kolejivo N

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: kolejivo N

Příspěvekod fulda » úte 20 zář, 2011 1:01 pm

milan ferdián píše:N-kaři mám na vás dotaz ohledně kolejiva a výhybek od výrobců.Prohledal jsem skoro všechny e-shopy a v drtivé většině je jen nabídka od Fleischmann-Picollo/15°a od PECA/10°.Jestli to chápu ARNOLD je již dávno v propadlišti času :?: Jde mi o to,že PECO se dosti nehodí na malé kolejiště a to z důvodu úhlu výhybek,které jsou 10°.
Mimo PECA,od kterého výrobce nejvíce nakupujete kolejivo a výhybky :?:


Pod značkou Faeischmann se dneska najde i roco kolejivo, takže i 24° a 15° bez podloží, eshop.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: kolejivo N

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 20 zář, 2011 1:25 pm

No jestli mě paměť neklame,tak FLM ohne schotter se tu nedávno probíralo s tím,že nic moc vzhledem k tomu,že má pouze plastové srdcovky.Nicméně Peco má v nabídce i veksle s vodivou srdcovkou s úhlem odbočení 14°,délka výhybky 123,7 mm a rádius odbočení 457 mm.FLM ohne schotter má 15°,délka výhybky 112,6 mm a rádius odbočení 362,6 mm a FLM mit schotter má výhybku s vodivou srdcovkou a úhlem odbočení 15°,délka výhybky 111 mm a rádius odbočení 430mm.

Ještě jsem vyhrabal tohle:
http://www.atlasrr.com/Trackmisc/ncode55.htm
http://www.nscalesupply.com/MEE/MEE-Track.html
http://www.mago-finescale.de/html/gleis ... behor.html
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: kolejivo N

Příspěvekod fulda » úte 20 zář, 2011 2:35 pm

Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: kolejivo N

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 20 zář, 2011 2:56 pm

Co já,já jsem H0 :D to je spíš pro Milana. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: kolejivo N

Příspěvekod milan ferdián » úte 20 zář, 2011 4:37 pm

Kluci dík,ale já se musím řídit většinou.To všechno vím,šlo mi jen o běžný sortiment.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: kolejivo N

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 20 zář, 2011 4:53 pm

Tak ten Atlas se dá asi běžně koupit u Litomyského a dle mého laického názoru vypadá mnohem reálněji než Peco.I když já osobně,kdybych dělal N-ko,tak skočím zase do Fleische. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: kolejivo N

Příspěvekod fulda » stř 21 zář, 2011 7:15 am

Ten atlas má tu chybku, že je neevropskej - sám Litomyský to tam píše. Ale Roco pod označením FL-222... se prodává celkem běžně a dost lidí ho používá.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: kolejivo N

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 21 zář, 2011 7:40 am

Jindro tak jsme četli asi každý jiný článek :D protože můj dojem je přesně opačný.Naopak tam na několika místech Litomyský vypichuje,že kolejivo Atlas je nejvíce podobné kolejivu v našich končinách. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: kolejivo N

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 21 zář, 2011 10:54 am

Ahoj, dovolím si pár poznámek ke kolejivu Atlas, tedy zejména nevýhody (mé osobní pocity):

- Výhybky nemají evroopské zaříznutí pražců, lze samozřejmě ručně napravit, jak zminuje i Petr Litomyský
- odlévané srdcovky podle mého vypadají příšerně
- závislosti na jednom jediném obchodním zdroji (pokud si nechcete dovézt sami přímo z USA)
- mají sice dobrou výšku kolejnice, ale oproti Peco je celkem výrazná šířka hlavy a paty kolejnice
+ - Code 55 představuje skutečnou výšku kolejnice, ne jako u Peca tu viditelnou

Výhodou je, že společně s kolejivem Peco 55 je Atlas jediným ze dvou průmyslově vyráběných kolejí, které jsou na přijatelném Code 55 (cca 1,4mm). Všechna ostatní zmíněná kolejiva mají výšku kolejnice 2mm, což je, nezlobte se na mne, spíše zábradlí a ne kolejnice :-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: kolejivo N

Příspěvekod milan ferdián » stř 21 zář, 2011 12:14 pm

Kluci,já nechci diskutovat o PECU ani o Atlase.Jsem jen chtěl vědět,co běžný modelář v N-ku používá kolejivo ke stavbě kolejiště.No vidím to na Fleischmanna-picollo.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: kolejivo N

Příspěvekod oldrich79 » pon 21 lis, 2011 6:44 pm

Zdravím kolejivo peco je super i cenově škoda že většina obchodniku ma rozdílne ceny a nekdy i přetažené ale stači si to objednat u dovozce
oldrich79
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21 lis, 2011 6:40 pm

Re: kolejivo N

Příspěvekod Blazinek » stř 01 říj, 2014 4:13 pm

Hojte, chci si udělat menší kolejiště, z příspěvků, co jsem tady četl a cen jsem se rozhodl pro Peco 80. Použiju flexi koleje, jsou levné a dají se všelijak tvarovat.
Mám několik dotazů:
1. vodivé a nevodié srdcovky - jak to funguje, výhody a nevýhody, elektrické zapojení
2. Jaké přestavníky koupit, jak je zapojit (pokud tak je, stačí napsat, že mají přibalený návod)
3. Co si myslíte o E -shopu, kde to chci kupovat : http://www.modelyvlacku.cz/
S pozdravem Blazinek
Blazinek
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 27 zář, 2014 4:05 pm

Re: kolejivo N

Příspěvekod milan ferdián » stř 01 říj, 2014 4:44 pm

Blazinek píše:Hojte, chci si udělat menší kolejiště, z příspěvků, co jsem tady četl a cen jsem se rozhodl pro Peco 80. Použiju flexi koleje, jsou levné a dají se všelijak tvarovat.

Jaké kolejivo myslíš?SETRACK/CODE080 nebo STREAMLINE/CODE080 :?:
Blazinek píše:Mám několik dotazů:
1. vodivé a nevodié srdcovky - jak to funguje, výhody a nevýhody, elektrické zapojení

Já doporučují vždy s vodivou srdcovkou.
Blazinek píše:2. Jaké přestavníky koupit, jak je zapojit (pokud tak je, stačí napsat, že mají přibalený návod)

Návody jsou vždy přibaleny.
Blazinek píše:3. Co si myslíte o E -shopu, kde to chci kupovat : http://www.modelyvlacku.cz/

Nic.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: kolejivo N

Příspěvekod Blazinek » čtv 02 říj, 2014 6:50 pm

Streamline, 914 mm flexi dřevěné pražce. A rád bych se zeptal, jaký přestavnik doporučujete, Peco jich přeci jenom vyrábí víc. Děkuji za předchozí odpovědi.
Blazinek
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 27 zář, 2014 4:05 pm

Re: kolejivo N

Příspěvekod fulda » čtv 02 říj, 2014 7:23 pm

servo :mrgreen:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků