Brno a okolí

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Brno a okolí

Příspěvekod airwar » úte 09 srp, 2011 1:41 pm

Lubomír píše:airwar: Rádi Tě uvidíme, podle všeho byste to mohli stihnout i s tím srubem, v Šatově máš čas mezi příjezdem a odjezdem v opačném směru 12:04 - 14:00. Polední přestávku tam teda mají do 13:00, ale i tak...


Pokud se vyloženě nepokazí počasí, dorazíme bezpochyby ve větším počtu, sice sjme nedávno pravděpodobně podobným vlakem jel (také 433 + Ci vozy), ale to se hned tak neomrzí. Ten pěchotní srub bych rád zvládnul, jsem do těchto věcí blázen, o dovolené jsme byly v jižních čechách a tam jsme pár podobných staveb řopíky počínaje a sruby konče prolezli taktéž.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Brno a okolí

Příspěvekod MarekD » čtv 18 srp, 2011 3:10 pm

Zdravím nevíte někdo kde v Brně sehnat extrudovaný polystyren styrodur případně starlon? Nalezl jsem akorát toto http://www.obchodpodlah.cz/podlozky/pod ... ?ItemIdx=1 a to je 5m2 což je pro mě nevyužitelné. Potřebuji nějaký tenký tak 5mm na výrobu tunelových portálů a obvodového zdiva.
Klasický co prodávají v baumaxu jsem si nabral z odřezků když v mém okolí zateplovaly paneláky, ale nepřijde mi zrovna ideální není na povrchu tak hladký jako se zdá ten starlon.
Doporučí mi někdo nějaký zdroj z kterého již zkoušel něco vymodelovat?
Díky za rady
S pozdravem Marek
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Brno a okolí

Příspěvekod mnitka » čtv 18 srp, 2011 4:58 pm

Ahoj Marku,
tvůj požadavek je bude asi problém, nicméně zde se řešilo něco podobného viewtopic.php?f=5&t=4631 . Třeba někdo ze známých vlastnících řezačku na polystyren pomůže.

A ještě inspirace http://stummiforum.de/viewtopic.php?f=5 ... t=styrodur
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Brno a okolí

Příspěvekod mnitka » čtv 18 srp, 2011 7:14 pm

Pánové, termíny zářijového setkání ve Slunečnici 1po, 6út, 8čt, 13út, 14st. Pokud je nutné aby den setkání byl pracovní.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Brno a okolí

Příspěvekod MarekD » čtv 18 srp, 2011 7:17 pm

To je přesně to co bych potřeboval.
To je přímo styrodur? Dá se to alepoň objednat? Případně dělá někdo objednávky něčeho takového ve větším množství, že bychom se domluvily?
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Brno a okolí

Příspěvekod mnitka » čtv 18 srp, 2011 7:38 pm

To je přesně to co bych potřeboval.


našel jsem na Táborské tohle http://www.ebenel.cz/doplnky/podlozky?p ... 8qzNDBu9c4 , baleno po 0,5 m2

bacha. může to být oboustraně drážkovaný
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Brno a okolí

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 19 srp, 2011 4:58 am

Asi sháníš tohle,ne?
http://www.heki-kittler.de/heki_dur_mod ... latten.php
a ještě tohle:
http://www.elriwa.de/de/Heki-7030-Konst ... 4-Pl..html

Asi bych zkusil kontaktovat pana Valtera z masinky.cz,co vím,tak má sortiment Heki v nabídce.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Brno a okolí

Příspěvekod fofros » pát 19 srp, 2011 5:53 am

Panove, pokud jsem se dobre dival na stavbu toho nemeckeho nadrazi, tak ten modelar pouzil s nejvetsi pravdepodobnosti ISO-FLOOR PLUS 6mm. Z jedne strany to ma takovou jemnou, dalo by se rict, az hladkou strukturu a z druhe strany je to drazkovane. S timto materialem pracuji uz od zacatku sveho modelarskeho snazeni a pokud si odpoledne vzpomenu, tak sem hodim fotky tunelovych portalu a zarubnich zdi, co jsem z toho vyrabel. S uspechem se da pouzit i ta drazkovana strana, jako betonova zed lita do stetovnic a vubec to nevypada spatne.
Baleni (asi 10 desek 1,2mx0,5m) v Baumaxu stoji 49,-Kc (minuly tyden jsem nakupoval) a maji to tam pod znackou Arbiton. Pouzivam to i jako podlozi pod koleje a jako sendvic s kartonem je to uzasne pevne. Jedinou nevyhodou je, ze duvilaxem se to neda na tenkych hranach dostatecne pevne slepit (lepeno plosne to drzi docela dostatecne), ja pouzivam pattex a tim to drzi skvele.
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Brno a okolí

Příspěvekod MarekD » pát 19 srp, 2011 7:13 am

Díky Míro to bych zkusit mohl :)
fofros píše:Baleni (asi 10 desek 1,2mx0,5m) v Baumaxu stoji 49,-Kc

A jakou mají tloušťku?
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Brno a okolí

Příspěvekod fofros » pát 19 srp, 2011 7:26 am

prodavaji se v tloustkach 2, 3 a 6mm.
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Brno a okolí

Příspěvekod MarekD » pát 19 srp, 2011 7:54 am

Tak to je super!
Přihoď prosím fotky výroby jak se ti s tím dařilo určitě se rád podívám.
S pozdravem Marek
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Brno a okolí

Příspěvekod fofros » pát 19 srp, 2011 12:11 pm

MarekD píše:Tak to je super!
Přihoď prosím fotky výroby jak se ti s tím dařilo určitě se rád podívám.
S pozdravem Marek

Tak tady se můžeš kouknout na výsledky: http://fofros.rajce.idnes.cz/styrodur .
Já jsem s tím hoodně spokojen a ve skutečnosti to vypadá mnohem lépe než na těch fotkách :wink: .

Martin
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Brno a okolí

Příspěvekod MarekD » pát 19 srp, 2011 12:38 pm

Martine díky moc. Jelikož mám BAUMAX kousek tak je rozhodnuto :)
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Brno a okolí

Příspěvekod Rtep » pát 19 srp, 2011 12:53 pm

Ahojky vespolek, několikrát jsem úspěšně použil Styrodur neplést se Styropor a i desky plošného EPP jsou k dostání ve všech leteckých modelářstvích . Je v tloušťkách od 5 do 50 mm viz. fa BRIXI MODEL a potom hladké desky Depron - Extrupor ASTRA model 3 a 6 mm. Potom ještě existuje materiál určený pro stavbu architektonických modelů KAPA desky ten jsem nezkoušel.
Ještě jsem dal dlouhý drát k sousedům to co se používá vedle nás je materiál nazvaný FOREX.
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Re: Brno a okolí

Příspěvekod Tomáš » sob 20 srp, 2011 1:04 pm

Proč na tunelový portál a zdi nepoužiješ Kapaline desky? Můžu dodat,na schůzi jsem donesl vzorky a kluci mohou potvrdit,že se s tím dělá super.Tloušťky 2,3,5,6,mm.5ezat se dají kobercákem a rýt třeba šroubovákem.
Mám kámoša v reklamce mohu dodat.Možná ještě Mirkovi zbylo od minule
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

PředchozíDalší

Zpět na Region Morava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků