Obtisky

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Obtisky

Příspěvekod Synek Zdeněk » pát 25 led, 2008 1:43 pm

Chtěl bych se zeptat , kde bych mohl koupit obtisky na přívěsný vůz 010(Baafx)HO ČD , Popřípadě i na diesel loka v HO.
Děkuji Vám za Vaše poznatky.
Synek Zdeněk
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 29 lis, 2006 8:40 am
Bydliště: Vracov

Příspěvekod drlo » pát 25 led, 2008 3:18 pm

skús napríklad tu: http://obtisky.parostroj.net/
Uživatelský avatar
drlo
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 09 led, 2008 10:26 am
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod blekk1 » pát 25 led, 2008 8:05 pm

AD Drlo: Tento týždeň som ich opáčil, ale napísali že fungujú len v obmedzenom režime a že to vyzerá "bídne"
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Re: Obtisky

Příspěvekod michal_n_cz » pát 25 led, 2008 8:54 pm

Synek Zdeněk píše:Chtěl bych se zeptat , kde bych mohl koupit obtisky na přívěsný vůz 010(Baafx)HO ČD , Popřípadě i na diesel loka v HO.
Děkuji Vám za Vaše poznatky.


No pokud by ti stačila černá barva, tedy na Baafx ČD jen logo a číslo - tedy to co je černě na tom pruhu, tak se to dá normálně na laserovce. Dělal jsem tak čisla např. na chlaďáky. Napsal jsem to v Corelu a vytiskl na obtiskový papir od Propagteamu.

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod drlo » pát 25 led, 2008 11:03 pm

to: bllek 1 veď na stránke majú napísané, že dopredávajú iba skladové zásoby, nuž potom pre vás je vhodnejšie vybehnúť na nejakú modelársku burzu, kde sa určite dajú zohnať tiež
Uživatelský avatar
drlo
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 09 led, 2008 10:26 am
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod sco_27 » sob 26 led, 2008 10:02 am

Mam cislo na Pana z Martina co robi otisky, stoji cca 50,-SKK ak este nezdrazel...Cislo poslem cez SZ.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Jarda H. » sob 26 led, 2008 1:10 pm

drlo píše:to: bllek 1 veď na stránke majú napísané, že dopredávajú iba skladové zásoby, nuž potom pre vás je vhodnejšie vybehnúť na nejakú modelársku burzu, kde sa určite dajú zohnať tiež



Tahle situace už trvá bohužel :cry: řadu měsíců, k lepšímu to zatím nesměřuje ! A tak jak píšeš, je vhodnější (když je možnost) vyrazit na burzu.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Sandy » ned 27 led, 2008 10:10 pm

blekk1 píše:AD Drlo: Tento týždeň som ich opáčil, ale napísali že fungujú len v obmedzenom režime a že to vyzerá "bídne"

Dotaz :
Nekupoval jste někdo tuto nebo minulou burzu obtisky od p.Kwasnici z " nové várky" (např. Utz s budkou) a nepokoušel se je aplikovat? :?:
Ty moje se rozpadly po ponoření do vody. :cry: Původně jsem myslel, že je chyba u mně (přidávám do vody kapku Jaru), ale k stejnému výsledku jsem dospěl i s čistou vodou. :cry: :cry:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 28 led, 2008 8:01 am

Nevím, nezkoušel jsem to ještě, ale musí být chyba v krycím laku, ne ve vodě! Dělaly mi to před pár lety obtisky od Propagteamu a Cutting Edge (letadla). Doporučuji zlehka přetřít nějakým akryl lakem ještě před rozstříháním a ponořemím obtisku do vody, pak je vše OK.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 28 led, 2008 8:03 am

Doplňuji - ten problém s lakem nemá jen p. Kwasnica, díky "všemocné" EU mají totiž výrobci dekálů nakázáno používat pouze ekologické laky. Takže další blbost z "ústředí" vymyšlená od zeleného stolu bez ohledu na praktické dopady :oops:
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Martin HO » pon 28 led, 2008 11:24 am

No nevím jestli je to tak, já jsem dostal informaci, že obtiskové papíry na které p.Kwasnica tisknul(ne) byly(jsou) americké provenience.
Martin HO
 

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 28 led, 2008 3:12 pm

Sandy píše: Dotaz :
Nekupoval jste někdo tuto nebo minulou burzu obtisky od p.Kwasnici z " nové várky" (např. Utz s budkou) a nepokoušel se je aplikovat? :?:
Ty moje se rozpadly po ponoření do vody. :cry: Původně jsem myslel, že je chyba u mně (přidávám do vody kapku Jaru), ale k stejnému výsledku jsem dospěl i s čistou vodou. :cry: :cry:

JO u obtisků na Gags co jsem kupoval na podzim jsem měl podobný problém s malými díly. Akorát mě nenapdlo hledat chybu v obtiscích a sváděl jsem to na vlastní nešikovnost.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 28 led, 2008 5:09 pm

Samotný obtiskový papír nic nereší, po nanesení barev (potisku) to musíš přelakovat právě aby jsi zajistil to, že se ti ty barvy spojí "dohromady" a neodplaví se ti! Ten dekál papír obsahuje pouze emulzi co umožňuje aby se ti barva při tisku nevpila do samotného papíru!

Takže lakování se stejně nevyhneš...
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Jarda H. » pon 28 led, 2008 7:12 pm

Petr Zatrepalek píše:Doplňuji - ten problém s lakem nemá jen p. Kwasnica, díky "všemocné" EU mají totiž výrobci dekálů nakázáno používat pouze ekologické laky. Takže další blbost z "ústředí" vymyšlená od zeleného stolu bez ohledu na praktické dopady :oops:



Takže to mám chápat tak, že obtisky "nově" vyráběné dle směrnic EU si musím doma před aplikací přelakovat ?

(no jen aby EU nezakázala používat obtisky vůbec :lol: :lol: )
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 28 led, 2008 7:21 pm

Nebojte, brzy prijdou na radu syntetiky, pak budeme vsichni modelarit s vodovkama. Ukonceni vyroby syntetickych modelarskych barev predpokladam do dvou let.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků