hektor T435 od PMT

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod Rudolf » sob 07 led, 2017 7:03 pm

BohousP píše:
Rudolf píše:...
Lokomotiva obsahuje ještě jakýsi stabilizátor, až bude čas, zkusím změřit rozdíl napětí diod při zapínání/vypínání světel.

Ruda

Ten stabilizátor může být zajímavý, ale těžko identifikovatelný.
Ono by bylo zajímavější změrit proud diodami, ale to se měří hůř. Napětí se moc lišit nemusí, LED dioda má v oblasti svícení poměrně strmou voltampérovou charakteristiku (https://cs.wikipedia.org/wiki/LED#/media/File:VA_charakteristika_LED.svg) Laicky řečeno, i malá změna napětí (na diodě, ne v kolejích) způsobí velkou změnu proudu a teda i svítivosti.

Já vím ...

Ruda
Rudolf

Příspěvekod forex » sob 22 dub, 2017 10:07 pm

Zdravím.
Dnes jsem zkoušel znovu ty světla u malého Hektora a efekt stejný jako u kolegy Sidla.
F0+F1(koncová směrově závislá), dekodér Lenz Silver Plux12
Digital Roco - Multimaus
Ep.IV
forex

Příspěvekod kecu.p » ned 23 dub, 2017 5:56 pm

forex píše:Zdravím.
Dnes jsem zkoušel znovu ty světla u malého Hektora a efekt stejný jako u kolegy Sidla.

Tak vše je jen o nastavení CV ... já mám Tams Plux12, F0 = bílé/červené dle směru, F1 bílé jedno čelo, F2 bílé druhé čelo, F3 bílé obě čela, F4 červené jedno čelo, F5 červené druhé čelo, F6 bílé/červené bez vlivu na směr, F7 dtto F6, jen obráceně ... škoda že se nedá odpojit dálkové světlo
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
kecu.p

Příspěvekod forex » ned 23 dub, 2017 6:17 pm

kecu.p píše:
forex píše:Zdravím.

Tak vše je jen o nastavení CV ... já mám Tams Plux12, F0 = bílé/červené dle směru, F1 bílé jedno čelo, F2 bílé druhé čelo, F3 bílé obě čela, F4 červené jedno čelo, F5 červené druhé čelo, F6 bílé/červené bez vlivu na směr, F7 dtto F6, jen obráceně ... škoda že se nedá odpojit dálkové světlo

Ahoj, a když to bude tak ,jak výše popisuješ, tak problém s poklesem intenzity červených světel při společném svícení s čelními pominul? :wink:
Digital Roco - Multimaus
Ep.IV
forex

Příspěvekod kecu.p » ned 23 dub, 2017 6:42 pm

Tak když je spínám současně, tak ty světla svítí pořád stejně ... každopádně menší intenzitu světla bílé neřeším ... to je tak zanedbatelný ukazatel.

Každopádně doporučuji vzít pilníček a poziční světla zevnitř zmatnit obroušením. Jako ve skutečnosti.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
kecu.p

Předchozí

Zpět na Recenze modelů