Zákazník versus výrobce

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Zákazník versus výrobce

Příspěvekod mikinko » čtv 12 zář, 2019 8:38 am

vvitty píše:
mikinko píše:P.S. inak, to je skôr naopak - Roco svojimi bardotkami MTB riadne zavarilo a predaje sa MTB asi veľmi nedarili/neplnili očakávania. Už ste zabudli na akciu, kde narýchlo (a tak to aj vyzerá :-)) začalo MTB vyrábať Hadgs/Taes ale len pre tých, čo si kúpia bardotky od MTB ?

Naopak, prodeje Bardotek predcily ocekavani i vyrobni kapacity...

Samozrejme, bola to len moja úvaha - ale potom mi stále zostáva záhadou, prečo MTB dlhší čas kúpu týchto nákladných vozňov podmieňovalo kúpou bardotky .... Nestíham niečo vyrábať a zároveň robím promo akcie aby sa predaje ešte zvýšili ... chýba mi tam logika ....
mikinko

Příspěvekod mikinko » čtv 12 zář, 2019 8:41 am

Brejla píše:
mikinko píše:Určite, sú aj výnimky (napríklad 380 ČD) kde sa veľa vymýšľať nedá a existuje len jedna bežná varianta, zvyšok maximálne limitky). Ale to sú fakt len ojedinelé výnimky ....

Tak zrovna tu 380 zachránilo to, že je koupí německé dráhy. Čelní osvětlení je důkaz, která verze dostala prioritu. Česká a slovenská verze už jen zvýšila počty vyrobených kusů.

Tu som sa asi trochu stratil .... však Roco výrobu 380 zrušilo .... A bolo to podľa vyjadrení, čo tu na fóre odzneli práve preto, lebo bolo málo predobjednávok .... tak teraz neviem .... :-)
mikinko

Příspěvekod Brejla » čtv 12 zář, 2019 9:24 am

mikinko píše:
Brejla píše:
mikinko píše:Určite, sú aj výnimky (napríklad 380 ČD) kde sa veľa vymýšľať nedá a existuje len jedna bežná varianta, zvyšok maximálne limitky). Ale to sú fakt len ojedinelé výnimky ....

Tak zrovna tu 380 zachránilo to, že je koupí německé dráhy. Čelní osvětlení je důkaz, která verze dostala prioritu. Česká a slovenská verze už jen zvýšila počty vyrobených kusů.

Tu som sa asi trochu stratil .... však Roco výrobu 380 zrušilo .... A bolo to podľa vyjadrení, čo tu na fóre odzneli práve preto, lebo bolo málo predobjednávok .... tak teraz neviem .... :-)

380 udělal TRIX v německé, české a slovenské verzi, na příští rok chystá další českou verzi. Reklamní 380 s Karoqem zrušili, nesehnali práva na potisk.
Brejla

Příspěvekod mikinko » čtv 12 zář, 2019 9:36 am

Brejla píše:380 udělal TRIX v německé, české a slovenské verzi, na příští rok chystá další českou verzi. Reklamní 380 s Karoqem zrušili, nesehnali práva na potisk.

No, to viem, ale bavili sme sa tu práve o tých predobjednávkach u ROCO a ja som len poznamenal, že je to problém s ohľadom na farebné varianty a výnimkou je napríklad práve tá 380, kde tých farieb je len pár a tak sa to práve tam dá celkom odhadnúť.
Na druhej strane ale mám pocit, že sa práve tento model kto vie ako dobre nepredáva .... (samozrejme myslím ČD a ZSSK verziu).
mikinko

Příspěvekod Brejla » čtv 12 zář, 2019 9:46 am

mikinko píše:
Brejla píše:380 udělal TRIX v německé, české a slovenské verzi, na příští rok chystá další českou verzi. Reklamní 380 s Karoqem zrušili, nesehnali práva na potisk.

No, to viem, ale bavili sme sa tu práve o tých predobjednávkach u ROCO a ja som len poznamenal, že je to problém s ohľadom na farebné varianty a výnimkou je napríklad práve tá 380, kde tých farieb je len pár a tak sa to práve tam dá celkom odhadnúť.
Na druhej strane ale mám pocit, že sa práve tento model kto vie ako dobre nepredáva .... (samozrejme myslím ČD a ZSSK verziu).

V příspěvku, na který byla reakce se nic o Rocu nepsalo, tématem byly předobjednávky pro ACME. Roco ani není nosným tématem tohoto vlákna.
Brejla

Příspěvekod belgarat » čtv 12 zář, 2019 9:47 am

to mate z toho, ze pisete "vyrobce na 4", vy agenti.
TT epocha IVa-b; analog + NanoX, DR5000.
Nemodelar, greenhorn, pseudoprogramator, pindac nesmyslu
belgarat

Příspěvekod Brejla » čtv 12 zář, 2019 9:50 am

belgarat píše:to mate z toho, ze pisete "vyrobce na 4", vy agenti.

Oficiální název A.C.M.E. je na osm :mrgreen:
Brejla

Předchozí

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)