Zeleznicni most

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod TTmili » čtv 18 lis, 2010 8:13 pm

No tak fotky dám až o víkendu, nějak se nemůžu dohodnout s foťákem a ke všemu do toho ještě modeláři blízký nedostatek času a člověku obecně lenost se na tom podepsali. Co se týče použití mostů které potřebují místo pod sebou tak to moc nepřipadá v úvahu, ale zkusit se má všechno. Ono hlavně z hlediska logiky je tam ten most úplně zbytečný takže spíš udělám to že posunu tunel o 15cm dopředu a bude vystaráno, ale ty fotky o víkendu udělám a uvidím co mi na to řeknete.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod radekkrupka » čtv 18 lis, 2010 9:25 pm

Myšpulín píše:
TTmili píše:... a dýlka je zhruba 6cm. ...

Ten most by byl v reálu dlouhý asi 7,5 m. Tady by se nechal postavil i obyčejný trámový most (snad jsem jej správně pojmenoval) s nízkými plnými bočnicemi. Určitě bude vypadat lépe než tak krátký most s dolní mostovkou, vysokými příhradovými bočnicemi a vrchním vyztužením. A pokud příhradový, tak bez vrchního vyztužení a výškou bočnic do 3 m. Odborníci jako Radek by to mohli přeložit do srozumitelného jazyka, pokud pochopili, co jsem chtěl říci.

Taková orientační informace: Výška nosné konstrukce u ocelových železničních mostů je cca 1/10 až 1/15 rozpětí. Větší výška platí pro příhradové, nižší výška pro plnostěnné, zvlášť s horní mostovkou... tak si to zkus sčotnout :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod MarekD » čtv 18 srp, 2011 10:02 pm

Zdravím.
U úpravy mostu v článku magazínu tohoto fóra mě zaujal tenhle
http://magazin.modely.biz/view.php?cisloclanku=2008120001
konkrétně by mě zajímalo kde se dá sehnat takováto destička?
Obrázek
Díky za radu
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod mnitka » čtv 18 srp, 2011 10:20 pm

třeba tady
http://www.dk-model.cz/web/index.php?pa ... =1&lang=cs
občas se podobné věci objeví i na aukru.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 19 srp, 2011 12:37 pm

Nejenom, plastikový modeláři to používaj na techniku, letadla a jiný - dělá se to v různých velikostech i vzorech - najdeš to na webu bud Eduarda nebo jiných výrobců leptů (hauler, extratech, part, aber....)
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 19 srp, 2011 1:17 pm

H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod andy » pát 19 srp, 2011 4:22 pm

andy
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 07 zář, 2010 7:57 pm

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod radekkrupka » stř 16 lis, 2011 10:53 am

Pánové, nevyhnutelně se blíží okamžik, kdy bydy muset postavit pro své kolejiště železnižní most. Ale dumám stále nad jednou věcí:

Jak řešíte napájení kolejí na mostě? Samozřejmě jsou možnosti

- koleje průběžné - most už ale nejde vyjmout
- napájení skrz most - jak?
- napájení skrz nějaké kolejové spojky - v kolejišti mi spojky nevadí, ale na mostě bych se jich rád vyvaroval?

Rád bych postavil hezký model ocelového mostu, tudíž bez štěrkového lože. Tam nic moc neschovám?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod MirekTT » stř 16 lis, 2011 11:13 am

Já ho teda mám na tom modulu napevno jak píšeš přílíplej durch protaženými pruty, tedy nevyjímatelný. Ale tvůj problém bych řešil asi čtyřmi banánky, nebo jinými piny, na krajích mostovky, a zasouval ho zhora do zdířek v krajních pilířích. Jedinej důvod, proč jsem nepoužil tenhle systém je, že mám most z papíru a bál jsem se byť nepatrných průhybů mostovky, čímž by mohlo docházet k povysouvání těch kontaktů. Třeba by se to dalo doplnit jistícími magnety, ale to by zase mohlo tahat za spřáhla.
Jen předesílám, že je dost pracné ustavit most do správné výšky. Já jsem jednoduše protáhl pruty a pilíře i s mostovkou podpěnil a nechal ztvrdnout a mám to přesné na tisícinu.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod Jirka1 » stř 16 lis, 2011 1:03 pm

radekkrupka píše:Pánové, nevyhnutelně se blíží okamžik, kdy bydy muset postavit pro své kolejiště železnižní most. Ale dumám stále nad jednou věcí:

Jak řešíte napájení kolejí na mostě? Samozřejmě jsou možnosti

- koleje průběžné - most už ale nejde vyjmout
- napájení skrz most - jak?
- napájení skrz nějaké kolejové spojky - v kolejišti mi spojky nevadí, ale na mostě bych se jich rád vyvaroval?

Rád bych postavil hezký model ocelového mostu, tudíž bez štěrkového lože. Tam nic moc neschovám?

Já osobně bych udělal most oddělávací a k napájení použil FRB konektory. Jsou pozlacené s perky a přitom jdou snadno nasouvat. Průměr samostatných pinů je cca 2 mm (normálně se zasouvaly do držáků, ale není to podmínkou), takže to jde zamaskovat i do konstrukce upevňovacích bodů a odvalovacích válečků. A napájení slabým zvonkovým drátem nalepeným do konstrukce.

Ovšem je otázka, zda se ještě dají sehnat? :?:
Ale i kdyby ne, tak myslím, že bych pár kousků ze své zásoby mohl oželet. :-)
Přílohy
FRB.jpg
FRB.jpg (124.91 KiB) Zobrazeno 6234 krát
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 16 lis, 2011 1:19 pm

Můžeš se inspirovat zde:
http://shimiland.info/Terra_18.html
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod radekkrupka » pát 02 pro, 2011 12:12 pm

Tak, nedá se nic dělat, musím se do toho dát. Bude to ocelák, svařovaný, plnostěnný, s horní mostovkou, s mostnicemi, jednokolejný. Délka v téčku přibližně 30 cm. Technologie bude kombinovaná - laser, evergreen a něco dalšího jako pražce z podloží a pod.

Protože se snažím o most, který je řekněme stavebně skutečný, jal jsem se trochu kreslit. Tak pro zajímavost i s rozměrama. Kóty jsou dvojí - modelové a "skutečné".

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod Tomáš » pát 02 pro, 2011 2:22 pm

To vůbecne vypadá špatně.Krásná práce.Je vidět,že tomu rozumíš.Třeba by se toho mohl někdo chytnout,a udělat stavebnici i pro ostatní.Nabídka mostů je totiž celkem katastrofální.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod radekkrupka » sob 03 pro, 2011 2:16 pm

Pánové téčkaři, z čeho vyrábíte klasické drážní mostní zábradlí? Dvoumadlové nebo třímadlové, to je jedno. Hlavně aby to byl ten typ, u kterého sloupky i madla jsou z L profilu...

Něco dělá Auhagen, ale není to ono (Lko je vlastně jen horní madlo). Ale nic lepšího jsem neviděl. Leptané nebo laserované bude zase placaté. A profily evergreen jsou moc masité.

Pro info fotka - ten výklenek si odmyslete...
http://lh3.ggpht.com/-sYEpseWvkmM/TjAarcpxVBI/AAAAAAAAAAk/cyngj_Al7SY/HPIM4027.JPG
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zeleznicni most

Příspěvekod kecu.p » sob 03 pro, 2011 5:40 pm

Ja si zábradlí v TT dělal pomocí čtvrtky ... 2mm proužek ohnutý přesně uprostřed a vypadalo to velmi hezky. Možná kdyby se to nalakovalo, bylo by to i pevné.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: BohousP a 5 návštevníků