vratná smyčka a moduly k ní

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: vratná smyčka a moduly k ní

Příspěvekod Trixt » pon 29 říj, 2018 9:42 am

JOHNZ: Co se týká např. zmíněného KSM-SG-G můžeš se podívat sem https://www.ldt-infocenter.com/dokuwiki/doku.php?id=en:ksm-sg, ale pokud na to nespěcháš a používáš LocoNet, případně RailCom, raději bych počkal na DR5013.

Tomas Lebeda: Likvidační to není, ale rozhodně to není ideální stav.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail
Trixt

Příspěvekod zdeno » pon 29 říj, 2018 11:06 am

JOHNZ píše: Naozaj neviem a pýtam sa.

Nejvetsi problem asi je, kdyz jsou ochrany v boostri rychlejsi nez to prepinani faze.
Proto je nekdy problem nastavit to prepinani faze tak, aby nereagovaly ochrany v boostrech.
Pokud se da ten prepinac faze nastavovat, tak by to nemel byt problem,
ale stejne je tam dost osemetna hranice mezi odberem loko a prepnutim faze a vypnutim boostru.
Teda cim vetsi je odber samotne loko, tim se musi nastavit uroven zkratu vyssi a je riziko, ze se to necemu nebude libit.
Teda u obycejne loko nastavim detekci prepnuti faze na 1A a je vymalovane. Pri zvukove loko musim nastavit aspon 1.5 A a to uz je pomerne dost.
Proto se tomuto reseni radsi vyhybam, teda pokud je to mozne a realne.
---
Tocna,
zatim vsechny tocny, ktere jsem vyrobil, mely prepinani faze analogem, teda na spodku tocny byl sber proudu a ten se pri urcite poloze sam prefazoval.
Jsou to dva pulmesice a dva sberace posunute o 180st.
To se da pouzit aj na digital, protoze to je celkem blbuvzdorne a jednoduche. Jen je to mechanicky trosku slozitejsi.
---
Smycky a triagle,
vyrabim boostre, kde je funkce prepnuti faze zabudovana a zatim mi nikdo nenadaval.
Ale jsou tam dva trimry, kterymi se da regulovat uroven sepnuti zkratu a prepnuti faze.
Pri vyrobe je nastavujem na hodnoty 1A pro prepnuti faze a 3A pro zkrat.
Asi 10 kupujicich mne pozadalo o prenastaveni na zvukove loko, kde jsem nastavoval na 1.5A a to bylo celkem dobre.
Vem ale jed na to, ze jsem kazdeho upozornil, ze to je mozna rizikove. ;-)
zdeno

Příspěvekod HonzaM » úte 30 říj, 2018 2:17 pm

Modul DR5013 je programovatelný umožňuje tři volitelné režimy provozu na prncipu:
1. detekce zkratu
2. detekce obsazení
3. polohy vjezdové výhybky
Vlastní přepnutí polarity uskutečňuje elekronické MOSFET relé se zatížitelností 3 A.
V současné době je vyrobena první série a probíhá testování členy testovací skupiny.
N, epocha 5,6, DR5000, TC9 Gold
http://www.1ku160.cz
HonzaM

Předchozí

Zpět na DCC v praxi