Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Sergej nové PIKO EXPERT T 679.1

Příspěvekod novk2007 » pon 19 lis, 2018 3:25 pm

Tak Gützold už má i v nabídce set ozubených koleček a prodává i dvojkolí na dieslovky s ozubeným kolečkem
novk2007

Příspěvekod Rudolf » pon 19 lis, 2018 6:03 pm

forex píše:Ja mohu pouze komentovat parni BR75, ale je uz z novejsi produkce, mam ji teprve tretim rokem. A zatim bez problemu,ale je take nutne dodat, ze ja toho moc nenajezdim, spise jednou za rok,rok a pul projedu..... :roll:

Ono to na tom, jestli lokomotiva jezdí nebo ne, vůbec nezáleží. Kolečko praskne samo od sebe. Mě praskly dvě ozubená kolečka u 555.0153 po cca 12 letech, kdy model většinou stál ve vitríně.

Ruda
Rudolf

Příspěvekod forex » pon 19 lis, 2018 10:37 pm

Rudolf píše:
forex píše:Ja mohu pouze komentovat parni BR75, ale je uz z novejsi produkce, mam ji teprve tretim rokem. A zatim bez problemu,ale je take nutne dodat, ze ja toho moc nenajezdim, spise jednou za rok,rok a pul projedu..... :roll:

Ono to na tom, jestli lokomotiva jezdí nebo ne, vůbec nezáleží. Kolečko praskne samo od sebe. Mě praskly dvě ozubená kolečka u 555.0153 po cca 12 letech, kdy model většinou stál ve vitríně.

Ruda

Já všeobecně začínám mít dojem, že to je jak s autem, čím méně jezdí, tím je to horší.....spíše jsem tím chtěl naznačit, že BR75 zdá se býti dobrou, ale nemá to vzhledem k výše uvedeným faktům i časovým úplně vypovídací hodnotu. Mám ji teda ve zvukové verzi a musím uznat, že to je moc pěkně provedeno. Já před rokem chtěl rozebrat krytý nákladní vagon od Roco, produkce někdy cca 2005 a kastle se rozpadla na 46 kousků :D :mrgreen:
Prostě ty materiály degradují nebo degenerují...teď nevím :roll: :mrgreen: Ale to už jsme moc odbočili od tématu....
Digital Roco - Multimaus
Ep.IV
forex

Příspěvekod A2C » úte 20 lis, 2018 9:30 am

Roco má obecne dajaký problém s plastami, niektoré vagóny prasklajú a niektoré sú v pohode.
Piko z NDR mi nepraskol žiadny.
Zato Roco z obdobia 2000-2014 cca mi ich prasklo už asi 5
Naposledy keď som kúpil na burze vozeň na Československú poštu, chcel som vybrať dvere aby som to pekne prestriekal ale zrazu som mal dverí 2x toľko, samozrejme nastúpilo lepenie, tmelenie a podlepenie.
:roll:
Najhoršie je že sa tie dvere dajako skrútili a už to nie je tak pekne rovné.
Asi to robí Roco z recyklovateľných plastov podľa nariadenia EU o plastových taškách...
Alebo sa spoliehajú na to aby to vydržalo len tak dlho kým nepríde reedícia a potom Vám model predajú zas... Veľmi fikané!
ČSD ep.IIa,IIb, a III + čo sa mi páči hlavne ŽSR do 1999. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
A2C

Příspěvekod novk2007 » úte 20 lis, 2018 12:21 pm

Tak asi tak no . Gutzold má u 03 1010 ozubené kolečka už jen z kovu mosaz nebo nějaká žlutá slitina . asi se poučili z toho jak praskali u Ponorky atd . A jak je na tom Roco to nevim mam od nich mašinky a zatím dobrý. Otázka je jak to ma ted Piko když skoro většinu H0 vyrábí v Čině tam se vyšvihli s tím sergejem. Otázka je jaká bude kvalita modelu třeba po 3 a více letech ježdění . Zatím něco málo jsem zaslech na kvalitu Piko Vectron nic moc prý po pár projetích sběrné plíšky naprosto ohnuté . Jak jste spokojeni s těma hobby mašinkama ? . Podlě mě ted Piko jjede hodně na Kvantitu .Kvalita tot otázka ale co jsem mohl zhlednout u 371 Červenou s krémovým pruhem nebo modro žlutou kdy ten pruh jakoby byl snad širší pak ho zužili . . No od té doby co Fischer převzal Gutzold tak modely šli každej mim o 70 euro výš a pak analogovej model 03 1010 stojí 440 Eur a pak nějaká zvláštní serie přes 800 euro tak to budou moct brzo zabalit Protože kolik lidí to bude ochotno za ty peníze koupit ? A nehledě na to že by měl letos přijit Sergej ale za 190 Eur. To si ho za ty peníze asi budou moct stčit někam . Piko předvedlo lepší a dá se sehnat od 125 eur . Modellbahunion . Otázka je kvalita .Piko chce asi zničit konkurenci .
novk2007

Příspěvekod George V. » úte 20 lis, 2018 12:40 pm

Od PIKA mám několik mašin v edici Expert (nezaměňovat za Hobby, prosím...), včetně toho Vectrona a zatím žádný problém, ani s ozubenými kolečky, ani se sběracími plíšky...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.

Příspěvekod vorisekml » pát 23 lis, 2018 3:29 pm

Fotky od kolegy s profi foto vybavením. No kolega nemá o modelech ani páru a tak to dopadlo takhle:

https://cpavkar.rajce.idnes.cz/Sergej_R ... um-created

Upozorňuji opět majite tramvajových poloměrů, že nový sergej od PIKO má na 380mm potíže....min je 420mm
H0
vorisekml

Příspěvekod A2C » pát 23 lis, 2018 8:43 pm

No je to takmer nerozhodne, ale dovolil by som si povedať že vizuálne je lepšie Piko ako Roco.
Zaujímalo by ma ale že na čo v Piko myslia keď tam neosadia do podvozku všetky 3 ozubené dvojkolia...
A2C

Příspěvekod George V. » sob 24 lis, 2018 10:01 am

Na finance. A ono by to taky v jejich relativně subtilních převodovkách bylo zdrojem problémů...
George V.

Příspěvekod A2C » sob 24 lis, 2018 3:06 pm

No neviem, ja som si rozobral Ragulina a ako som pozeral dalo sa to vyriešiť buď jemným posunutím ozubeného kolesa a následne dodaním jedného ozubeného dvojkolia
Alebo proste zakomponovať to ozubené dvojkolie ako súčasť prevodu (teraz si nespomínam či varianta 1 alebo 2 vzhľadom k správnej orientácii chodu dvojkolia)
V každom prípade rozdiel v cene je asi tak 0,02 nič. A keď už by to vyriešili, pri cene celej loko v takej kvalite a kráse ako je, by nikto neriešil či to stojí o 5€ menej či viac. :roll:
Koniec koncov by aj tak každý len ocenil, WOW Piko spravilo všetkých 6 náprav tak ako malo. :)
Ale to je jedno, chodiť to pekne bude tak i tak.
A2C

Příspěvekod George V. » sob 24 lis, 2018 4:37 pm

Ty skříně převodovek jsou docela fórový, mají i tendenci se kroutit a pokud by mělo být prostřední dvojkolí posuvné asi by byly časem problémy. Já jsem rád, že je to tak jak to je...
George V.

Příspěvekod Myšpulín » ned 25 lis, 2018 10:26 am

George V. píše:... a pokud by mělo být prostřední dvojkolí posuvné asi by byly časem problémy. Já jsem rád, že je to tak jak to je...

Tyto nové podvozky neznám, ale v původních třínápravových podvozcích pro ragulina bylo prostřední dvojkolí nejen posuvné do stran, ale mělo i výškovou vůli. A tady je již jakékoli řešení bez kardanů kontraproduktivní. Takže souhlasím s Geogem, toto je asi nejlepší řešení. Ne vždy víc znamená lépe.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín

Příspěvekod novk2007 » ned 25 lis, 2018 11:39 am

No hlavně když lidi tu UNRRU za ty peníze koupí. Já teda bych za to 12 tácu nedal . Jak tak koukám tak i tady v německu to maj prodejci jako ležák na skladě. Roco s tím asi přestřelilo.
novk2007

Příspěvekod elvis.jarous » pon 26 lis, 2018 5:32 pm

George V. píše:Od PIKA mám několik mašin v edici Expert (nezaměňovat za Hobby, prosím...), včetně toho Vectrona a zatím žádný problém, ani s ozubenými kolečky, ani se sběracími plíšky...

No nevím, musel jsem rozebírat synovi jak hoby traxxe tak vectrona expert a oba měli po projetí asi tak 20 metrů sběrací plíšky daleko od kol takže u obou rozborka podvozku a přihnutí sběračů.Podvozek mi u řad hoby/expert nepřipadá rozdílný. u ohou jsou kola dost ubohý s potiskem brzd :mrgreen:
A Dneska jsem řešil ale i sergeje roco, toho beztlumičového první várka čsd a ten má ty plíšky ještě slabší než piko, taky jsem je musel přihnout. A to je sergej normálně skoro nejetej.....jen na oválu pro doladění dcc....
kolejiště bude ve staré ložnici 5x4m
http://elvisjarous.rajce.idnes.cz/Moje_depo
elvis.jarous

Příspěvekod elvis.jarous » pát 14 pro, 2018 11:49 am

Tak jsem si sergeje na modely.biz hodil do košíku. Myslíte že se ještě bude vyrábět?
kolejiště bude ve staré ložnici 5x4m
http://elvisjarous.rajce.idnes.cz/Moje_depo
elvis.jarous

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)