Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod vobabaz » pon 06 úno, 2012 10:02 am

aldrin píše:Od Roca jich mam 6, od MTB 3 a Zamracu, od Kuehna zatim 3

Já mám brejle jen troje - jedny na dálku, jedny na blízko a jedny T478.3112 na ježdění :lol:
Uživatelský avatar
vobabaz
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon 19 kvě, 2008 8:25 pm
Bydliště: Střední Čechy

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod aldrin » pon 06 úno, 2012 10:39 am

Jde o to najit vagony. Ale treba vlak wapek, nebo Eaos, tak ty jdou. Kdyz se jim odladi decodery, tak se nevysype. Jednou jsem to mel tak poskladany, ze to letelo na plny kule i pres odbocky na EW1 a v pohode. Navic ve zvuku to je zazitek, kdyz se prevali vlak a na konci duni druha masina. Ale mam pro to radsi dvojci od stejnyho vyrobce. Preci jen prevody obcas udelaji svy. Ale jde to. Btw k mymu prekvapeni jdou tyhle kouzla jeste lip delat v N nez v TT. :roll:
aldrin
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 12 úno, 2010 8:55 am
Bydliště: Praha / Jilemnice

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod wendycrx » stř 08 úno, 2012 6:43 pm

George V. : Postrk jsem dělal na celkem dlouhém vlaku viz odkaz na mé video http://www.youtube.com/watch?v=CuttsXFV ... ature=plcp
Poloměry byly 310 a dokonce i 286,v jednom místě mě vyskočil jeden vůz ale nikoli jeho vinou ale mou nešikovnosti jelikož jsem o něj zavadil prstem....
Jinak postrky jsou a byly v TT vždy problém,kor na slušném vlaku.
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod aldrin » sob 11 úno, 2012 9:34 pm

No tak po celkovym srovnani musim rict, ze jste pane Bana na to, ze to byla prvotina stale vice mene udelana na kolene, neodved vubec spatnou praci... Udelate Kocoura?
aldrin
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 12 úno, 2010 8:55 am
Bydliště: Praha / Jilemnice

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod Radek Strnad » ned 12 úno, 2012 8:04 pm

Já bych si dovolil též souhlasit s kolegou nade mnou.Pročetl jsem si znovu témata o brejlovcích.Tak nějak se ukazuje,že ze tří brejlovců, je ten pana Báni jediný,který nemá problémy s jízdou,motory,uhlíky,kinematikou,průjezdem oblouky,cukáním,šneky a nevím co ještě.Možná by se ti,co tu házeli špínou a ujišťováním o dokonalosti ostatních výrobců měli trochu zamyslet a trochu své odsudky přehodnotit.Dokonce bych si dovedl představit i omluvu,ale to je asi utopie.No každopádně pokud si porovnám,za jakých podmínek oproti bohatší a vybavenější konkurenci model vznikl a že reklamací je podle příspěvků na fóru minimum(narozdíl od jiných),musím uznat-klobouk dolů.Spolehlivost je také cesta,jak se na trhu prosadit.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod MirekTT » ned 12 úno, 2012 8:39 pm

Já k příspěvku Radka Strnada dodám ještě malou statistiku:
ROCO - kbelík plivanců (problémy s motorem)
MTB - 3 kbelíky plivanců (drobné odchylky vizáže)
Kuehn - škrábání za uchem a doufání v to lepší (problémy s jízdou, problémy se spřažením)

A teď si srovnejte množství kritiky versus technické potíže jednotlivých mašin

Není to divný?
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod milan ferdián » ned 12 úno, 2012 8:48 pm

Radek Strnad píše:Možná by se ti,co tu házeli špínou a ujišťováním o dokonalosti ostatních výrobců měli trochu zamyslet a trochu své odsudky přehodnotit.Dokonce bych si dovedl představit i omluvu,ale to je asi utopie.


O jednom tady vím,že je chlap a omluvu hodí do placu.U těch druhých dost pochybuji a je dost smutné.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod vlk30 » ned 12 úno, 2012 10:22 pm

MirekTT píše:Já k příspěvku Radka Strnada dodám ještě malou statistiku:
ROCO - kbelík plivanců (problémy s motorem)
MTB - 3 kbelíky plivanců (drobné odchylky vizáže)
Kuehn - škrábání za uchem a doufání v to lepší (problémy s jízdou, problémy se spřažením)

A teď si srovnejte množství kritiky versus technické potíže jednotlivých mašin

Není to divný?

Je pravda ze kritiky zvlaste na MTB bylo spousty,dale je nezpochybnitelnym faktem to ze Kuehn se podelal ze vseho nejvic.Pravda take je ze se k tomu stavi alespon celem.V tomto ohledu hraje ROCO mrtveho brouka. U MTB zamraci uz vychazi lepe nez jeho brejle pokud tak bude pokracovat tak se muzeme dockat kvalitnich modelu od ceskeho vyrobce.
vlk30
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 03 led, 2011 9:54 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod George V. » pon 13 úno, 2012 5:21 am

MirekTT píše:Já k příspěvku Radka Strnada dodám ještě malou statistiku:
ROCO - kbelík plivanců (problémy s motorem)
MTB - 3 kbelíky plivanců (drobné odchylky vizáže)
Kuehn - škrábání za uchem a doufání v to lepší (problémy s jízdou, problémy se spřažením)

A teď si srovnejte množství kritiky versus technické potíže jednotlivých mašin

Není to divný?


ad ROCO - problémy zdaleka ne u celé produkce, pro šikovného modéláře snadno odstranitelné, pro ostatní reklamace - PROBLÉM LZE ODSTRANIT
ad Kuehn - výrobce přislíbil opravu, u solidních prodejců zastavena distribuce - PROBLÉM BUDE VYŘEŠEN, u dalších serii i verzí modelu se už nebude opakovat...
ad MTB - tzv. "drobné" odchylky vizáže - neodstranitelné, jen za cenu nových forem, výrobce nebude řešit ani do budoucna...

...takže asi tak :D .
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod busta » pon 13 úno, 2012 5:35 am

Odchýlky v vzhľade karosérie sú u každého výrobcu a čas ukáže či niektorý do toho investujú a odstránia ich.
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod pavelvon » pon 13 úno, 2012 7:18 am

[quote="Radek Strnad"]Já bych si dovolil též souhlasit s kolegou nade mnou.Pročetl jsem si znovu témata o brejlovcích.Tak nějak se ukazuje,že ze tří brejlovců, je ten pana Báni jediný,který nemá problémy s jízdou,motory,uhlíky,kinematikou,průjezdem oblouky,cukáním,šneky a nevím co ještě.Možná .....
No já sice od MTB nemám doma nic, ale nedavno jsem měl možnost si v obchodě na oválu projet dva Brejlovce a Bardotku MTB a byl jsem hodně zklamanej.Všechny mašiny v nízké rychlosti hodně cukaly a navíc v rytmu převalování motoru blikalo osvětlení :o .U jednoho brejlovce svítila jenom červená světla :?: Napájení bylo obyčejným trafem.
pavelvon
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 25 bře, 2011 9:28 am

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod MirekTT » pon 13 úno, 2012 7:37 am

Já jsem jen svojí statistikou apeloval na to, že ještě než bylo cokoliv ze strany D.S. či Kuehna přislíbeno, stejně všichni cvrlikali ve prospěch Kuehna a většina mu ještě pomohla vyřešit problém ikdyž to je ze všech brejlí prozatím nejnepodařenější kus. "NÁŠ" je přeci Báňa, ne Kuehn!

Apropo ty Kuehnovy žaluzie ve střeše jsou opravdu katastrofální

Já prostě počkám, až se vše sklidní, pak nejspíš koupím Báňu a skříň si postavím z leptu.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod milan ferdián » pon 13 úno, 2012 7:45 am

pavelvon píše:No já sice od MTB nemám doma nic, ale nedavno jsem měl možnost si v obchodě na oválu projet dva Brejlovce a Bardotku MTB a byl jsem hodně zklamanej.Všechny mašiny v nízké rychlosti hodně cukaly a navíc v rytmu převalování motoru blikalo osvětlení :o .U jednoho brejlovce svítila jenom červená světla :?: Napájení bylo obyčejným trafem.


A za chvíli to opět začne.Do teď bezporuchové pojezdy od MTB budou mít najednou indentické vady jak od Kuhna...Víme jak na to,tak hurá do toho.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod MirekTT » pon 13 úno, 2012 8:03 am

To mohly být jen špinavé koleje, co popisuje pavelvon. Mně doma po modulech nejede nic už po dvou dnech stání. Musím vždy před ježděním přeleštit pruty.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Brejlovec MTB - srovnání s konkurencí

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 13 úno, 2012 8:09 am

vlk30 píše:Pravda take je ze se k tomu stavi alespon celem.
To bych s takovou jistotou netvrdil. Od veletrhu Kuehn naprosto nulova komunikace a neodpovedeli na zadny z mych 5-ti mailu. Oficialni zprava na jejich webu take neni, oficialni stanovisko obchodnikum take ne, tomu se rika solidni pristup. :!:
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků