Evidence sbírky

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod loscarlos » čtv 05 led, 2012 9:34 am

no, vypadá fakt moc super.
Já osobně používám program Tellico.
http://tellico-project.org/
Bohudík ( bohužel ) je pouze pro Linux. Ovšem alternativa pro majoritní systém existuje:
http://alternativeto.net/software/gcstar/about . Nemám ovšem vyzkoušeno.
Samozřejmě program vyvíjený pouze pro naše potřeby je nesrovnatelně lepší.
Dotaz na autora(y) - pod jakou licencí bude eventuelně vidán a jakým způsobem distribuován ?
Nebo je to předčasné.....
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod radekkrupka » čtv 05 led, 2012 11:53 am

loscarlos píše:Ovšem alternativa pro majoritní systém existuje:
http://alternativeto.net/software/gcstar/about

GC Star jsem zkusil a celkem s uspokojivými výsledky. Má ovšem několik much, které považuju za brzdy. Jeden příklad:

Program GC Star umí řadit modely podle některých kategorií. Například podle názvu, typu vozidla, ceny nebo data zakoupení. Ovšem! Jeho řazení je skutečně hovadské. Pokud budu mít vozidla za 120,- 350,- a 1050,-, seřadí to takto - 1050-120-350. Proč? Protože to řadí nikoliv jako číslo, ale jako abecedu. I když je údaj definován jako číslo, tzn. nic jiného než číslo tam nezadáte. To samé platí s typem údaje "datum". Neseřadí vám to kalendářně, ale podle toho, jestli bylo prvního,druhého nebo dvacátého. Trochu mimo :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod loscarlos » čtv 05 led, 2012 12:04 pm

loscarlos píše:Neseřadí vám to kalendářně, ale podle toho, jestli bylo prvního,druhého nebo dvacátého. Trochu mimo

A co zadávat datum takto 2010 03 12 - tedy dle pc srozumitelnosti. Schválně to zkusím, právě si s tím hraju. Já např. mám datum pouze jako rok pořízení. Jinak GCStar je i v Linuxu, pokud by to někoho zajímalo. Ale stejně bych radši speciál - viz víše :D :D :D
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod loscarlos » čtv 05 led, 2012 12:11 pm

tak beru zpět, fakt to nejde, datum je definován a řadí to blbě :(
pokud se nechá pole jako text a datum se zapíše xxxx xx xx je to ok :D
Tak nevím ......
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » čtv 05 led, 2012 12:20 pm

loscarlos píše:...
Dotaz na autora(y) - pod jakou licencí bude eventuelně vidán a jakým způsobem distribuován ?
Nebo je to předčasné.....


Je fakt, že jsem na programu strávil víc času než je zdrávo. Hodiny pro jistotu nepočítám. Někdo jiný by si za tuto práci řekl určitý symbolický obnos. Já to pro peníze nedělám. Asi jsem blázen, nevím. Jak jsem psal už dřív : Programovat se teprv učím. Tento program beru jako zkušební aplikaci která bude mít reálný užitek a já se aspoň něco přiučím. Je mi jasné, že se nezavděčím všem. Co člověk to jiný požadavek. Program bude jako FREE a bude volně stažitelný s netu. Bude bez instalace. Stáhnete si pouze dva soubory nebo spíš celou složku s dvěma soubory a je to. Připraveno k použití. Předběžně jsem to zkoušel spustit z Flash disku a funguje to. Takže program je přenosný, ale musí tam být ty dva soubory. Jsou pro běh programu důležitý.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » čtv 05 led, 2012 12:31 pm

Pája píše:Chybí mi tu smajlík s padlou čelistí až na zem.Pěkný,já bych tam ještě bral registr CV hodnot,páč valím v DCC.


Je fakt , že nastavení CV tam ještě zahrnuty nejsou. I já bych je rád do programu dal. V sobotu jedu k MPitovi, tak to probereme osobně. Martin mi i něco vysvětlí a ukáže co a jak, takže je možné, že se změní celá struktura programu. Myslím, že na vzhledu se toho moc měnit nebude. Možná nějaké detaily. Určitě to pořešíme.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod loscarlos » čtv 05 led, 2012 12:40 pm

mizl píše:Někdo jiný by si za tuto práci řekl určitý symbolický obnos. Já to pro peníze nedělám

jo tak to je moc dobrá zpráva, obvzlášť v dnešní době.
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod radekkrupka » čtv 05 led, 2012 12:41 pm

loscarlos píše:tak beru zpět, fakt to nejde, datum je definován a řadí to blbě :(
pokud se nechá pole jako text a datum se zapíše xxxx xx xx je to ok :D
Tak nevím ......

A cenu zadám jak? Třeba 000120? :D Ne, to je čistě problém zpracování dat. Jestliže používám nějaký formát dat, měl bych je také umět zpracovat :) Ale GCStar se stále vyvíjí, takže na to třeba přijdou.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » čtv 05 led, 2012 12:42 pm

Včera večer jsem dodělal Vyhledávání v Evidenci, takže již lze vyhledávat podle zadaných kritérií. Pro začátek jich je zatím 6. Vyhledávat lze podle : Typ, Přezdívka, Kategorie, Železniční správa, Rozhraní a Výrobce. Doufám ,že jsem to napsal dostatečně srozumitelně.

Pro jistotu příklad:
Pokud vyberu, že chci hledat třeba podle Výrobce a napíšu do vyhledávacího pole Tillig vypíše mi všechny modely od tohoto výrobce.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod loscarlos » čtv 05 led, 2012 12:57 pm

mizl píše:Včera večer jsem dodělal Vyhledávání v Evidenci, takže již lze vyhledávat podle zadaných kritérií. Pro začátek jich je zatím 6. Vyhledávat lze podle : Typ, Přezdívka, Kategorie, Železniční správa, Rozhraní a Výrobce. Doufám ,že jsem to napsal dostatečně srozumitelně.

Srozumitelně určitě. A už radši nic nezveřejňovat, člověk je pak víc a víc a nedočkavý :D
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » čtv 05 led, 2012 1:00 pm

loscarlos píše:
mizl píše:Včera večer jsem dodělal Vyhledávání v Evidenci, takže již lze vyhledávat podle zadaných kritérií. Pro začátek jich je zatím 6. Vyhledávat lze podle : Typ, Přezdívka, Kategorie, Železniční správa, Rozhraní a Výrobce. Doufám ,že jsem to napsal dostatečně srozumitelně.

Srozumitelně určitě. A už radši nic nezveřejňovat, člověk je pak víc a víc a nedočkavý :D


Jen aby si s toho nebyl v konečné fázi zklamaný !!! :wink:
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod loscarlos » čtv 05 led, 2012 1:01 pm

radekkrupka píše:Ale GCStar se stále vyvíjí, takže na to třeba přijdou.

To asi určitě, přikládám dva rychlé,zkušební screeny z programu:
https://picasaweb.google.com/karel.bg/GCstar_screen
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » čtv 05 led, 2012 2:23 pm

loscarlos píše:...
http://alternativeto.net/software/gcstar/about . Nemám ovšem vyzkoušeno.


Určitě se najde víc těchto programů které lze použít pro evidenci. Ne ten to program jsem koukal. Je dobré, že Program je univerzální. Teď ale dejme otázku: Jsem začínající modelář, mám nějaké ty modely již nakoupeny a rád bych začal s Evidencí. No jo ale mám vůbec představu co vše Evidovat ? a jak ? když před tím jsem nic jiného neevidoval.

Je to blbí příklad ale snad bude pochopen. Přecijeno vždy záleží na konkrétním uživateli jestli ho bude chtít nebo nebude chtít používat.

Tento program je čistě účelná aplikace a není univerzální. Možná to je chyba možná né. Dál by měl nebo může sloužit i jako vzor pro mé nástupce či pro začátečníky co vše lze u modelů Evidovat. Třeba se najde někdo kdo program celý překope a dá mu jinou formu možná lepší. Možná se najde i někdo kdo by byl ochoten předělat aplikaci na web? kdo ví otázek by mohlo být spousty.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dedo » čtv 05 led, 2012 4:39 pm

mizl píše:Je fakt, že jsem na programu strávil víc času než je zdrávo. Hodiny pro jistotu nepočítám. Někdo jiný by si za tuto práci řekl určitý symbolický obnos. Já to pro peníze nedělám...

Tvoj prístup k modelárskemu svetu a ľuďom v ňom je proste super. Moc dík za to čo robíš pre ostatných...
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod loscarlos » pát 06 led, 2012 7:02 am

mizl píše:Tento program je čistě účelná aplikace a není univerzální. Možná to je chyba možná né.

Já myslím že to chyba rozhodně není, obvzlášť když ho tvoří někdo, kdo ví o čem to má být. Univerzálnost by byla výhodou, pokud bys psal aplikaci na kšeft a bylo by potřeba ji prodat co nejvíce lidem, lhostejno s jakým zájmem. Ale těch je k dispozici dost, viz víše. Toto má naopak velkou výhodu v tom, že je to ušito na míru nám, stejně postiženým :D .

mizl píše:Teď ale dejme otázku: Jsem začínající modelář, mám nějaké ty modely již nakoupeny a rád bych začal s Evidencí. No jo ale mám vůbec představu co vše Evidovat ? a jak ? když před tím jsem nic jiného neevidoval.

No toto je opravdu otázka do pranice, stačí si přečíst toto vlákno. Malý příklad: mně stačí v evidenci rok pořízení, cenu tam nechci, kolega tady s fora zase potřebuje přesný datum ( záruka) a cenu. Tak myslím, že je to opravdu těžké se zavděčit všem, ale to tu už zaznělo. Rozhodně se na ten program těším a myslím že zklamán nebudu ( jsem vcelku nanáročný uživatel :D ). Tak šup,šup, testovat,ať to odsýpá :mrgreen:
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků