Cihlová zeď-samo domo

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod Maňa » pát 12 srp, 2011 1:20 pm

Zdravím všechny chci ukázat všem jiný postup výroby cihlové zdi. koukněte na můj nový web zatím je tam jen ten článek.Případné dotazy a připomínky sem :?
Snad někomu pomůže ,bohužel jsem na internetu takový postup neviděl tak potom po mě neštěkejte že jeto starý . :oops:

http://airttrainz.webnode.cz/news/jak-na-cihlovou-zed-/
začínám moduly-TT epocha IV-V
Uživatelský avatar
Maňa
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 19 črc, 2011 9:51 am
Bydliště: Ostrava - Havířov

Re: Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod Maňa » sob 13 srp, 2011 9:04 am

tak asu je to OUT :(
začínám moduly-TT epocha IV-V
Uživatelský avatar
Maňa
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 19 črc, 2011 9:51 am
Bydliště: Ostrava - Havířov

Re: Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod Jirka1 » sob 13 srp, 2011 10:15 am

Maňa píše:Zdravím všechny chci ukázat všem jiný postup výroby cihlové zdi. koukněte na můj nový web zatím je tam jen ten článek.Případné dotazy a připomínky sem :?
Snad někomu pomůže ,bohužel jsem na internetu takový postup neviděl tak potom po mě neštěkejte že jeto starý . :oops:

http://airttrainz.webnode.cz/news/jak-na-cihlovou-zed-/


Princip výroby zdiva pomocí přesouvání motivů byl již (podle mého soudu) popisován v nějaké staré literatuře (žel přesně nevím, která kniha to byla), občas to někdo využíval na kroužku (za mých mladých let :D ). A před rokem 2000 jsem z netu stahoval nějaké modelářské postupy, kde to bylo také popsáno.
Tehdy se na to ale používal řezaný papír. Použití dřeva je určité novum.

V roce 2004 jsem takto zhotovoval z papíru cihlové sloupky na výpravní budově.
Přílohy
zdivo.JPG
zdivo.JPG (51.94 KiB) Zobrazeno 7070 krát
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod Maňa » sob 13 srp, 2011 9:39 pm

popravdě sem se snažil najít jiný způsob výroby cihel,jelikož jsem fakt líný se piplat s polystyrenem nebo odlévat.Jinak moc pěkny haus ,povedené :wink:
začínám moduly-TT epocha IV-V
Uživatelský avatar
Maňa
 
Příspěvky: 71
Registrován: úte 19 črc, 2011 9:51 am
Bydliště: Ostrava - Havířov

Re: Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod mnitka » úte 16 srp, 2011 9:37 am

http://stummiforum.de/viewtopic.php?f=15&t=54212


Tohle je inspirace pro dlouhé letní večery. Práce to musela být šílená.... Výsledek však zatím vypadá dobře, uvidíme...
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod MirekTT » úte 16 srp, 2011 10:25 am

mnitka píše:Tohle je inspirace .... Práce to musela být šílená.... Výsledek však zatím vypadá dobře...

Jó styrodur....
I přes vlastnictví výkonné řezačky jsem zatím nenašel způsob, jak efektivně krájet desky styroduru na stojáka, aby z toho byly větší plata, než tloušťka desky.
Ale jinak materiál na stavby je to asi nejlepší co znám.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod mlha » stř 17 srp, 2011 5:45 pm

a co je tak krájet naležato s drátem vodorovně?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod MirekTT » stř 17 srp, 2011 6:02 pm

Dobrej nápad mlho, vyzkouším:-)
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod mlha » stř 17 srp, 2011 6:33 pm

stačí se zeptat,funguje to i na 2 mm tloušťky
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod kvasha » stř 17 srp, 2011 6:58 pm

hmm, tak z toho by mě asi trefilo, když nepočítám ty křeče v ruce od toho skalpelu. Ale uznávám, paráda. Styrodur je taktéž můj oblíbený materiál. Většinou na kamenné zídky, kde kameny vyřezávám mikropájkou.
Nevím, jestli jsem to s tím krájením naležato pochopil, zejména údaj o 2mm?!, ale i já se potýkám s tím, že když potřebuji tenčí plátek styroduru, než mám k dispozici, nikdy nedocílím rovného, plochého řezu (pracuju na thermocutu od proxxonu)

btw, nevíte někdo, kde se dá v západní části Prahy pořídit slabší než 2cm styrodur, aniž bych musel kupovat celý balík 20 desek. Už se to řešilo někde v okolí Brna, ale pro jednu desku tam asi nepojedu :-)
díky.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Re: Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod MirekTT » stř 17 srp, 2011 7:06 pm

Mně se na řezačce zdařilo říznout i milimetrovej plátek, ale z 5ticm desky. Naležáka by šel máznout i 20cm široký plát. Ale tloušťka též udává pevnost. Přemýšlím o budově z plného, s výdlaby na okna a dveře, oplácaného tenkým styrodurem s rozměrově přesnými okny. Do požadovaných prosvětlených oken pak dát samostatnou LED. Ke každému otvoru se dá styrošem snadno prodlábnout. Nebojte, neprodraží se to, odbourá se problém se stíněním, baráček bude hodně pevný a vnitřní zařízení budov v téčku je pro mně pasé.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod Vladimír » stř 17 srp, 2011 7:09 pm

kvasha píše: btw, nevíte někdo, kde se dá v západní části Prahy pořídit slabší než 2cm styrodur, aniž bych musel kupovat celý balík 20 desek. Už se to řešilo někde v okolí Brna, ale pro jednu desku tam asi nepojedu :-)
díky.

Z Brna bych ti mohl o víkendu dovést, teď jen kde to tam sehnat?
HO, DCC
Vladimír
 
Příspěvky: 129
Registrován: pon 04 úno, 2008 6:47 pm
Bydliště: Kladno

Re: Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod kvasha » stř 17 srp, 2011 7:14 pm

MirekTT píše:Mně se na řezačce zdařilo říznout i milimetrovej plátek, ale z 5ticm desky. Naležáka by šel máznout i 20cm široký plát. Ale tloušťka též udává pevnost. Přemýšlím o budově z plného, s výdlaby na okna a dveře, oplácaného tenkým styrodurem s rozměrově přesnými okny. Do požadovaných prosvětlených oken pak dát samostatnou LED. Ke každému otvoru se dá styrošem snadno prodlábnout. Nebojte, neprodraží se to, odbourá se problém se stíněním, baráček bude hodně pevný a vnitřní zařízení budov v téčku je pro mně pasé.


No musím říci, že mi mluvíte/mluvíš z duše. Jestli se mi v pátek povede vrátit dřív domu, udělám pár fotek takového rozpracovaného dílka. Pro začátek je to jenom asi 10 cm dlouhý drážní skládek s jednou venkovní lampou nad vstupními dveřmi. Okna budou přebita prkny, takže vnitřní výdlab mi prozatím odpadá. Součástí masy materiálu bude i krátká nakládací rampa opět s kamennou zídkou. Jako střechu použiji už hotový střešní pás od Nocha.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Re: Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod kvasha » stř 17 srp, 2011 7:14 pm

Vladimír píše:
kvasha píše: btw, nevíte někdo, kde se dá v západní části Prahy pořídit slabší než 2cm styrodur, aniž bych musel kupovat celý balík 20 desek. Už se to řešilo někde v okolí Brna, ale pro jednu desku tam asi nepojedu :-)
díky.

Z Brna bych ti mohl o víkendu dovést, teď jen kde to tam sehnat?


projdu fórum, jestli něco dořešili ...
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Re: Cihlová zeď-samo domo

Příspěvekod kvasha » čtv 18 srp, 2011 7:47 pm

tak brněnští kluci našli tohle: http://www.ebenel.cz/doplnky/podlozky?phpMyAdmin=UJ2MG7YmFETpw5C9H8qzNDBu9c4. Je to ten 6 mm Sterlon na konci stránky ... ale zatím to nemám ověřeno, tak díky za nabídku, ale prozatím to padá ... ještě jednou díky moc.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků