Co je a neni komerce na foru

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Co je a neni komerce na foru

Příspěvekod belgarat » pát 10 srp, 2018 10:37 am

Odboceno z tematu: viewtopic.php?f=7&t=11515
reakce na prispevek: viewtopic.php?f=7&t=11515&p=240329#p240307

sidlo píše:Popis dekodéru je zde https://sites.google.com/site/sidloweb/ ... ard-nav-mx
Dekodér je možné objednávat zde http://dccdoma.eshop-zdarma.cz/index.php?category_id=12
dccdoma - Král mezi e-shopy

zdeno píše:podle mne by to nemelo by tak komercni a nemelo by se to otevrene nabizet na prodej.
---
Pokud je to dovolene, budem to delat i ja !!

sidlo píše:1) Kdyby ses podíval na jeho stránku, má tam komplet dokumentaci i soft. To bych za komerci nepokládal. Každý si to může postavit sám.
2) Ano, souhlasím, že odkaz Král mezi eshopy je už trochu moc.

zdeno píše:mne nezajima tvoje licence, ale pravidla tohoto fora, kde reklama na prodej hotovych vyrobku je omezena.
Teda mi nevadi odkaz na tvoje stranky, kde to prodavas, ale vyslovene mi vadi to brutalne nabizet na tomto foru.
"Dekodér je možné objednávat zde http://dccdoma.eshop-zdarma.cz/index.php?category_id=12
dccdoma - Král mezi e-shopy "

Pro srovnani, citace Zdena, ktere jsou j nalezeni u jeho prezentaci na railnet.sk:
railnet.sk píše:Plánuji uveřejnit na svém webu konstrukční a stavební návod + hexáky. To bude ovšem chvíli trvat, podle toho, jak se mi bude chtít.
...
Cena je 70Eur nebo 2000Kc bez zdroje a postovneho.

vaso 30.11.2017 13:46:46
HEX EAGLE
zdravím vedeli by ste mi poslat hex plošáky k tomuto ovládaču ďakujem pekný deň
...
Zdeno 03.01.2018 14:29:55
nedodavam stavebnice, mam s tim velmi spatne zkusenosti a v naproste vetsine pripadu jsem obvinovany ja a ne schopnosti stavitele. Neni to zase az tak jednoduche.
Belgarat (nemodelar, greenhorn, pseudoprogramator, pindac nesmyslu)
belgarat

Re: Co je a neni komerce na foru

Příspěvekod radekkrupka » pát 10 srp, 2018 2:21 pm

1) Myslím že je to na rozhodnutí Administrátorů a provozovatele tohoto fóra (modely.biz)
2) Pokud máš pocit, že něco porušuje pravidla fóra, napiš jim SZ
3) Já bych osobně chápal komerční použití v tomto duchu:
- bude si zde dělat reklamu konkurenční eshop/obchod
- bude zde někdo napřímo nabízet a prodávat zboží, které je součástí sortimentu modely.biz (použité bych na to nevztahoval)
- bude zde někdo opakovaně dělat reklamní kampaň na sebou pořádané akce a zboží...

Jinak se zde někteří výrobci prezentují běžně se svými novinkami (např. kb model)

Výše uvedené bych pociťově vnímal jako "na hraně". Musí posoudit admin :)
radekkrupka

Re: Co je a neni komerce na foru

Příspěvekod fulda » pát 10 srp, 2018 7:00 pm

Re: UNI16ARD-NAV-MX arduino dekodér pro ovládání návěstidel
zdeno píše:
sidlo píše:Ta licence ti umožňuje:
Pro vlastní potřebu si s tím můžeš dělat co chceš.
Pro jiné to můžeš poskytovat za úplatu, neboli prodávat.

mne nezajima tvoje licence, ale pravidla tohoto fora, kde reklama na prodej hotovych vyrobku je omezena.
Teda mi nevadi odkaz na tvoje stranky, kde to prodavas, ale vyslovene mi vadi to brutalne nabizet na tomto foru.
"Dekodér je možné objednávat zde http://dccdoma.eshop-zdarma.cz/index.php?category_id=12
dccdoma - Král mezi e-shopy "

---
Priklad:
nabizim centralu Centrbox na ovladani lokomotiv spolu s ovladaci Oto, ktere umoznuji ovladat 28 funkci pres Digitrax i Uhlenbrock.

Ve tvojem případě by ovšem mohla, protože LocoNetí licence ti neumožňuje prodej, jen použití pro vlastní potřebu. Prodej je vyloučen explicitně, proto se neustále setkáváme s tím, že se prodávají "stavebnice FREDů" a nikoli hotové kusy.

Odvolávat se na adminy je podle mého názoru blbost, Michal je hodně benevolentní a pokud toho někdo zneužívá až do té míry, že si jen prezentuje reklamy, je hloupý. Ale třeba prezentace Karla Bartáka, který sem dává poměrně decentní upozornění na novinky mne neuráží. hodnotit královský obchod se mi vážně nechce, jsem proti němu osobně zaujatý a je to jeden z těch, komu lze poděkovat za to, že na mých stránkách je jen mimimum věcí ke stažení. ... a za to budu ukamenován ...
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
fulda

Zpět na Nezařazeno (off topic)