Zákazník versus výrobce

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Zákazník versus výrobce

Příspěvekod mikinko » čtv 12 zář, 2019 8:38 am

vvitty píše:
mikinko píše:P.S. inak, to je skôr naopak - Roco svojimi bardotkami MTB riadne zavarilo a predaje sa MTB asi veľmi nedarili/neplnili očakávania. Už ste zabudli na akciu, kde narýchlo (a tak to aj vyzerá :-)) začalo MTB vyrábať Hadgs/Taes ale len pre tých, čo si kúpia bardotky od MTB ?

Naopak, prodeje Bardotek predcily ocekavani i vyrobni kapacity...

Samozrejme, bola to len moja úvaha - ale potom mi stále zostáva záhadou, prečo MTB dlhší čas kúpu týchto nákladných vozňov podmieňovalo kúpou bardotky .... Nestíham niečo vyrábať a zároveň robím promo akcie aby sa predaje ešte zvýšili ... chýba mi tam logika ....
mikinko

Příspěvekod mikinko » čtv 12 zář, 2019 8:41 am

Brejla píše:
mikinko píše:Určite, sú aj výnimky (napríklad 380 ČD) kde sa veľa vymýšľať nedá a existuje len jedna bežná varianta, zvyšok maximálne limitky). Ale to sú fakt len ojedinelé výnimky ....

Tak zrovna tu 380 zachránilo to, že je koupí německé dráhy. Čelní osvětlení je důkaz, která verze dostala prioritu. Česká a slovenská verze už jen zvýšila počty vyrobených kusů.

Tu som sa asi trochu stratil .... však Roco výrobu 380 zrušilo .... A bolo to podľa vyjadrení, čo tu na fóre odzneli práve preto, lebo bolo málo predobjednávok .... tak teraz neviem .... :-)
mikinko

Příspěvekod Brejla » čtv 12 zář, 2019 9:24 am

mikinko píše:
Brejla píše:
mikinko píše:Určite, sú aj výnimky (napríklad 380 ČD) kde sa veľa vymýšľať nedá a existuje len jedna bežná varianta, zvyšok maximálne limitky). Ale to sú fakt len ojedinelé výnimky ....

Tak zrovna tu 380 zachránilo to, že je koupí německé dráhy. Čelní osvětlení je důkaz, která verze dostala prioritu. Česká a slovenská verze už jen zvýšila počty vyrobených kusů.

Tu som sa asi trochu stratil .... však Roco výrobu 380 zrušilo .... A bolo to podľa vyjadrení, čo tu na fóre odzneli práve preto, lebo bolo málo predobjednávok .... tak teraz neviem .... :-)

380 udělal TRIX v německé, české a slovenské verzi, na příští rok chystá další českou verzi. Reklamní 380 s Karoqem zrušili, nesehnali práva na potisk.
Brejla

Příspěvekod mikinko » čtv 12 zář, 2019 9:36 am

Brejla píše:380 udělal TRIX v německé, české a slovenské verzi, na příští rok chystá další českou verzi. Reklamní 380 s Karoqem zrušili, nesehnali práva na potisk.

No, to viem, ale bavili sme sa tu práve o tých predobjednávkach u ROCO a ja som len poznamenal, že je to problém s ohľadom na farebné varianty a výnimkou je napríklad práve tá 380, kde tých farieb je len pár a tak sa to práve tam dá celkom odhadnúť.
Na druhej strane ale mám pocit, že sa práve tento model kto vie ako dobre nepredáva .... (samozrejme myslím ČD a ZSSK verziu).
mikinko

Příspěvekod Brejla » čtv 12 zář, 2019 9:46 am

mikinko píše:
Brejla píše:380 udělal TRIX v německé, české a slovenské verzi, na příští rok chystá další českou verzi. Reklamní 380 s Karoqem zrušili, nesehnali práva na potisk.

No, to viem, ale bavili sme sa tu práve o tých predobjednávkach u ROCO a ja som len poznamenal, že je to problém s ohľadom na farebné varianty a výnimkou je napríklad práve tá 380, kde tých farieb je len pár a tak sa to práve tam dá celkom odhadnúť.
Na druhej strane ale mám pocit, že sa práve tento model kto vie ako dobre nepredáva .... (samozrejme myslím ČD a ZSSK verziu).

V příspěvku, na který byla reakce se nic o Rocu nepsalo, tématem byly předobjednávky pro ACME. Roco ani není nosným tématem tohoto vlákna.
Brejla

Příspěvekod belgarat » čtv 12 zář, 2019 9:47 am

to mate z toho, ze pisete "vyrobce na 4", vy agenti.
TT epocha IVa-b; analog + NanoX, DR5000.
Nemodelar, greenhorn, pseudoprogramator, pindac nesmyslu
belgarat

Příspěvekod Brejla » čtv 12 zář, 2019 9:50 am

belgarat píše:to mate z toho, ze pisete "vyrobce na 4", vy agenti.

Oficiální název A.C.M.E. je na osm :mrgreen:
Brejla

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod forex » stř 27 lis, 2019 6:16 pm

chripkoj píše:Ja mám u 820 tky dekodér Roco 10891 a nedržal. Vytiahol som ten čierny bazmek z konektoru dekodéra a všetko v pohode. Je to nenáročná operácia ktorá trvá 30 sek. Dá sa to nožom, nožničkami, pinzetou a pod. Nehet neodporúčam - môže dôjsť k úrazu. Budte radi, že MTB niečo vyrába - nemali by ste čo máte.

Člověče, já od MTB mám jen Velkého Hektora ... a to je už hodně stará produkce ...... a když jsme viděl, jak je idiotsky udělaná forma na Balmy, teda Bixy, kdy je uprostřed střechy udělanej nálitek formy, kterej je tak odborně odstříženej, bez jakékoliv snahy o začištění a výsledkem je kráter cca 0,5-1mm..tak na cenovou relaci, kterou MTB na tento model nasadilo a o té vtipně poloinstalaci osvětlení radši nemluvě, je to dle mého prasárna.....ale když to modeláři kupují, z Tvé formulace soudě, většina ze zoufalství, že není alternativy, je spíše smutné.......takže i bez MTB se dá žít
Digital Roco - Multimaus
Ep.IV
forex

Příspěvekod forex » stř 27 lis, 2019 6:52 pm

Koukám kritika formy Balm/Bix se nehodila do tematu, ze to nekdo presunul jinam?
Digital Roco - Multimaus
Ep.IV
forex

Příspěvekod mikinko » stř 27 lis, 2019 7:01 pm

forex píše:Koukám kritika formy Balm/Bix se nehodila do tematu, ze to nekdo presunul jinam?

Prečítal som si príspevok forexa ešte skôr, ako ho presunuli, a plne s ním súhlasím.
A k tomu komentáru vyššie si dovolím : "Nie som rád, že MTB niečo vyrába - práve preto, že by sme nemali to, čo máme" .... Našťastie dnes už je výber kvalitných modelov iných výrobcov celkom dobrý a tak nie sme odkázaní na modely MTB.
mikinko

Příspěvekod stiro » stř 27 lis, 2019 10:13 pm

mikinko: A ty nejaký model od MTB nemáš??? :wink: Lebo ja mám, a jediná výhrada je zatiaľ, len vytekajúci olej z prevodoviek, čo som vyriešil komplet rozborka, výmena maziva a zborka... :D :D :D a všetko ide ako víno... Ja sa proste teším z modelov, ktoré mám... Sú predsa len moje, pre moju potechu... Slovami, kto nechce, nekupuje. A to nie som zástanca MTB politiky... Ja sa proste len teším, a o tom to podľa mňa celé má byť, a je...
stiro

Příspěvekod mikinko » stř 27 lis, 2019 10:43 pm

stiro píše:mikinko: A ty nejaký model od MTB nemáš??? :wink: Lebo ja mám, a jediná výhrada je zatiaľ, len vytekajúci olej z prevodoviek, čo som vyriešil komplet rozborka, výmena maziva a zborka... :D :D :D a všetko ide ako víno... Ja sa proste teším z modelov, ktoré mám... Sú predsa len moje, pre moju potechu... Slovami, kto nechce, nekupuje. A to nie som zástanca MTB politiky... Ja sa proste len teším, a o tom to podľa mňa celé má byť, a je...

Ale mám. Ale to už sú staršie modely : Bardotka a Veľký Hektor boli skutočne celkom podarené modely. Netrpeli žiadnymi tvarovými nedostatkami nad rámec iných výrobcov, prevedenie celkom v pohode, cena detto. Potom to už šlo ale prudko dole vodou a jediný ako tak akceptovateľný model bola E499.1. Ostatné modely MTB ma nechávajú absolútne chladným. A je to práve o tom tešení sa. Keď som pri skoro každom modeli MTB bol naštvaný, čo tam zasa pokašlali, prestalo ma to baviť dávať niekomu stále novú a novú šancu - že sa to hádam zlepší. A skús urobiť jednu vec - kúp si nového Segeja PIKO - a to ešte len potom uvidíš, ako sa dá urobiť model, ako sa z modelu dokážeš potešiť a možno si aj uvedomíš, aké sračky MTB vlastne vyrába ... A tak zatiaľ čo ostatné modely jazdia pravidelne, tak MTB až na jednu/dve výnimky zapadajú prachom kdesi na spodku skrine ...
Ale zas - MTB je dobrý výrobca pre CZ/SK kupujúcich. Lebo mnohí za 30 rokov neprekročili tieň reálneho socializmu. Aj vtedy sa na Škody 120 čakalo v poradovníku. Čo na tom, že oproti zahraničiu to boli nekvalitné šmejdy. Každý na to kašlal, hlavne že bolo aspoň niečo. A že to hučalo, bolo to nepohodlné, nie bezpečné, lenivé .... nevadí, hlavne že to išlo ...
Preto keď si niekto MTB kupuje - nech. Je to jeho vec a ja nikoho presviedčať nebudem. Ale keďže reálne niekoľko modelov MTB mám, tak mňa zas nikto nepresvedčí o opaku toho, že od MTB radšej ruky preč. Až vyrobia tvarovo zodpovedajúci model, ktorého kvalita a prevedenie (napríklad interiér, osvetlenie, ...) zodpovedajú cene - nemám problém kúpiť ... Ale paradoxne zatiaľ také modely boli len bardotky (vrátane prototypov) a veľký hektor .... teda úplné začiatky produkcie v H0 ...
mikinko

Příspěvekod Ronoath » čtv 28 lis, 2019 7:46 am

Tady je jeden zásadní problém - mohu si koupit Sergeje, ale prostě chci 842 nebo něco jiného, co jiný nedělá. Mám tedy několik možností:

1- koupit Sergeje a 010 tahat jím. Super, já chtěl ale 842. Detaily mašiny jsou báječné, ale pořád si říkám, že jsem chtěl 842.
2- postavit si 842. Budu se babrat s kastlí, pojezdem, pak to celé osvětlím a ozvučím, a nakonec zkonstatuji, že sice vozidlo lépe odpovídá proporcemi, ale za dobu jeho stavby jsem mohl mít hotové tři kolejiště, kde by nepovedená 842 mohla jezdit. Ještě je další možnost, když se podívám na ty postavené 010, že ten motorák zbabrám stejně jako je a zůstane mi jen ten pocit správně velkých oken. :?
3- koupit nepovedený model MTB, a kochat se jízdou na kolejišti, které díky volnému času mohu postavit. Mám sice zmršený model, ale mám soupravu, jakou jsem chtěl. Špičkový zvuk od Jacka, společně s krajinou v kolejišti, otupí dojem z nepovedeného vozidla, neboť stejně to vnímáš jako celek. A to kolejiště taky nebude špičkové, model MTB tam dobře zapadne :lol:
4- vykašlat se na touhu 842 a 010 a koupit špičkové modely úplně jiné epochy a jiného výrobce. Jenže, když nostalgicky vzpomínáš na cesty domů z vysoké v 842, kvílení převodovek v kopci z ValMezu na Hostašovice, tak to prostě nechceš. Leda najet na úplně jinou nostalgii a pořídit si třeba páry od Roca :?

Závěrem - je to zbytečná diskuze. Kdo chce MTB, koupí a nic mu to nevymluví. Kdo nechce, nechť se vzrušuje jinými modely. A kdo pláče, že MTB nám přeplnilo trh nepodarky, nechť si vezme provaz a jde se do rybníka zastřelit. Nemá fakt smysl v tom pokračovat, ale musel jsem taky něco napsat :wink:
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Ronoath

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 28 lis, 2019 7:59 am

Ronoath píše:Tady je jeden zásadní problém - mohu si koupit Sergeje, ale prostě chci 842 nebo něco jiného, co jiný nedělá. Mám tedy několik možností:

1- koupit Sergeje a 010 tahat jím. Super, já chtěl ale 842. Detaily mašiny jsou báječné, ale pořád si říkám, že jsem chtěl 842.
2- postavit si 842. Budu se babrat s kastlí, pojezdem, pak to celé osvětlím a ozvučím, a nakonec zkonstatuji, že sice vozidlo lépe odpovídá proporcemi, ale za dobu jeho stavby jsem mohl mít hotové tři kolejiště, kde by nepovedená 842 mohla jezdit. Ještě je další možnost, když se podívám na ty postavené 010, že ten motorák zbabrám stejně jako je a zůstane mi jen ten pocit správně velkých oken. :?
3- koupit nepovedený model MTB, a kochat se jízdou na kolejišti, které díky volnému času mohu postavit. Mám sice zmršený model, ale mám soupravu, jakou jsem chtěl. Špičkový zvuk od Jacka, společně s krajinou v kolejišti, otupí dojem z nepovedeného vozidla, neboť stejně to vnímáš jako celek. A to kolejiště taky nebude špičkové, model MTB tam dobře zapadne :lol:
4- vykašlat se na touhu 842 a 010 a koupit špičkové modely úplně jiné epochy a jiného výrobce. Jenže, když nostalgicky vzpomínáš na cesty domů z vysoké v 842, kvílení převodovek v kopci z ValMezu na Hostašovice, tak to prostě nechceš. Leda najet na úplně jinou nostalgii a pořídit si třeba páry od Roca :?

Závěrem - je to zbytečná diskuze. Kdo chce MTB, koupí a nic mu to nevymluví. Kdo nechce, nechť se vzrušuje jinými modely. A kdo pláče, že MTB nám přeplnilo trh nepodarky, nechť si vezme provaz a jde se do rybníka zastřelit. Nemá fakt smysl v tom pokračovat, ale musel jsem taky něco napsat :wink:

Boduješ chlape, přesně tak :D :D :D :D :D :D Pobavilo.....
:: H0, DCC, III-IV :: http:www.modely.biz :: http://magazin.modely.biz :: http://diskuze.modely.biz
Michal Dalecký

Příspěvekod mikinko » čtv 28 lis, 2019 8:12 am

Ale veď nech si MTB kupuje kto chce. Na druhej strane to ale neznamená, že keď MTB vyrobí nejaký model, tak sa nie je možné vyjadriť ku kvalite.
V každom prípade je ale dosť od veci názor (na ktorý sme ja aj forex reagovali), že môžeme byť radi, že tu MTB je ... áno, bol by som rád, keby kvalita ich modelov dosahovala aspoň nejakú prijatelnejšiu úroveň. Ale každý máme latku nastavenú inak ....
EDIT :
Ešte si zabudol na jednu voľbu :
5. Aj keď model 842 chcem, tak ho nekúpim. Výrobcovi a samozrejme aj predajcom to zostane ležať na sklade. Predajca má stratu, výrobca tiež. Predajca bude tlačiť na výrobcu (s ktorým bol doteraz veľký kamarát a zásadne prehliadal všetky nedostatky - však keď to zarábalo, načo sa v tom vŕtať - za peniaze predám hocičo) a zároveň cez finančnú stratu si výrobca uvedomí, že sa takto k zákazníkom správať nemôže. A že pokiaľ nevyrobí kvalitnejší model, tak bude mať veľký problém. A tak výrobca bude lepšie robiť svoju prácu a na trhu bude následne model 842 tak či tak, ale v oveľa vyššej kvalite .... A budeš aj ty o dosť spokojnejší, lebo budeš mať ten svoj motorák, ale zároveň nebudeš musieť nad ním prižmurovať obe oči .... :-)
Naposledy upravil mikinko dne čtv 28 lis, 2019 8:26 am, celkově upraveno 1
mikinko

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)