Kolejiště 0f.

Specializované fórum pouze pro příznivce úzkorozchodných železnic.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » ned 09 říj, 2011 9:18 am

Milé děti!
Každá pohádka jednou skončí.Tak se po dlouhé době účinkování na "Máme rozestavěno" vracím sem.Kolejiště je totiž až na pár drobností hotové.Schází oplechování střechy hlavní budovy, přívody proudu do trafačky, potrubní most utrpěl škodu při náletu zájemců na výstavě v Německu.Ta ale ukázala závažnou skutečnost, že nápad s točnou ve skrytu byl sice dobrý, praktické použití je ale problematické.Takže bude následovat přestavba, při které na novém rámu bude prodloužená budova nízké haly skrývat výhybnu a slepou kolej, vše spojené výhybkami.Zároveň to umožní částečnou změnu v koncepci připojení fabriky k plánovanému modulu s periferní ulicí a zástavbou.
Potěšte tedy svá očka pohledem na hotové, leč k přestavbě připravené kolejiště.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zdraví
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod vojtas » ned 09 říj, 2011 9:36 am

krása
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Jarda H. » ned 09 říj, 2011 2:10 pm

Moc pěkná práce :shock: :!: Mám rád takováto průmyslová zákoutí, všeobecně má pro mne průmyslový design cosi do sebe ! Jinak nevím, zda sis všimnul chybičky v nápisu, v názvu firmy - oprav si to ze stávajícího "Montánní ..." na "Montážní ..." Těším se na další pokračování fotoseriálu po dostavbě, ať se daří !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » ned 09 říj, 2011 2:37 pm

Ale ale, Jardo! Montánní znamená důlní, a ten název je reminiscence na firmu "Dolové a průmyslové závody akciová společnost, dříve Johann David Starck" které patřily důlní a průmyslové závody, hlavně chemičky, šamotky a výrobny ohnivzdorného zboží,výrobny barev a.t.d. Na Břasích, nedaleko Plzně, provozovala tato firma přespolní elektrickou dráhu na rozchodu 700 mm, která právě takovéto provozy rozeseté po okolí spojovala se stanicí státních drah.
Jak říkal jeden mrňavý Asiat: "Učit se, učit se", ale už nevím, jak bylo to třetí.
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Jarda H. » ned 09 říj, 2011 3:00 pm

Mašinka píše: ... Montánní znamená důlní, ...


:oops: :oops: ouha, koukám, že čeština mi "zatajila" některá slova či výrazy !! Možná i proto, že když jsem pracoval na lomu, byl jen povrchový :wink: Takže díky za osvětu.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » ned 27 lis, 2011 11:49 am

Tak, přátelé, jak jsem již napsal, každá pohádka jednou skončí.A to se stalo právě teď.Dvě výstavy (ARGE-Schmalspur EXPO ve Schloesselu a výroční výstava klubu v Muenchbergu) ukázaly všechny nedostatky řešení mého kolejiště.Točna je zdrojem problémů, takže bude nahrazena výhybnou a jednou odstavnou kolejí.To ovšem bude mít za následek nutnost prodloužení celého kolejiště.Dostane nový rám a dozná drobných změn v rozložení výhybek, budovy samy, jelikož jsem je rafinovaně vyrobil snímatelné, doznají jen drobných úprav.Koleje překonají ulici, která bude oddělovat stávající továrnu od další budovy a ve která bude zmíněná výhybna.Tím bude odstraněna nevýhoda kterou bylo to, že kolejiště nemohlo stát zády ke stěně.Tato přestavba mi umožní snazší integraci továrny do plánovného domácího kolejiště.To by mělo být ale spíše dvěma provozními diorámami jak kolejištěm v pravém slova smyslu.O postupu prací bych v případě zájmu opět zde poreferoval.
Zdraví
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Michal Vaniš » ned 27 lis, 2011 9:46 pm

Mašinka píše:O postupu prací bych v případě zájmu opět zde poreferoval.
Zdraví
Mašinka


Budeme se těšit... :wink:
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod milan ferdián » ned 27 lis, 2011 10:01 pm

Michal Vaniš píše:
Mašinka píše:O postupu prací bych v případě zájmu opět zde poreferoval.
Zdraví
Mašinka


Budeme se těšit... :wink:


Obdobně.... :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » ned 30 pro, 2018 9:34 am

Tak hoši, je to tady!
Děda Mašinka se vrací. Po letech péče o nemocnou manželku, její ztrátě, bydlení v azylu bez možnosti modelaření, po přestavění domečku, jsem zpet. Zatím bez dílny, která je ale po dobudování prostor připravená, s archivem složeným v regálech a zatím těžko přístupným, ale plný chuti do dalšího budování. Sedmdesatka je minulostí, takže času moc nezbývá. Nicméně, továrna by se měla poněkud rozrůst a mírně změnit, měl by přibýt modul s uliční frontou, tramvajovou konečnou a kusem normálněrozchodné vlečky. Safra, neblbnu už stářím? No, uvidíme!
Takže, brzy na shledanou.
Mašinka
P.S. Asi to nebude tak rychle, stále totiž pracuji, ale ona ta nástrojařina mi modelářství trošininku nahrazuje :-))
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Myšpulín » ned 30 pro, 2018 12:03 pm

Tak ať tě elán opět nakopne tím správným směrem, rychle se prokoušeš těmi drobnými problémy s dílnou a opět tu prezentuješ krásné výtvory. Již se těším.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » ned 30 pro, 2018 6:00 pm

Dík!!!!
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod SettO » stř 02 led, 2019 7:14 pm

Tak to je (pro mě) zatím nejlepší zpráva v novém roce!! Máme se zase na co těšit, paráda. Přeji Vám hodně zdraví, modelářské pohody a radosti. To bude pokoukáníčko...
SettO
 
Příspěvky: 146
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

Re: Kolejiště 0f.

Příspěvekod Mašinka » čtv 03 led, 2019 5:09 pm

No, bude to ještě nějaký částek trvat, ale díky za uvítání!
Děda Masinka
Mašinka
 
Příspěvky: 213
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Předchozí

Zpět na Úzkorozchodky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků