TT MINI Jizerka 115x115 (1.3 m2)

Moderátoři: Abe Simpson, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT MINI Jizerka 120x115

Příspěvekod workous » ned 26 srp, 2018 3:06 pm

Pěkný je to ...držím palce do další stavby...
HO segmenty epocha workoušov - Roco Geoline
workous

Příspěvekod Ivan » ned 26 srp, 2018 3:50 pm

hopeter píše:Pěkná práce. Překližka by ti opravdu stačila tenčí ( 8 mm ). Tuhost rámu nedělá tloušťka ale právě ty diagonály. Hold to budeš mít trochu těžší na zvedání ke stropu... :wink:
Ještě opravdu uvaž třetí kolej v SN , ta už se tam nevejde i na papíru... :wink:
Pro inspiraci jak uložit kolejiště ( mini ) ke stropu přikládám fotku. Jsou tam tři kolejiště. :)

Diky za pochvalu. S třetí kolejí už nepočítám, nevejde se tak, aby šla hezky zakomponovat do krajiny. Změnou úložného prostoru jsem získal navíc cca 10cm, už to však předělávat nebudu. Vedení silnice asi nechám v této podobě, ale ještě závažím její otočení.
Uložení budu mít také zavěšeno pod stropem, asi na kovové konstrukci. Spodek a přední část oblozim laminem v odstínu sousední vestavěné skříně, takže to bude na pohled spíš taková skříňka a vše bude chráněno od prachu.
Už se nemohu dočkat, až vyjede na trať první manipulak.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DCC Lenz) ... hlavně že mne to baví!
Ivan

Příspěvekod Ivan » ned 13 led, 2019 7:55 pm

Zdravím modeláře!

s menší závistí sleduji zdejší rychlostaviče jak postupují na svých projektech, kdežto já mám pořád jen ty rámy... abyste si však nemysleli, že jsem se úplně flákal, tak aspoň menší aktualizace :-).
Času na podzim moc nebylo, tak jsem ho věnoval spíše studiu technik (hlavně elektro, kde bohuel stále často tápu) a postupů a nákupu materiálu. Stále také trpělivě čekám a tiše doufám, že Tillig vypustí do světa IBW s kovovou srdcovkou, tak snad už se v tom únoru dočkáme.
Co se povedlo:
- seznámit se a rovnou i nastavit zapojení přestavníků MP1 s dekodér WD10 (trochu zvlášní, nastavovat něco před montáží, ale ono to aspoň nezabere tolik místa na stole a docela mne to i bavilo)
- rámy jsem opatřil čepy na spojení - použil jsem trhací nýty (na nápad jsem narazil u lokopina). Hlavy jsem zalepil epoxidem do rámu a následně do nich opětovně zalepil "tyčku" a patřičně zkrátil. Docela se to kupodivu povedlo, uvidíme, jaká bude životnost.
Obrázek

- začal jsem stavět ocelový most od pana Bartáka - zatím jen v nástřiku základovkou jako základ pro patinu

Obrázek

- a pak ještě pár drobností na rozpracovaných modelech...

Ať se daří!!!
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DCC Lenz) ... hlavně že mne to baví!
Ivan

Příspěvekod Trixt » ned 13 led, 2019 9:25 pm

Ahoj, moc hezký most. :) Co se týká obloukových výhybek s kovovou srdcovkou, také jsem na ně čekal. Nakonec mě zde na fóru přesvědčili, že je lepší si koupit flexi stavebnici 15° výhybky od Tilligu a obloukové výhybky si postavit sám. Měli pravdu, výhybka vypadá lépe než výhybky s kovovou srdcovku, je levnější (poloviční cena) a navíc si ji člověk může přizpůsobit i jinému poloměru odbočení než klasická IBW. Zpočátku jsem se bál a postavit první výhybku byl "porod". :D Zabralo mi to spoustu času. S každou další to šlo lépe a lépe. Dnes bych si stavěl i klasické rovné výhybky. ;) Docela pěkně zpracovaný článek na toto téma má na svém webu Martin Pinta viz http://www.lokopin.wz.cz/kolejivo/vyhybky3_stavebnice.htm a pár informací je i v http://www.lokopin.wz.cz/kolejivo/vyhybky4_praxe_zapojeni.htm. Video na stejné téma je najdeš na https://www.youtube.com/watch?v=s7AuOXaa4sM&index=9&list=PLLWtQLF-b9D_HcW1ZWVttOvVrIX5r3hhs.. Mně to osobně moc pomohlo a třeba to bude inspirací i pro tebe.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail
Trixt

Příspěvekod milan ferdián » pon 14 led, 2019 8:53 am

Důležité je,že pokračuješ.Všichni jsme nedočkaví na další tvé stavební pokroky :wink: .
Milan
N/1:160
milan ferdián

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště