Segmentovka TT kolem stěny

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod ToVa » čtv 18 úno, 2021 8:00 pm

chameleon píše:Už rozumím, a proč ne, je to na tobě


Tu pravou stranu jsem upravil kvůli balkónu.

Červená čára = kulisa.
Přílohy
návrh.png
návrh.png (20.6 KiB) Zobrazeno 3650 krát
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod chameleon » čtv 18 úno, 2021 8:56 pm

Já ti nevím, přijde mi ta stanice strašně sevřená mezi těmi tunely...
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod ToVa » pát 19 úno, 2021 7:04 am

Možná by se ty odbočky daly trochu povytáhnout.
Přílohy
kulisa  ii.png
kulisa ii.png (24.55 KiB) Zobrazeno 3561 krát
kulisa.png
kulisa.png (38.7 KiB) Zobrazeno 3561 krát
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod chameleon » pát 19 úno, 2021 8:07 am

Já bych byl pro :wink:

Co do tohu rohu dát vlečku a nějaký provoz..? a trať vést viditelně jako na druhé straně.
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod ToVa » pát 19 úno, 2021 12:12 pm

chameleon píše:Co do tohu rohu dát vlečku a nějaký provoz..? a trať vést viditelně jako na druhé straně.


Myslel jsi nějak takto?
Přílohy
PRAVÁ STRANA.png
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod chameleon » pát 19 úno, 2021 5:01 pm

Já to myslel třeba takto:
PRAVÁ-STRANA.jpg
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod ToVa » pát 19 úno, 2021 5:08 pm

chameleon píše:Já to myslel třeba takto:


Ten oblouk by ale musel být vydělávací nebo sklápěcí na mostě kvůli dveřím. Nebyla by to v oblouku komplikace?
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod chameleon » pát 19 úno, 2021 5:24 pm

ToVa píše:Ten oblouk by ale musel být vydělávací nebo sklápěcí na mostě kvůli dveřím. Nebyla by to v oblouku komplikace?

už jsem tu viděl i fotky přefiklé výhybky - část výhybky na jednom segmentu a část na druhém :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod ToVa » pát 19 úno, 2021 6:32 pm

chameleon píše:už jsem tu viděl i fotky přefiklé výhybky - část výhybky na jednom segmentu a část na druhém :wink:


Já bych si to radši nekomplikoval. :D Spíš bych to pořádně zalesnil, dal tam nějaký kopec...

Kulisa: možná by bylo dobré udělat kulisu jako vydělávací pozadí cca přes půlku kolejiště po celé délce a tam, kde trčí oblouky smyčky, tak udělat kopec (třeba i oddělávací), možná by to bylo estetičtější než xkrát lámající se pozadí.

Do tunelu vpravo by nejprve mohl zajíždět jen sólo motor, později by se dalo pokračovat dále přes most u balkonových dveří a podél stěny.
Přílohy
kulisa.png
KŘIŽOVATKOVÁ.png
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod ToVa » pon 01 bře, 2021 4:08 pm

Návrh s pokusem u krajinu.
Oproti předchozí verzi upraveny poloměry oblouků, protože Ypsilonka a R310 není příliš dobrá kombinace. :D
Trochu mě trápí ten malý prostor mezi kulisou a nádražím, bojím se, že bude vypadat blbě.
Přidat ještě čtvrtou dopravní kolej vedle vlečky ke skladišti? (To by ovšem bylo místa ještě míň, ale jedna dopravní kolej navíc by se asi hodila. Nebo nádražní budovu už udělat rovnou poloplastickou?
Za každou radu díky.
Přílohy
KRAJINA.png
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod chameleon » pon 08 bře, 2021 5:54 pm

posílám nějaké drobné úpravy pro zamyšlení :wink:

(skryté propojení vpravo z oranžové koleje do SN by se mohlo po vystavení trati kolem pokoje deaktivovat - a výhybky použít jinde)
(kdyby trať vpravo kolem pokoje měla být vícekapacitní, šlo by udělat čárkovanou propojku a posílat tak tam víc vlaků díky SN, než by projíždělo skrz nádraží)


ToVaX1.jpg
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod Zlámalík » úte 09 bře, 2021 3:49 pm

S dovolením názor, nestudoval jsem tady všechny detaily, ale:
- rozsah se mi zdá mimo možnosti jedince, to takhle nedoděláš
- zdá se mi to komplikované, velké a těžké, co s tím potom? Máš na to půdu nebo extra prostor? Sestavit to a nachystat bude na dvě hodny.¨
- uřídíš to? Zvládneš provoz? Mrkni na mojett, co píše Vovo o provozu u něj, nakonec taky staví "kolem zdi".
- počítej s náklady 40 - 50 000 Kč/m, jak to Vovo spočítal před časem
- udělej něco malého, co je schopné byť omezené funkce a pak přidávej, nemá cenu plánovat detailně megastavbu, během času se ti změní názor i na malé kolejiště, natož na velké
- inspiruj se tím, co kolegům funguje, řešíš detaily bez znalosti toho, kam to má směřovat
- poslední verze je jen nádraží a žádná krajina, ani nevytáhneš vlak ze stanice, aniž bys neskončil v tunelu a hned vedle koleje máš kulisu.

Vybral bych si epochu a část trati někde v okolí, kterou znáš a pak bych z ní modeloval jednotlivé zajímavé výseky. Nebo si bral jen inspiraci. Jednak pak nemusíš být bohem, abys zemi tvořil, ale stačí ti kopírovat, co už stvořil někdo jiný a pak - lidi mají rádi příběhy a když na kolejišti uvidí krajinu, kterou znají a známé stavby v ní, bude to mít větší úspěch.
Sorry za asi ostrý komentář, ale taky jsem plánoval a zahazoval - a nakonec jsem rád, když udělám čtvrtmetr čtvereční, který mě baví a dá se udělat za nějakou rozumnou dobu. A když to půjde, tak časem ho použiju třeba do něčeho většího :D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1869
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod chameleon » úte 09 bře, 2021 6:00 pm

Zlámalík píše:- rozsah se mi zdá mimo možnosti jedince, to takhle nedoděláš

vždyť jedince neznáš, třeba zrovna tady Tomáš to zvládne? Proč hned strašit...

Zlámalík píše:- zdá se mi to komplikované, velké a těžké, co s tím potom?

třeba to vyhodí, nebo prodá, nebo předělá, co je nám po tom, je dospělý

Zlámalík píše:- počítej s náklady 40 - 50 000 Kč/m, jak to Vovo spočítal před časem

zrovna tady moc krajiny není, a kolejivo už má myslím nakoupeno...

Zlámalík píše:- udělej něco malého, co je schopné byť omezené funkce a pak přidávej, nemá cenu plánovat detailně megastavbu, během času se ti změní názor i na malé kolejiště, natož na velké

vždyť to má v plánu, začne těmito 4 metry, a pak bude přidávat kolem stěn, když bude chtít

Zlámalík píše:- poslední verze je jen nádraží a žádná krajina, ani nevytáhneš vlak ze stanice, aniž bys neskončil v tunelu a hned vedle koleje máš kulisu.

každý to máme jinak, je spousta modelářů, které krajina nezajímá a stanice na průjezd vlaků jim stačí

Zlámalík píše: - lidi mají rádi příběhy a když na kolejišti uvidí krajinu, kterou znají a známé stavby v ní, bude to mít větší úspěch.

s tímto nesouhlasím, modelář by si měl kolejiště stavět pro sebe, jaké chce, a ne "pro lidi" a očekávat větší úspěch a něčí chválu...

Zlámalík píše:Sorry za asi ostrý komentář, ale taky jsem plánoval a zahazoval - a nakonec jsem rád, když udělám čtvrtmetr čtvereční, který mě baví a...

Jo, já jsem taky hodně kolejišť postavil a zrecykloval...ale bavilo mě to a to je hlavní. Normální evoluce.. Ale čtvrtmetr čtvereční by mě fakt nebavil. A nejspíš ani ne Tomáše, proto chce větší kolejiště. Zde na fóru se dá najít spousta velkých kolejišť která se zrealizovala..

Podle mě je lepší "nováčka" podpořit, navrhnout dílčí úpravy, a ne jen kritizovat a nutit k zásadním změnám, které ani nechce...
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod Zlámalík » úte 09 bře, 2021 6:22 pm

Nekritizuju, jen vzhledem k tomu, kolik kotrmelců tento projekt už prodělal, varuju před známýma a celkem typickýma zádrhelema. Neber to ve zlým.
Budu rád, když se kolegovi povede kolejiště vybudovat a bude se mu líbit. Rád pomůžu radou - jak to dělat, ale i jak myslím, že to radši nedělat.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1869
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Segmentovka TT kolem stěny

Příspěvekod chameleon » úte 09 bře, 2021 7:46 pm

Zlámalík píše:...Neber to ve zlým..

neboj, to vůbec :) jen jsem konverzoval, už to vše kolem našeho koníčka beru na pohodu :wink:

No já jsem tu i někde psal, že třeba kolem postele bych už vůbec koleje nevedl... Teda jedině v případě, že by vlak uvezl a k posteli přivezl šampaňský a skleničky :twisted:
Naposledy upravil chameleon dne úte 09 bře, 2021 8:23 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků