Informace o V36 v barvách ČSD

Skutečná železnice, odkazy na fotografie, zajimavá místa, setkání apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Informace o V36 v barvách ČSD

Příspěvekod Pietro » ned 01 led, 2012 3:03 pm

MirekTT píše:Vzhledem k úsilí, jaké museli vyvinout tvůrci publikace....


"Má pravdu předseda!" ...Cena odpovídá nejen kvalitě, ale i velikosti předpokládaného nákladu. Přeci jenom, tyto publikace jsou pro velmi úzký druh zákazníků. Vzhledem k tomu, že jsem tu knihu neviděl, tak nemohu posoudit jestli obsah a kvalita odpovídá ceně. Já osobně jsem měl představu o cca 500,-.
Ale pokud na jednu stranu postavím cenu a na druhou malou informaci o lokomotivě, kterou sháním, a to zda jezdila V36 pod českým provozovatelem například v zelené barvě, abych zbytečně neničil karoserii v luxusním stavu neumělým nástřikem modrou barvou, tak raději zajdu do knihovny. Našel jsem na internetu cenu 800,- po slevě. Což představuje například 2 vozy nebo 1/3 lokomotivy. Každý má jiné preference.
TT (prozatím trosky analogu) - under construction
Epocha (zatím bez rozlišení) asi přelom 3 a 4.
Uživatelský avatar
Pietro
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 17 bře, 2011 11:00 am
Bydliště: Aussig, Peruc, Praha...dle nálady :)

Re: Informace o V36 v barvách ČSD

Příspěvekod MirekTT » ned 01 led, 2012 3:23 pm

Ale jo, osm kil za malou informaci o jedné mašině je dost. Ale je to o vášni, o tom, že dokážeš prošlapat cestu k cíli, kde cíl samotný, tedy postavená lokomotiva dle předlohy, je už jen závěr cesty a hodnota modelu zdaleka nevyváží hodnotu té cesty, kterou jsi k němu musel ujít.
A myslím, že s touto vášní do toho šel i tvůrce knihy.
Ani mě informace, které jsem potřeboval, nezvednou cenu mých cílů o osm stovek. Je to právě o cestě, cesta je cíl, je to vášeň. Z tohoto pohledu sympatizuju s autorem knihy a proto jsem si knihu koupil a doporučuju ji všem. Je v ní vše, co lze momentálně o v knize obsažených lokomotivách sehnat, a pokud ne, obrátil bych se přímo na autora knihy. Je jasné, že momentálně ví nejvíc a má určitě i informace, které přípravou knihy nějakým způsobem zanikly.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Informace o V36 v barvách ČSD

Příspěvekod Rudolf » ned 01 led, 2012 8:45 pm

Pietro píše: Našel jsem na internetu cenu 800,- po slevě. Což představuje například 2 vozy nebo 1/3 lokomotivy. Každý má jiné preference.


Taky to může být 1/2 vozu a 1/10 lokomotivy ... :-D
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Informace o V36 v barvách ČSD

Příspěvekod Pietro » úte 03 led, 2012 1:20 pm

Nepochybně :D
TT (prozatím trosky analogu) - under construction
Epocha (zatím bez rozlišení) asi přelom 3 a 4.
Uživatelský avatar
Pietro
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 17 bře, 2011 11:00 am
Bydliště: Aussig, Peruc, Praha...dle nálady :)

Re: Informace o V36 v barvách ČSD

Příspěvekod Radek Strnad » pon 02 kvě, 2016 7:57 pm

Po letech oživím toto téma. Podle pěkného článku z prvního čísla Svět železnice byla mašinka 004 po válce u ČSD v zeleném zbarvení kastle a měla červený pojezd. Jednu jsem si takto přestříkal(Tillig) a než zadám výrobu popisů, chtěl bych se zeptat, jestli má někdo představu, co by na popisu mělo být. Jasné je řadové označení(smaltované tabulka nebo jen natištěné řadové označení přímo na skříni nebo snad litá tabulka?????), znak výrobce, jasný je lvíček, předpokládám že litý, příslušnost byla podle článku výtopna České Budějovice a opravy Nymburk. Po první GO už měla údajně modrý kabát. Co by tam ještě mělo být????? Na modré verzi 002 od Tilliga je ještě: Tlaková brzda Knorr a rozvor na rámu a tabulka s laky na zadní straně boudy. Mohlo by to být v těch několika málo letech po válce, kdy v zeleném kabátku jezdila také tak????? Kdysi se tato mašinka stavěla ve Všestarech, ale tam kromě tabulky a lvíčka snad žádný popis ani nebyl. Možná to tak v poválečném chaosu bylo, ale moc se mi tomu věřit nechce. Víte kolegové někdo něco dalšího o této mašince.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Informace o V36 v barvách ČSD

Příspěvekod hank » pon 02 kvě, 2016 9:26 pm

Radek Strnad: To sis teda řádně zkomplikoval život... Proběhl jsem si teď znovu obě encyklopedie od Jardy Wagnera vydané v Coroně. (Máš je? Jestli ne, pošli SZ.) Když ani on jako největší znalec starých dieslů nesehnal skoro žádné informace, tak se o těch nápisech fakt asi dá jen spekulovat.

Osobně si myslím, že před prvními poválečnými dílnami (tj. před r. 1947) se s tím ČSD moc nesraly a že k původnímu zelenému nebo feldgrau nátěru patří narychlo napatronovaná vlastnická značka ČSD přímo na budce a bez lvíčka (!), označení řady taky buď přímo na budce nebo nanejvýš napsané bílou barvou na červené plechové tabulce, možná i sovětská kořistní značka a k tomu bych nechal staré německé nápisy. V citované knize jsou i fotky z vlečky WiFo Šumperk, kde je částečně vidět původní vlečkařovy nápisy, což bude určitě správnější než tam nechat nápisy v provedení od Tilliga, protože lokomotivy převzaté ČSD předtím sloužily buď u wehrmachtu a luftwaffe nebo právě na takových vlečkách jako WiFo, Muna apod.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Informace o V36 v barvách ČSD

Příspěvekod Kajinek11 » sob 24 lis, 2018 6:03 pm

Kdysi jsem stáhl (pravděpodobně z tohoto vlákna) nascanovaný soubor ohledně zbarvení V36 u ČSD. Bylo to z nějakého model časopisu. Nemáte někdo? Všechny odkazy v tomto vlákně už jsou bohužel nefunkční. Sám si beru poučení proto, vkládat obrázky sem raději přímo, než přes odkazy..

Díky..
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Předchozí

Zpět na Podklady ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků