Evidence sbírky

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » čtv 29 pro, 2011 9:11 pm

INFORMACE PRO VŠECHNY v jakém stádiu se program nachází.
Pro všechny kterým program nefungoval ve Widows 7 ..... Mám tuto chybu již opravenou i otestovanou přímo v sedmičkách. Pro zatím program nedám do placu, jelikož pracuji na doplnění o položku "Příslušenství" kde bude možno evidovat kolejivo, návěstidla, osvětlení, stavby, mosty, automobily a figurky. V tuto chvíli na programu spolupracuje i MPinta.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dedo » čtv 29 pro, 2011 9:57 pm

mizl píše:INFORMACE PRO VŠECHNY v jakém stádiu se program nachází.
Pro všechny kterým program nefungoval ve Widows 7 ..... Mám tuto chybu již opravenou i otestovanou přímo v sedmičkách. Pro zatím program nedám do placu, jelikož pracuji na doplnění o položku "Příslušenství" kde bude možno evidovat kolejivo, návěstidla, osvětlení, stavby, mosty, automobily a figurky. V tuto chvíli na programu spolupracuje i MPinta.

Super správa, moc se teším... no nezabudnite na silvestra :wink:
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » pon 02 led, 2012 11:27 pm

Papa.smurf píše:Zdravím.
Po pročtení tohoto vlákna mě tak napadl jeden takový nápad. Co kdyby se vytvořila databáze modelů a to on-line, do které by mohli ukládat svoje modely všichni registrovaní uživatelé pod jejich konty ? Docela by to šiklo jak v inventarizaci, tak i při vyhledávání různých mutací strojů, což by časem mohlo vést i k vzájemnému doplňování sbírek, výměn a obchůdků. Chápu, že by někdo musel do tohoto projektu vložit nějaký ten čas, nápad a um při tvorbě aplikace a taky prostor na serveru. Ale myslím si, že oblíbenost by rostla geometrickou řadou. Možná je to z přejedení, ale občas takové nápady mívám.


To je dobrý nápad, ale toto je už nad moje síly. Pokud by se našel další blázen jako jsem já, který by tomu věnoval svůj čas a píli, bylo by to určitě přínosem. Mělo by to jistě své výhody, to nepopírám.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 03 led, 2012 9:40 am

Nápad na online evidování vnímám poněkud rozpačitě - všechny informace zastarávají v okamžiku jejich zveřejnění plus NIKDY to nebudeš mít kompletní, vždy ti něco z nabídky výrobců, distributorů atp unikne!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Papa.smurf » úte 03 led, 2012 3:08 pm

Myslel jsem, že by každý z registrovaných uživatelů měl svoji vlastní evidenci svých modelů, kterou by mohl libovolně upravovat a vytvářet - za dodržení určitých podmínek. Tato by byla k nahlížení k dispozici ostatním uživatelům a to např. formou vyhledávání nebo řazení dle druhu, výrobce, kat.čísel apod. Případné obchody, nebo výměny by se pak mohly realizovat jenom přesunem "karet" modelů, kdy by byl vidět i jeho pohyb po republice - něco jako malý technický průkaz.
Sběratelská úchylka na T334 v TT
Papa.smurf
 
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09 led, 2008 7:54 pm
Bydliště: Dačice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod 123.marek » úte 03 led, 2012 3:21 pm

Papa.smurf píše:Myslel jsem, že by každý z registrovaných uživatelů měl svoji vlastní evidenci svých modelů, kterou by mohl libovolně upravovat a vytvářet - za dodržení určitých podmínek. Tato by byla k nahlížení k dispozici ostatním uživatelům a to např. formou vyhledávání nebo řazení dle druhu, výrobce, kat.čísel apod. Případné obchody, nebo výměny by se pak mohly realizovat jenom přesunem "karet" modelů, kdy by byl vidět i jeho pohyb po republice - něco jako malý technický průkaz.

No nevím no.Mě osobně by na tom vadilo to, že bych někde veřejně ukazoval svůj majetek.Jak poznáte, že se zaregistroval opravdu poctivý modelář a né zloděj.
H0,digitál,přelom 4.a 5. pětiletky
123.marek
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 01 říj, 2009 3:32 pm
Bydliště: Dobřany

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Papa.smurf » úte 03 led, 2012 3:24 pm

Viděl bych to na způsob evidování uživatelů - např. jako tady - zveřejníš to co chceš ty.
Sběratelská úchylka na T334 v TT
Papa.smurf
 
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09 led, 2008 7:54 pm
Bydliště: Dačice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod male zvire » úte 03 led, 2012 5:05 pm

Petr Zatrepalek: jak, prosím, zastará informace o tom, že výrobce X v roce Y pustil do prodeje model Z? Na tom se přece nic nezmění ani za 10 let...

Papa.smurf: v podstatě je to technicky proveditelné - jenom by to zabralo pár týdnů usilovné práce (i s nasazením frameworku). V této myšlence ale vidím dva zásadní problémy:
1) v podstatě by to konkurovalo Evidenci kterou zde vyvíjí mizl a kolik lidí by dobrovolně věnovalo svůj čas vytvoření sbírky v PC a potom ještě na webu?
2) pokud by to mělo umět i nějakou nabídku/poptávku tak by z toho vzniklo i něco jako Aukro. A protože lidi jsou od přírody svině, zloději a podrazáci - a Češi obzvlášť (tímto se zrovna omlouvám těm, na které to neplatí) tak by se tam brzo objevili zloději a podvodníci a bylo by potřeba ošetřit stížnosti okradených a podvedených...
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Papa.smurf » úte 03 led, 2012 5:25 pm

Je mi jasný, že je to kus práce. Na druhou stranu bych to neviděl jako nějaký aukční server. Moje vize je taková, že pokud bych kompletoval nějakou řadu nebo sbírku (já jsem např. blázen do T334) a na kartě jiného uživatele bych uviděl model, který mi schází, tohoto bych měl mít možnost oslovit. Buď se výměna nebo prodej uskuteční nebo taky ne. Bylo by to jen a jen na svobodné vůli majitelů. Co se týká podvodníků a zločinců, tak ti se vetřou všude, ale pokud někdo bude mít databázi modelů nacpanou fotkami stažených z netu, tak to určitě něco napovídá. Vím, že toto nemůže být měřítko, ale je to určité vodítko. Dále chápu, že tento projekt je spojen nejen s obrovským úsilím, ale také spojen s nějakými finančními nároky spojených s webhostingem. Ale i tento problém není nevyřešitelný. Primárně bych to viděl jako evidenci modelů, kterou sdílím s dalšími stejně postiženými.

PS: projektu, který je v realizaci velice fandím, moc se mi líbí a myslím si, že by šel použít jako tzv. "singlplayer" k webové aplikaci.

PSS: můj nápad byl asi nejspíš způsoben přežráním :lol:
Sběratelská úchylka na T334 v TT
Papa.smurf
 
Příspěvky: 80
Registrován: stř 09 led, 2008 7:54 pm
Bydliště: Dačice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » úte 03 led, 2012 7:08 pm

Papa.smurf píše:Je mi jasný, že je to kus práce. Na druhou stranu bych to neviděl jako nějaký aukční server. Moje vize je taková, že pokud bych kompletoval nějakou řadu nebo sbírku (já jsem např. blázen do T334) a na kartě jiného uživatele bych uviděl model, který mi schází, tohoto bych měl mít možnost oslovit. Buď se výměna nebo prodej uskuteční nebo taky ne. Bylo by to jen a jen na svobodné vůli majitelů. Co se týká podvodníků a zločinců, tak ti se vetřou všude, ale pokud někdo bude mít databázi modelů nacpanou fotkami stažených z netu, tak to určitě něco napovídá. Vím, že toto nemůže být měřítko, ale je to určité vodítko. Dále chápu, že tento projekt je spojen nejen s obrovským úsilím, ale také spojen s nějakými finančními nároky spojených s webhostingem. Ale i tento problém není nevyřešitelný. Primárně bych to viděl jako evidenci modelů, kterou sdílím s dalšími stejně postiženými.

PS: projektu, který je v realizaci velice fandím, moc se mi líbí a myslím si, že by šel použít jako tzv. "singlplayer" k webové aplikaci.

PSS: můj nápad byl asi nejspíš způsoben přežráním :lol:


Ohledně těch fotek : Pokud by byla evidence nacpaná fotkama z netu nemuselo by to striktně znamenat že to je podvodník a jiný kriminální živel.
Jak je známo čověk je líný od přírody a pokud může něco obchcat tak to obchčije. Pardón za mou sprostotu. Někdo třeba nechce fotit protože fotky by rád jakoby profi. Tak se je prostě stáhne z netu a necpe do sbírky aby to vypadalo hezky když by to veřejně prezentoval .
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » stř 04 led, 2012 7:20 pm

Pro oživení diskuze přidám pár obrázků jak v tuto chvíli vypadá současná verze na které ještě pracuji s Martinem. V této verzi jde ředit v seznamu buď vzestupně nebo sestupně jakákoli položka v seznamu. Datum konce záruční doby bliká. Lze ho vypnout po poklepání na blikající datum. Pokud je vybrána lokomotiva (jakákoli s nabídky kategorie) objeví se link na webové stránky katalogu lokomotiv.
Na obrázku je evidence řazena dle ceny

Tak a teď ohodnoťte vzhled atd.
Přílohy
Zakoupeno.jpg
Skutecna_Data.jpg
Prislusenstvi.jpg
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod mizl » stř 04 led, 2012 7:22 pm

doplnění
Přílohy
Zakladni_Data.jpg
Technickai_Data.jpg
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dedo » čtv 05 led, 2012 5:46 am

páni, klobúk dolu, vyzerá to fakt supr :shock:
Naposledy upravil dedo dne čtv 05 led, 2012 8:55 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod Pája » čtv 05 led, 2012 7:24 am

Chybí mi tu smajlík s padlou čelistí až na zem.Pěkný,já bych tam ještě bral registr CV hodnot,páč valím v DCC.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Evidence sbírky

Příspěvekod dedo » čtv 05 led, 2012 8:57 am

Pája píše:Chybí mi tu smajlík s padlou čelistí až na zem.Pěkný,já bych tam ještě bral registr CV hodnot,páč valím v DCC.

... keď nepadá sánka :o ... tož aspoň oči pučím ... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků