S489/230/240/Laminatka (TT)

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod psv » pát 23 zář, 2011 1:24 pm

Dobry den!

Rozhodol som sa zacat stavbu S489, kedze hotovy model je u akehokolvek vyrobcu pravdepodobne v najblizsom desatroci utopiou..

Zaobstaral som si odliatok, model E11ky od Gutzolda kvoli pojazdu, ktory mimochodom po jemnom zbruseni hran na koncoch sedi v odliatku uplne perfektne. :D

Po opracovani a vybruseni odliatku, nahodenim zakladnej farby riesim dilemu... Predne skla, svetla, kabina strojvodcu a predne pluhy.. nemali by ste nejake tipy na nejake tie pluhy? Svetla?
:wink:
Vopred dakujem za navrhy :!:
Peter
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod psv » pát 23 zář, 2011 1:41 pm

Pripadne sem prosim vyveste nejake fotky ako sa to podarilo vyhotovit Vam samotnym... :-)

Najviac mi robi starost vytvarovanie prednych okien... :cry:
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 23 zář, 2011 1:46 pm

Nedávno někdo tento stroj nabízel k prodeji,ale zaboha si nevzpomenu kde.Modelbazar nebo Aukro a jestli v H0 nebo TT taky nevím,ale mašina byla fakt pěkná.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod psv » pát 23 zář, 2011 1:55 pm

Ja som ju videl na vlaky.net, stala tusim 400 EUR pokial sa nemylim. Bola fakt nadherna... skoda ze v H0... :)
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod apsolon » pát 23 zář, 2011 6:21 pm

http://artol.sk/showpage.php?name=ev-doskacira

skús na sklá toto, na H0 mi stačil obal z CD, naohýbal som ho v horúcej (fakt horúcej vode v pinzete) alebo môžeš skúsiť v dostatočnej vzdialenosti nad ohňom, alebo iným zdrojom tepla. Platí pravidlo radšej pomalšie, ale istejšie. Výsledok stojí za to, pred tým ako budeš rezať odporúčam na fóliu alebo papier obkresliť tvar okna a ten si vyrezať... po zohýbaní a správnom premeraní bude sedieť ako napríklad tu na lamine od Igora
http://jstrains.sk/displayimage.php?pid=6023&fullsize=1
apsolon
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 11 srp, 2011 8:55 pm

Re: S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod psv » pát 23 zář, 2011 9:26 pm

apsolon píše:http://artol.sk/showpage.php?name=ev-doskacira

skús na sklá toto, na H0 mi stačil obal z CD, naohýbal som ho v horúcej (fakt horúcej vode v pinzete) alebo môžeš skúsiť v dostatočnej vzdialenosti nad ohňom, alebo iným zdrojom tepla. Platí pravidlo radšej pomalšie, ale istejšie. Výsledok stojí za to, pred tým ako budeš rezať odporúčam na fóliu alebo papier obkresliť tvar okna a ten si vyrezať... po zohýbaní a správnom premeraní bude sedieť ako napríklad tu na lamine od Igora
http://jstrains.sk/displayimage.php?pid=6023&fullsize=1


Folie mam hrube 0.5 mm , su fakt vynikajuco teplotne opracovatelne... Az na to ze su na TT moc hrube.. ale po 2 hodinach pokusov som uspesne vsetky 4 predne vystrihol, to mi prislo asi najdolezitejsie.. Kvoli spomenutej hrubke to nie je uplne 100%, prihliadajuc na mierku mi to pride akceptovatelne, celkom dobre to sedi :)

Dakujem velmi pekne za radu :wink: :!: :!: Kiez by sa naslo viac ludi, ktori prihodia nejaku pouzitelnu radu.
Nevies hodit nejaky tip na tie pluhy? Tvar a diery v nich su dost zlozite. Nejaky model, z ktoreho to odnat, alebo rovno suciastky? :)
V akej mierke si robil tu Laminatku Ty? Ak TT, tak by ma celkom zaujimalo, ci si robil aj predne svetla, kedze ako to vidim to bude otrocka robota.

Na zaver uz len take povzdychnutie: KIEZ BY!! Sa do toho pustil nejaky vyrobca ROCO/TILLIG/KUEHN.. aby bola tato masina raz a navzdy postavena aj v H0, aj TT... Taky KUEHN keby sa do toho pustil, tak by to urcite stalo za to. Dovolim si povedat, ze by mala zrejme este vacsi uspech ako nedavno vydana BR372, ktorej kusy hromadne opustaju online shopy... vo vsetkych kombinaciach od CSD-CD-ZSSK, az po ten BLONSKI, ktory tak nemam rad :twisted:

S pozdravom
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod apsolon » sob 24 zář, 2011 7:01 pm

psv píše:
Folie mam hrube 0.5 mm , su fakt vynikajuco teplotne opracovatelne... Az na to ze su na TT moc hrube.. ale po 2 hodinach pokusov som uspesne vsetky 4 predne vystrihol, to mi prislo asi najdolezitejsie.. Kvoli spomenutej hrubke to nie je uplne 100%, prihliadajuc na mierku mi to pride akceptovatelne, celkom dobre to sedi :)

Dakujem velmi pekne za radu :wink: :!: :!: Kiez by sa naslo viac ludi, ktori prihodia nejaku pouzitelnu radu.
Nevies hodit nejaky tip na tie pluhy? Tvar a diery v nich su dost zlozite. Nejaky model, z ktoreho to odnat, alebo rovno suciastky? :)
V akej mierke si robil tu Laminatku Ty? Ak TT, tak by ma celkom zaujimalo, ci si robil aj predne svetla, kedze ako to vidim to bude otrocka robota.

Na zaver uz len take povzdychnutie: KIEZ BY!! Sa do toho pustil nejaky vyrobca ROCO/TILLIG/KUEHN.. aby bola tato masina raz a navzdy postavena aj v H0, aj TT... Taky KUEHN keby sa do toho pustil, tak by to urcite stalo za to. Dovolim si povedat, ze by mala zrejme este vacsi uspech ako nedavno vydana BR372, ktorej kusy hromadne opustaju online shopy... vo vsetkych kombinaciach od CSD-CD-ZSSK, az po ten BLONSKI, ktory tak nemam rad :twisted:

S pozdravom


Čiastočne som ti odpoveď poslal do pošty. Na tie pluhy sa pozriem, mal by som mať ešte nejaké výkresy, jediné čo ti viem pomôcť ich nakresliť v corel draw ale musel by si si ich sám vyrezať buď z tenkej mosadze, alebo evergreen dosky z plastu. Ale to bude makačka nenormalna, ten bude treba robiť z 2 častí a ešte samostatne tam tú nárazóvu gumovú zónu na šroubovku. Vzduchojemy ak nemáš poriešené radím spojiť sa s pánom pletichom a dohodnúť si vysústružené z mosadze, majú peckovú hmotnosť a po menšiom tuningu (hadice vedúce z nich a podobné kravinky) ťa určite nesklamú
apsolon
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 11 srp, 2011 8:55 pm

Re: S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod psv » sob 24 zář, 2011 11:22 pm

Ahoj!

V prvom rade dakujem, ze si si dal namahu s takou obsaznou odpodou aj do PM, aj sem na forum. Vtip je v tom, ze som dlhodobo zijuci v UK a s tymto by som mal asi problem.

Dnes som daval na skrinu zlte pruhy (Revell Lufthansa Yellow), po 2 hodinach som to musel dat cele dole. Vobec neprekryvala zakladovku :D
Vobec celkovo ten TT odliatok je nocna mora :o :)
S dotycnymi modelarmi som doteraz nemal ziadne skusenosti, ak by to mohli poslat za rozumnu cenu ku mne, tak by to bolo fajn, skusim stastie... :-)
Tie vzduchojemy zneju fakt super, hlavne keby mohli tvorit nejake percento zavazia, nechcem pchat vsetko pod skrinu, kedze chcem osadit aj stanoviste strojvodcu.. povodne zavazia z E11 od toho Gutzolda su uplne monstrozne, to by som nemal ako osadit ani predne svetla.. :P

Ja si masinu stavam inak pre vlastnu potrebu, nikdy pre peniaze.. Nebavi ma to vsetky tie herkulesy, taurusy a podobne, co som za svojho "mladi" nikdy na kolajach nevidel.. :D Stve ma, ze tu masinu nikto nerobi, mala by obrovsky uspech ved je znama uplne pre kazdeho... odjakziva som ju chcel vlastnit, tak si ju musim spravit sam.. :)

Lokomotiva je fakt nocna mora, uz to viac nikdy nechcem robit... prave pre toto by to mohol niekto seriovo vyrabat. Vdaka za tie popisy svetiel, mohol by si mi nejak zaslat dokumentaciu tych pluhov?
Adresu poslem do PM :)
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod Jeff Hopper » ned 25 zář, 2011 6:28 am

Pěknou laminátku postavil Tomáš - zkusim ti na měj najít kontakt.

http://www.k-report.net/ukazobrazek.php ... &stranka=1
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod JBr » ned 25 zář, 2011 6:42 am

Na TTnut se objevila nabidka dilu nejmenovaneho vyrobce, vyuzitelnych pro stavbu americkych masin. Mimojine tam zaznelo i to, ze na pristi rok se pripravuje pro nejakou ceskou masinu podvozek s rozvorem 9 stop. Pokud se nepletu (v elektrikach se po strance technickych detailu zase tak moc neorientuju), tak sedi jen pod dve ceske/ceskoslovenske lokomotivy. Jedna je zehlicka a druha... :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod psv » ned 25 zář, 2011 5:39 pm

Jeff- Laminatka vyzera dost dobre, ma tam dokonca 2, vyzeraju dost dobre... Keby sa mi podarila aspon na 80% ako ma on, tak by to bolo OK :) Skoda, ze je tam na fore len ako neregistrovany host, by som mu napisal sam.. DIK :)
JBR- Nevies dat konkretny link na ten TTnut? :) Keby to bolo, tak by chybala "uz len" kvalitna kasna.. lebo odliatok co mam Ja je fakt otrasny...

Je vlastne aj nejaky iny vyrobca na tu 240ku v TT, alebo len jeden nemenovany (nechcem robit zle meno :) ) ... ??

Inak stavba pokrocila smerom dozadu.... kupil som standartnu zltu REVELL, ktora sa mi na zakladnu (tiez Revell) absolutne, ale absolutne nechytila... :D ..
Skoda, celkom sa podarila a chybali mi uz len prave tie zlte pruhy.. Tak som to musel cele odlakovat.. Nabuduce zacnem najprv tymi pruhmi.. :D

Asi musim kupit novy odliatok.. respektive aspon 2... po odlakovani 3 vrstiev farby mi to uz nepride celkom ono.. heh :)
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod psv » ned 25 zář, 2011 5:46 pm

Nema niekto priame odkazy na nejaky e-shop s odliatkami na TT ?

Nejaky lepsi... ale to je asi marne :D
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Re: S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod JBr » ned 25 zář, 2011 5:49 pm

psv píše:JBR- Nevies dat konkretny link na ten TTnut? :) Keby to bolo, tak by chybala "uz len" kvalitna kasna.. lebo odliatok co mam Ja je fakt otrasny...


Nic konkretniho tam nenajdes. Je to forum zamerene na TT v USA a Kanade, takze se tam vazne resi jen ty podvozky z Evropy, jinak nic. Navic 9' podvozky jsou tam jen zmineny jako alternativa do budoucna, ktera by mohla byt behem pristiho roku. Zadny konkretni slib ani zminka z jake masiny to bude.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod vorech » pát 02 pro, 2011 11:17 pm

psv píše:Dobry den!

Zaobstaral som si odliatok, model E11ky od Gutzolda kvoli pojazdu, ktory mimochodom po jemnom zbruseni hran na koncoch sedi v odliatku uplne perfektne. :D

Peter


Ahoj,
právě dělám laminátku 230 CD Cargo. Mám asi stejný odlitek jak ty, ale trochu mě zaráží tvůj pojezd. Vím, že ty masky na ten pojezd sedí, ale v realu jsi o 400 mm jinde :idea: Já použil na stavbu pojezd z BR 218 a objednal si samostatně masky od 242. Nejen, že jízdní vlastnosti jsou úplne jinde, ale když se pořadne vybrousí masky, tak ničemu neprěkázejí a hlavní výhoda je, že ti zůstane šachta pro spřáhlo. Jinak světla jsem dělal tak, že jsem vyvrtal 1mm dirkudo každého světla a dal mosazné trubičky od Litomyského. Bud to zaleji pryskiřicí nebo vystřihnu kryt z folie.Tak mají dnes laminátky dělaná světla po repasy [url][/url]http://rybanavorech.rajce.idnes.cz/230_laminatka[url][/url]. co se týká masek, tak jsem použil z E 11 od Gutzolda a na druhou dám pluh z bastarda od kuehna, když jsou ke každému modelu jako náhradní:-)
epocha V, VI DCC v TT
Uživatelský avatar
vorech
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 24 úno, 2008 6:43 pm
Bydliště: Klatovy

Re: S489/230/240/Laminatka (TT)

Příspěvekod psv » pát 09 pro, 2011 1:52 pm

Viem, ze to nesedi uplne dokonale... Nikde som sa nedocital, ze na tu BR218ku to sedi tak ako si uviedol. :D Hmm.. Nemohol by si uploadnut nejake fotky, alebo to hodit pripadne na mail, ako si urobil tie svetla? ... Bastard a jeho pluhy na mna cakaju po prichode na Slovensko.. Ako si riesil predne skla? Kde si objednal tie masky? To by sa mi moc hodilo, dik...
Inak Ja som si na maloseriovkach objednal 2 dalsie odliatky a popisy, po fataliach s farbenim odliatku som sa rozhodol zacat odznova a vyvarovat sa predoslym chybam :D Ktovie .. ak sa mi tento model podari, zacnem aj s S699, ktory som tiez kupil 1x ... :)
psv
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát 23 zář, 2011 9:47 am
Bydliště: London, United Kingdom

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků