listnaté stromky

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: listnaté stromky

Příspěvekod norbert » úte 21 čer, 2011 7:30 pm

.... stromky se ti povedly. Koukni se na tento odkaz
http://norbert1.rajce.idnes.cz/ :P
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod mizl » úte 21 čer, 2011 8:23 pm

norbert píše:.... stromky se ti povedly. Koukni se na tento odkaz
http://norbert1.rajce.idnes.cz/ :P



Tak to jsou krasavice. Ta bříza vypadá luxusně.

Teď neber má slova jako výtku či kritiku :
já jsem také s počátku omotával hlavní větve toaleťákem, jenže mi to přišlo moc pracné a pro moje prsty dost neohrabané. Navíc jsem si vždy narušil tvar kostry a musel jsem jí znovu vytvarovat. Zkusil jsem tedy co nejednoduší postup, ale aby to vypadalo aspoň trochu realisticky. Přišla na řadu mouka, abych vyplnil strukturu stočeného drátu a ono to bylo jednoduché a rychlé, tak to dělám do teď. Ovšem lógr z kávy by byl asi lepší protože je hrubší. Nicméně klobouk dolů před tvou prací. Je to hodně luxusní.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod norbert » úte 21 čer, 2011 10:17 pm

Omotávám už jen spodní hlavní kmen, jinak vše máčím do duvilaxu a sypu lógrem. Po zaschnutí nabarvím.
Kostru stromu není nutné modelovat do poslední větvičky, ono vše nakonec zakryje foliáž a z větvení není moc pak vidět.
Také se určitě dopracuješ k takové kvalitě! Jinak můžeš mé stromy vidět ve Žďáru u Radka W. na novém jeho kolejišti. :P
Sice při poslední návštěvě jsem některé viděl poškozené, ale snad si je dovedou poopravit.
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 22 čer, 2011 4:09 am

mizl píše:
norbert píše:.... stromky se ti povedly. Koukni se na tento odkaz
http://norbert1.rajce.idnes.cz/ :P



Tak to jsou krasavice. Ta bříza vypadá luxusně.

Přišla na řadu mouka, abych vyplnil strukturu stočeného drátu a ono to bylo jednoduché a rychlé, tak to dělám do teď. Ovšem lógr z kávy by byl asi lepší protože je hrubší.



Přijde na to,jakou mouku použiješ.Já jsem chodil do spíže na polohrubou a ta se mi osvědčila.Z hladké je matlanina a hrubá je,no příliš hrubá :lol: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: listnaté stromky

Příspěvekod martin-tt » pát 24 čer, 2011 6:59 pm

Obr.1.JPG
Obr.1.JPG (38.03 KiB) Zobrazeno 6998 krát
Bříza vyrobená podle návodu na http://www.trainmania.info. Kmen po nanesení Herkulesu, zasypán jemným prachem a obarven temperou.Kmen zapíchnutý do umělého korku od vína(vynikající pro manipulaci se stromkem).Foliáž, Naturex jemný-zelená břízová.Vyška stromu 11cm(pro TT).
martin-tt
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: listnaté stromky

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 24 čer, 2011 7:53 pm

Ovšem to je velká paráda :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: listnaté stromky

Příspěvekod win111 » čtv 28 črc, 2011 12:36 pm

Tak jsem zkusil svoji první břízu. Kostra není pletená z drátků ale je vytvořena přírodou (merlík osinatý). Výtvor si můžete prohlédnout na mých stránkách.
www.modelovazeleznice-ho.cz
Uživatelský avatar
win111
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 07 úno, 2008 4:35 pm
Bydliště: Moravany u Brna

Re: listnaté stromky

Příspěvekod cernos » pát 29 črc, 2011 9:49 am

Tak po shlédnutí tvé galerie už vím kudy se asi vydám při stavbě stromů. Ze začátku bych zkusil merlík s Naturexem - to je, myslím, asi ta nejrychlejší a nejlevnější metoda jak udělat pěkný stromky. Pak bych zkusil i nějakou tu foliáž. Teď už jen sehnat rostlinky/semínka :)
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: listnaté stromky

Příspěvekod win111 » pát 29 črc, 2011 10:39 am

cernos píše:Tak po shlédnutí tvé galerie už vím kudy se asi vydám při stavbě stromů. Ze začátku bych zkusil merlík s Naturexem - to je, myslím, asi ta nejrychlejší a nejlevnější metoda jak udělat pěkný stromky. Pak bych zkusil i nějakou tu foliáž. Teď už jen sehnat rostlinky/semínka :)


Já jsem koupil semínka společně s rostlinkami od NOCHa, katalogové číslo 23100. Je tam cca 20 rostlinek ale spousta semínek, já vysázel cca polovinu a materiálu mám na třikrát větší kolejiště než plánuji. Aspoň mohu vybírat. Navíc jako ztvárnění náletových dřevin, poslouží menší a nevyvedené rostliny. Ty náletové stromky, stačí jak říkáš, pouze posypat naturexem a je za chvíli hotovo a jsou dost dobrý.
www.modelovazeleznice-ho.cz
Uživatelský avatar
win111
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 07 úno, 2008 4:35 pm
Bydliště: Moravany u Brna

Re: listnaté stromky

Příspěvekod greenery » ned 21 srp, 2011 8:58 pm

...tak jsem se taky dostal ke stromečkům. Jsou to první pokusy.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: listnaté stromky

Příspěvekod marwin » pon 22 srp, 2011 12:40 pm

greenery píše:...tak jsem se taky dostal ke stromečkům. Jsou to první pokusy.


Teda ta skala na tom slunicku vypada opravdu uzasne. Stromy jsou pekny, jen ta zvolena barva je moc tmava k okoli, ale to uz psal mnitka vedle. Operna zed je taky na jednicku
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: listnaté stromky

Příspěvekod greenery » pon 22 srp, 2011 7:19 pm

S tou barvou mám vůbec problém. Používám listí Noch, které se mi zdá z toho, co je dostupné nejlepší. Bohužel je jen ve 4 odstínech. Já koupil odstín střední zelená a olivová. Jarní se mi zdála moc světlá a o tmavé jsem vůbec neuvažoval. Nakonec to dopadlo tak, že jsem jej prosil obyč. čajovým sítkem, protože v tom je i dost prachu, který kazí dojem. Smíchal jsem olivové se středně zeleným v různých poměrech a zkouším. Pořád se mi to nezdálo, bylo to takové zašlé, tak jsem nakonec stromy přestříkl lesklým lakem. A je to ono, materiál hodně saje, takže se to neblýská - ale listí získá takovou tu listovou svěžest a lak zároveň likviduje zbytky prachových částic, takže listí z toho pěkně vyskočí. Má to ale vedlejší efekt - trochu to ztmavne. Chci ještě vyzkoušet naturex, tam je hodně odstínů, uvidím. Přijde mi ale, že listy od nocha opravdu vypadají jako listy, u naturexu je dost patrné, že jsou to jemné hoblinky, uvidím jak to dopadne. Záleží taky dost na hustotě, jakou se prosypou vlákna, to mi ještě moc nejde, to je asi potřeba dostat do ruky. Taky kostry mám jen tak narychlo upletené ne moc vzhledné, takže je co zlepšovat :D .
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: listnaté stromky

Příspěvekod mnitka » pon 22 srp, 2011 8:41 pm

nevidím problém ve vzhledu, tvaru..., ale v barvě
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: listnaté stromky

Příspěvekod TommysTrutnov » čtv 25 srp, 2011 9:20 pm

marwin píše:
greenery píše:...tak jsem se taky dostal ke stromečkům. Jsou to první pokusy.


Težkej luxus, do takový urovně modelování se dostat by bylo jako začít jezdit z trabanta v mercedesu, prozatím jezdím v trabantu bohužel, nádherná práce...
TommysTrutnov
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 01 led, 2011 9:53 pm

Re: listnaté stromky

Příspěvekod airwar » úte 06 zář, 2011 9:27 am

marwin píše:
greenery píše:...tak jsem se taky dostal ke stromečkům. Jsou to první pokusy.


Teda ta skala na tom slunicku vypada opravdu uzasne. Stromy jsou pekny, jen ta zvolena barva je moc tmava k okoli, ale to uz psal mnitka vedle. Operna zed je taky na jednicku


V tomhle si dovolím nesouhlasit, trochu mě vnímání barev živí (jsem grafik) a tak jsem vypozoroval že odstín barvy je d označné míry elativní, v malém množství působí jinak než na velké ploše, a stejná barva na objektu vzdáleném několik decimetrů se jeví mnohem tmavší než tentýž odstín na objektu vzdáleném několik desítek metrů. Už mockrát se mě stalo že barva něčeho na modelu se mě zdála doslova "strašná" ale po porovnání s originálem jsme zjistil že skutečně přesně odpovídá. A v neposlední řadě bych barvu nehodnotil podle fotky na internetu, každý fotoaparát zkreslí barvy, o další zkreslení se postará moniotor a v neposlední řadě i světelné podmínky.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků