Dekodéry lenz mini

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Dekodéry lenz mini

Příspěvekod dan » ned 07 led, 2007 4:04 pm

Ahoj
Mám dekodéry lenz silver a gold v provedení mini mají výstupy A a B tedy na zapojení světel předních a zadních. Dle internetového obchodu kde jsem je kupoval mají však výstupy i C a D tedy například pro kouřový generátor a podoně. Jenomže v návodu o tom není ani zmínka. Nevíte náhodou někdo jak to vlastně je? Potřebuju dekodér instalovat do páry která má světla v předu i vzadu a má kouřový generátor.
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Rudolf » ned 07 led, 2007 8:05 pm

Teď se koukám do manuálu, Lenz Gold Mini má pouze funkční výstupy A a B, Lenz Gold má A, B, C, D, Lenz Silver má také A, B, C, D, od Lenz Silver Mini ho teď zrovna nemám po ruce ale asi bude mít také jen A a B. Budeš asi muset příště kupovat v jiném obchodě ...
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod dan » ned 07 led, 2007 9:39 pm

A nevíte náhodou někdo jestli někdo vyrábí dekodéry mini které se vejdou do TT aby měli 4 výstupy na funkce?
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 07 led, 2007 10:05 pm

dan píše:A nevíte náhodou někdo jestli někdo vyrábí dekodéry mini které se vejdou do TT aby měli 4 výstupy na funkce?


Jasně je jich hodně ale osobně Ti doporučuji ZIMO MX620 proudové zatížení pro motor 0.8 A, SUSI, 4 fce vice na http://www.zimo.at

FYI:
13,5 x 9 x 2,5 mm
MX620 a little bit shorter than MX62 !
0,8 A motor, 4 function outputs, SUSI pads
Versions:
MX620: 7 wires
MX620N: 6 pole direct NMRA small interface
MX620R: 8 pole NMRA medium interface
MX620F: 6 pole NMRA small interface (wires)

Doporučuji ke koupi u Libora Schmidta
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2671
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 08 led, 2007 12:24 pm

Ahoj Dane, ted jsem se na to dival a omlouvam se za chybnou informaci ohledne vystupu dekoderu Mini. Tobe i pripadne ostatnim, ktere jsem zmatl, nabizim vymenu za dekodery ZIMO o kterych pise Zdenek. Mam moznost je o Libora mit take. V tomto tydnu je zaradim do nabidky a vymena je mozna. Jeste jednou sorry a chybnou pomerne zasadni informaci jsem opravil.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod dan » pon 08 led, 2007 6:43 pm

Ok nic se neděje dekodér silver už jsem použil do tý páry přendám ho do rosničky tam mi přepínání světel stačí nepoužil jsem ten gold tak pokud to půjde tak bych ho vyměnil za zimo a ještě mám ten viessmann s kabelem ten byl samozřejmě dodán v pořádku podle popisu ale kdyby to šlo klidně bych ho za zimo taky vyměnil jako místo toho lenz silver (oba dva jsou origo zabalený ani jsem je nevybalil) když už jsem ho použil. Rozdíl v ceně samozřejmě uhradím nán pocit že ty zimo jsou kapánek dražší tak jinak potřeboval bych připojení kabelem a cz návod který p. Schmidt určitě má
Jinak smekám žes přiznal chybu to se tak často nevidí
Jinak výměnu provedeme na burze tak až to bude skladem dej vědět
Díky
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 08 led, 2007 7:38 pm

ok, ostatni jiz mimo konferu.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 10 led, 2007 8:24 pm

Michal Dalecky píše:Ahoj Dane, ted jsem se na to dival a omlouvam se za chybnou informaci ohledne vystupu dekoderu Mini. Tobe i pripadne ostatnim, ktere jsem zmatl, nabizim vymenu za dekodery ZIMO o kterych pise Zdenek. Mam moznost je o Libora mit take. V tomto tydnu je zaradim do nabidky a vymena je mozna. Jeste jednou sorry a chybnou pomerne zasadni informaci jsem opravil.

Obávám se, že LENZ ve svých původních materiálech tyto mylné informace měl, a pokud vím Libor říklal že původně měl mít také i SUSI.
I on byl silně rozčarován, když toto LENZ nedodržel.

No a abych LENZe jen nepomlouval - v teď na výročním setkání FREMO v Alsfeldu Vláďovi Markovi ve Staré Pace nějakým neznámým způsobem přestal fungovat jeho BOOSTER. Kluci to ukázali Berdu Lenzovi, který se přijel také podívat. Ten si ho rovnou vzal že se na něj podívá. no a po příjezdu mu v následující čtvrtek došel opravený BOOSTER poštou. Pochopitelně oprava nestála nic.

Mě také před rokem shořel BOOSTER v LZH100 ovšem tím, že hořel opravdu plamenem mi LENZ reklamaci neuznal. Ovšem neprodělal jsem.
Vrátil mi ohořelou desku a dodal desku novou jako náhradní díl za velmi kulantní částku. Původní desku vyzkoušel kolega a zjistil, že je vadný pouze vstupní usměrňovač. Takže jeho náhradou, je BOOSTER je plně funkční.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2671
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 10 led, 2007 8:48 pm

Presne jak pise Zdeněk. Zakaznik si "hral" s dekoderem a spalil ho. Stalo se to jiz nekolikrat. Poslal jsem dekodery Liborovi do Brna a ten do Lenze a dekodery se vratily zpet opravene gratis. To same plati i o spalenem dekoderu v digitalizovane lokomotive V36 Lenz a to me prekvapilo nejvic. To fakt uznavam a za tuto podporu jsou pochpitelne i nekdy vyssi ceny oproti konkurenci.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod dan » čtv 11 led, 2007 6:20 pm

Podobné zkušenosti mám s firmou jeti model která vyrábí leteckomodelářskou elektroniku (regulátory střídavých elektromotorů, přijímače atd.) ta záruční a pozáruční servis řeší výměnou za nový kus, když jsem se ptal majitele na jedné akci proč tak činí bylo mi to vysvětleno že spokojený zákazník je pro ně to nejdůležitější a navíc výrobky seká automat po stovkách a je to prostě jednodušší poslat nový kus než ten starý opravovat. Stejnou politiku má asi i Lenz.
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků