377.0 ČSD Roco TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod milostt » stř 25 led, 2012 4:45 pm

Dobrý den
na adrese:http://milostt.rajce.idnes.cz/377_CSD_Roco_TT/
jsem uveřejnil fotky dnešní novinky ,kterou jsem si dovezl domů.
Poprosím jestli má někdo povědomí kde byli 733 nasazovány , v provozu .
Za informace , děkuji
Milostt
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 25 led, 2012 4:49 pm

pěkná je a jak to jezdí ?
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod milostt » stř 25 led, 2012 4:53 pm

Tkadlec Jaroslav píše:pěkná je a jak to jezdí ?

Má za sebou teprve prvních pár minut, ale jizdní vlastnosti jsou dobré.
Co překvapí je tichost chodu motorku. jezdí velice tiše.Až ji trochu zajedu vyskouším jak bude fungovat s nákladem.
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Jarda H. » stř 25 led, 2012 5:37 pm

milostt píše: ..... Poprosím jestli má někdo povědomí kde byli 733 nasazovány , v provozu .
Za informace , děkuji
Milostt


Asi překlep, že jo, ta 733 má být 377.0 :lol: Nemám zase až tolik literatury u ruky, přesto dle Atlasu lokomotiv a wikipedie :

Po 2. světové válce zůstaly lokomotivy řady 38.10-40 roztroušené po celé Evropě, včetně Československa. Zde byly soustředěny na Bohumínsko a do výtopen Přerov a Děčín-východ. ČSD jim přidělily řadové označení 377.0500 – 377.0530, celkem 31 strojů. Většina těchto lokomotiv pocházela od PKP (řada Ok1), jejich původ však byl obtížně určitelný, neboť po obsazení Polska zařazovaly DR polské lokomotivy do svého stavu pod čísly svých, tou dobou již vyřazených lokomotiv. Od roku 1947 se proto lokomotivy této řady vracely PKP. Jedinou výjimkou byla 377.0519 z Děčína – na základě žádosti Výzkumného ústavu dopravní a opravárenské techniky (později VÚŽ) byla zprovozněna a byla do ní zabudována Riggenbachova protitlaková brzda. Takto byla využívána s dynamometrickým vozem pro zkoušky parních lokomotiv, a to až do roku 1963, kdy byla vyřazena.


Poznámka z atlasu lokomotiv k přesunu lokomotiv do Polska - byly vyřazeny v r.1952 !!
Jak se zmínila wikipedia, byly na Bohumínsku, Přerově a Děčíně, zde pak obsluhovaly přidělená doprovodná ramena ! Před tímto soustředěním do 3 lokalit byly různě roztroušené po všech možných stanicích a výtopnách. Takže relativně mohly jezdit krátce po válce kdekoliv ?! Jinak atlas toho popisuje relativně dost, ale spíše technické detaily :wink:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod milostt » stř 25 led, 2012 5:43 pm

Díky moc , tohle jsem vyklikal také. Ptal jsme se spíše na vzpomínky s vlastního nasazení ,vím že už moc pamětníků asi nebude .Ale pátrám co a kde tyto stroje vozili.
Ale děkuji i za tyto informace je fajn , když někdo projeví zájem a odepíše na dotaz.
Milostt
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Jarda H. » stř 25 led, 2012 5:52 pm

Ještě jsem narazil na tohle - K-report , docela zajímavý příspěvek (uživatel Kuřil_P) :

U některých lokomotiv řady 38.10-40 ex DR nebo 377.05 se ještě roku 1947 prováděly opravy L 4. Nebyly to však lokomotivy definitivně zařazené do provozu ČSD. Jsou vykazovány ve skupině II (lokomotivy cizí) nebo ve skupině IV (lokomotivy kořistní SSSR). I u lokomotiv řady 52 resp. 555.05 se prováděly nařízené úpravy pro provoz u ČSD až po definitivním zařazení k ČSD (555.0). Některé lokomotivy řady 377.05 nebo 38.10-40 byly zařazeny do provozu jen na krátkou dobu. Třeba v létě roku 1947 se vykazuje jako traťová lokomotiva řady 38.10-40 resp. 377.05: jedna v Ústí nad Labem a jedna v Podmoklech. Další tři traťové lokomotivy řady 38.10 vykazuje výtopna Přerov bez rychloměru. Další byly zařazeny ve skupině provozních lokomotiv, ale neznamená to, že byly opravdu všechny v provozu.
S těmito lokomotivami se později počítalo, že se vymění za lokomotivy v zahraničí na které si dělalo nárok Ministerstvo dopravy ČSR, takže ještě dlouho v padesátých letech byly zálohovány pro tyto případné výměny. I Bizonie si v Československu objednávala opravy lokomotiv řady 38.10.
Nejsou vyloučeny však nějaké úpravy ve výtopnách.


PS : Miloši, omluva za vložení toho, co už jsi nastudoval sám !! Bbohužel to tady nebývá až tak zvykem :D Ale zase si počtou další lidi ...
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod milostt » stř 25 led, 2012 5:56 pm

Jarda H. píše:Ještě jsem narazil na tohle - K-report , docela zajímavý příspěvek (uživatel Kuřil_P) :

U některých lokomotiv řady 38.10-40 ex DR nebo 377.05 se ještě roku 1947 prováděly opravy L 4. Nebyly to však lokomotivy definitivně zařazené do provozu ČSD. Jsou vykazovány ve skupině II (lokomotivy cizí) nebo ve skupině IV (lokomotivy kořistní SSSR). I u lokomotiv řady 52 resp. 555.05 se prováděly nařízené úpravy pro provoz u ČSD až po definitivním zařazení k ČSD (555.0). Některé lokomotivy řady 377.05 nebo 38.10-40 byly zařazeny do provozu jen na krátkou dobu. Třeba v létě roku 1947 se vykazuje jako traťová lokomotiva řady 38.10-40 resp. 377.05: jedna v Ústí nad Labem a jedna v Podmoklech. Další tři traťové lokomotivy řady 38.10 vykazuje výtopna Přerov bez rychloměru. Další byly zařazeny ve skupině provozních lokomotiv, ale neznamená to, že byly opravdu všechny v provozu.
S těmito lokomotivami se později počítalo, že se vymění za lokomotivy v zahraničí na které si dělalo nárok Ministerstvo dopravy ČSR, takže ještě dlouho v padesátých letech byly zálohovány pro tyto případné výměny. I Bizonie si v Československu objednávala opravy lokomotiv řady 38.10.
Nejsou vyloučeny však nějaké úpravy ve výtopnách.


PS : Miloši, omluva za vložení toho, co už jsi nastudoval sám !! Bbohužel to tady nebývá až tak zvykem :D Ale zase si počtou další lidi ...


Děkuji tohle jsem nečetl , to je zajimavé ..
dík za informace.
když už ji doma mám , tak oní taky něco chci vědet.
pěkný večer
Miloš
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod vape777 » ned 29 led, 2012 12:35 pm

milostt píše:Až ji trochu zajedu vyskouším jak bude fungovat s nákladem.

Zaujímali by ma jazdné vlastnosti so záťažou. Sú už nejaké skúsenosti?
Prípadne má ešte aj niekto iný túto lokomotívu?
vape777
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob 19 led, 2008 6:54 pm
Bydliště: Poprad

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod milostt » ned 29 led, 2012 2:37 pm

vape777 píše:
milostt píše:Až ji trochu zajedu vyskouším jak bude fungovat s nákladem.

Zaujímali by ma jazdné vlastnosti so záťažou. Sú už nejaké skúsenosti?
Prípadne má ešte aj niekto iný túto lokomotívu?

Ahoj zatím jsem lokomotivu v klidu zajel jen na oválu .
Když bude večer čas skusím ji i s nákladem.
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod milostt » pon 30 led, 2012 1:02 pm

milostt píše:
vape777 píše:
milostt píše:Až ji trochu zajedu vyskouším jak bude fungovat s nákladem.

Zaujímali by ma jazdné vlastnosti so záťažou. Sú už nejaké skúsenosti?
Prípadne má ešte aj niekto iný túto lokomotívu?

Ahoj zatím jsem lokomotivu v klidu zajel jen na oválu .
Když bude večer čas skusím ji i s nákladem.


Tak jízda s nákladem , proběhla v pohodě , přes vyhybky nedochází k rozpojování vozů, stoupání mašina zvládá v klidu , stále tichý chod.Nemám k ní nijaké výhrady.
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod milostt » stř 01 úno, 2012 3:59 pm

Tak jízda s nákladem , proběhla v pohodě , přes vyhybky nedochází k rozpojování vozů, stoupání mašina zvládá v klidu , stále tichý chod.Nemám k ní nijaké výhrady.[/quote]
Přidal jsem na přání další fotky ,pokus o ostřejší fota.
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Hříbek » pát 03 úno, 2012 10:38 am

já se stal před pár dny majitelem ozvučené verze této mašinky.
Jízda bez problémů a to nemám stabilní kolejiště, ale pouze volně položený ovál, koleje s plastovým podložím, takže nerovnosti apod.
Mašinka nemá problém ani na výhybkách, ani na protisměrných obloucích R 310 mm.
Žádné cukání a podobné problémy s motorem, jak tomu bylo u některých Brejlovců jsem zatím nezeznamenal.
No u modýlku za bezmála 8 litrů to pokládám za samozřejmost.
Jak moc se liší mašinka v detailech od skutečných strojů se dá spíš hádat, protože fotek se asi moc nedochovalo.
Ale dá se předpokládat, že nějaké rozdíly tam budou.
Hlavně asi umístění a typ kompresoru (německé mašiny je mívaly na opačné straně), pak asi typ dynama a některé drobné detaily (naše stroje neměly zvon).
Co mě ale zarazilo a docela jsem se pobavil je označení tendru.
Němci značili tendr stejnou řadou jako mašinu, kdežto naše tendry měly svoje vlastní řadové uznačení.
Konkrétně tato mašina měla tendr řady 922.0, ale soudruzi ze Salzburgu, nebo kde to ROCO dneska sídlí, udělali chybičku
a tendr označili stejně jako mašinku, tzn. 377.0513 :D :? :mrgreen:
No pár minut u komplu to spravilo a tendr už má označení vpořádku.
Co se týká zvuků, tak to je bomba :wink:
Hlasitost a čistota zvuků perfektní, dokonce jsem musel zvuk ztlumit, protože to rušilo rodinu u televize :P
Je tam nahraných 13 !!!!! zvuků:
Krátká, dlouhá píšťala, píšťalka výpravčího, přikládání uhlí, injektor - dva různé zvuky, kompresor, pojišťovák, sykot páry, zvuk šroubovky při svěšování, zvon, odkalování a dynamo.
Takže hraví chlapci v nejlepších letech si s mašinkou můžou užít dosytosti :D :D :D
Shrnuto, podtrženo: spokojenost.
IMG_0394.JPG
IMG_0398.JPG
IMG_0400.JPG
Hříbek
 
Příspěvky: 135
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:25 am

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Colonel32 » pát 03 úno, 2012 2:46 pm

Hříbek píše:Co mě ale zarazilo a docela jsem se pobavil je označení tendru.
Němci značili tendr stejnou řadou jako mašinu, kdežto naše tendry měly svoje vlastní řadové uznačení.
Konkrétně tato mašina měla tendr řady 922.0, ale soudruzi ze Salzburgu, nebo kde to ROCO dneska sídlí, udělali chybičku
a tendr označili stejně jako mašinku, tzn. 377.0513 :D :? :mrgreen:


Uff. Ještě štěstí že jsem ji nekoupil. Za tohle bych ji už balil do krabice o odeílal prodejci...
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Jarda H. » pát 03 úno, 2012 3:34 pm

Hříbek píše: ...... Co mě ale zarazilo a docela jsem se pobavil je označení tendru. ..... a tendr označili stejně jako mašinku, tzn. 377.0513 :D :? :mrgreen: .....


To beru od Roco jako dost velkou chybu, naštěstí ale lehce odstranitelnou ! V každém případě by ale měli prodejci bombardovat zástupce Roco p.Pokorného, k čemu došlo - nebo se zase při nějaké reklamaci dozvíme " ... já nic nevím, nikdo nic neříkal, nereklamoval ....." a pak tímhle de facto p. Pokorný nechává Roco dělat další chyby a omyly i do budoucna ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: 377.0 ČSD Roco TT

Příspěvekod Colonel32 » pát 03 úno, 2012 3:39 pm

Jarda H. píše:To beru od Roco jako dost velkou chybu, naštěstí ale lehce odstaranitelnou !


V tom se neshodneme. Já považuji kvalitu originálního tamponprintu za diametrálně odlišnou od samodomo nálepky. A to co pro jednoho je "řešení" je pro mě ještě větší paskvil (když vidí ten rozdíl v kvalitě popisu na tendru a lokomotivy).
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků