kolejivo N

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti N (1:160).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: kolejivo N

Příspěvekod mnitka » stř 06 črc, 2011 3:27 am

miroslav lengyel píše:Tohle neznáš?
http://www.litomysky.cz/mat/pakfkol.htm

V zásadě IL-1 je to pravé, problém je však v tom jak se dostat k jednotlivým kusům. Z tabulky je zřejmé, že v nabídce jsou pouze celá balení po šesti kusech.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: kolejivo N

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 06 črc, 2011 5:10 am

Já bych vznesl dotaz,otázkou ale zůstává,zda se vyplatí koupit 2 ks a k tomu zaplatit poštovné cca 100,-Kč :D Poptej se u pana Schmidta,máš to za rohem a pokud vím,tak se kolejivem Peco také zabývá.
http://www.vltava2000.cz/marathon/default.asp
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: kolejivo N

Příspěvekod maayaa » ned 10 črc, 2011 12:52 am

pokud by ti šlo jen o jeden prut z IL-1 PECO Code 60 mohli by jsme se nějak dohodnout,ale nějak si nedokážu představit jak to lepim do obálky.Code 55 se tady asi dá sehnat jen přes n-scale shop od Micro Engineering.
TTe moduly,TT,polní dráhy
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: kolejivo N

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 10 črc, 2011 4:15 pm

Se spolu domluvte,pan Lengyel jede za 14 dní do Luhačovic. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: kolejivo N

Příspěvekod mnitka » ned 10 črc, 2011 4:31 pm

maayaa píše:pokud by ti šlo jen o jeden prut z IL-1 PECO Code 60 mohli by jsme se nějak dohodnout,ale nějak si nedokážu představit jak to lepim do obálky.Code 55 se tady asi dá sehnat jen přes n-scale shop od Micro Engineering.


zájem bych měl, právě dodání je problém...

potřebuju dva kusy po cca 35cm (ještě upřesním)
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: kolejivo N

Příspěvekod maayaa » pon 11 črc, 2011 10:45 pm

Tak 35cm by se už mělo posílat líp,ať už poštou nebo přes někoho
TTe moduly,TT,polní dráhy
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: kolejivo N

Příspěvekod Martun » sob 03 zář, 2011 8:20 am

Ahoj, mám na vás dotaz. Dlouho jsem nemodelařil, s vědomostma jsem skončil před lety u PIKA. Teď bych ještě chtěl postavit kolejiště N co nejmenší , do kufru.. podle vašich zkušeností, vychvalujete kolejivo peco code 55. Koukal jsem na něj a vypadá velmi hezky.
můj dotaz zní: jaký udělám nejmenší okruh, nebo průměr kruhu..do kufru bych raději ovál samozřejmě :lol: jsem hledal, ale nějak z toho moudrej nejsem.. :|
Je to již dlouho, ale snad se do toho dostanu...
Martun
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 31 srp, 2011 5:12 am
Bydliště: Teplice

Re: kolejivo N

Příspěvekod fulda » sob 03 zář, 2011 2:09 pm

Ahoj,

do kufru se dávalo Z ne?
Jinak jsou v zásadě dvě možnosti - buď použiješ kusové kolejivo a poskládáš oblouk z toho co je k dispozici. Pro informaci nejmenčí oblouky jsem vypsal dole.
Druhá možnost je koupit flexi kolejivo a udělat oblouky z flexi. Pokud to neznáš, tak to je pružná kolej, kterou podle hrnce ohneš do oblouku a přilepíš a je to.

Druhá věc je, že oblouky s rádiusem menším než 250mm jsou pro větší množství lokomotiv a vagónů nesjízdné.

Fleischmann R192 (s podložím)
Peco code 55 R263,5
Minitrix N R194,6
Arnold Rapido N R192
Roco N R194,6 (Fleischmann bez podloží)
Peco code 80 R228
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: kolejivo N

Příspěvekod Martun » sob 03 zář, 2011 2:23 pm

Aha.. tak já nato kouknu.. Myslíš že v Ztku by to bylo lepší?

Jak jsem už psal v prvním příspěvku víc jak 10 let jsem to neviděl.. :roll:
Vychvalujete tady koleje peco code 55,který jsem chtěl i já, ale koukám že pro můj případ jsou asi nejméně vhodné díky rozměru..
Je to již dlouho, ale snad se do toho dostanu...
Martun
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 31 srp, 2011 5:12 am
Bydliště: Teplice

Re: kolejivo N

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 03 zář, 2011 3:46 pm

No ono taky záleží jak má být ten kufr velký :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: kolejivo N

Příspěvekod fulda » sob 03 zář, 2011 5:36 pm

Tak to není tak docela pravda. Třeba právě peco má kusové kolejivo spíš jako doplněk, mnohem víc se soustředí právě na to flexi kolejivo.

Pokud se rozhodneš pro ten kufr, tak se rozhodni podle jeho velikosti. V Zetku se dá udělat asi R150, ale tam to nevím přesně.
Taky bude záležet s čím budeš jezdit, určitě budeš muset vybírat vozovej park.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: kolejivo N

Příspěvekod Martun » sob 03 zář, 2011 8:50 pm

:lol: no mám slíbenej velkej kufr.. diplomatka to nebude.. :lol:

fulda
klidně to udělám z flexi.. tady se nejedná o nějakou sofistikovanou propracovanou železnici ale spíše o ovál, po němž se prohání pidi vláček krajinkou.. vše krásně v kufru.. Uvidím jakej bude, a podle toho se rozhodnu.. už teda koukám po vybavení.. páč z této velkosti ať už N nebo Z nemám ani pražec.. ale i tak zatím díky za cené rady! :wink:
Je to již dlouho, ale snad se do toho dostanu...
Martun
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 31 srp, 2011 5:12 am
Bydliště: Teplice

Re: kolejivo N

Příspěvekod TTmili » ned 04 zář, 2011 8:45 am

Ac jsem teckar tak se tako zapojim. Tohle je vec co me hodne zajima a kterou bych chtel zkusit. Jen nevim jestli zvolit spise N kolejiste s malou zastavkou a skrytym nadrazim o dvou az trech kolejich, kde by provoz zajistovala M152 (M131) a na nakladu by se objeval napr. Pielstick nebo podobne.
Druhou moznosti nad kterou uvazuji je kufrik s TTe, kde by byla mala stanicka a za tunelem dvoukolejna vratna smycka. Co by zde zajistovalo provoz je asi zbytecne psat.

Vzhledem k tomu ze kufrikove kolejiste je pro me pole naprosto neorane tak se ptam na nazor ostatnich co by bylo v tomhle smeru lepsi pro me jako pro Teckare. Jen doplnim ze priblizne rozmery meho kufriku (peknej lodak to bude) by byli nekde kolem 80x40cm.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: kolejivo N

Příspěvekod milan ferdián » úte 20 zář, 2011 9:41 am

N-kaři mám na vás dotaz ohledně kolejiva a výhybek od výrobců.Prohledal jsem skoro všechny e-shopy a v drtivé většině je jen nabídka od Fleischmann-Picollo/15°a od PECA/10°.Jestli to chápu ARNOLD je již dávno v propadlišti času :?: Jde mi o to,že PECO se dosti nehodí na malé kolejiště a to z důvodu úhlu výhybek,které jsou 10°.
Mimo PECA,od kterého výrobce nejvíce nakupujete kolejivo a výhybky :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: kolejivo N

Příspěvekod dejv » úte 20 zář, 2011 12:53 pm

milan ferdián píše:Jde mi o to,že PECO se dosti nehodí na malé kolejiště a to z důvodu úhlu výhybek,které jsou 10°.


Přesně k tomuhle závěru jsem došel taky. Problém řeším tak, že v tuhle chvíli pracuju na vlastním kolejivu, složeném z 3D-tištěného podloží a kolejových prutů Micro Engineering Code 40. Po funkční stránce už mám ověřeno, že tudy by cesta vést mohla - stavba není pracná, a pevnost se zatím zdá být dostatečná. Vypadá to hezky, celkem modelově, a cenově je to taky přijatelné - na "obyčejných" kolejích sice člověk trochu připlatí (hlavně oproti flexi v metráži), ale to by se zas mělo vrátit na výhybkách (přesná kalkulace mně ještě čeká).
Vyřešení geometrie výhybek je další krok, který mně čeká v nejbližší době. Zatím mám ideu takovou, že bych chtěl v podstatě přepočítat geometrii Tillig TT do měřítka "N" - pro malá kolejiště by to myslím mohl být dobrý kompromis. Další (nezanedbatelná) výhoda by byla v tom, že kolejové plánky z brožurky, určené pro měřítko TT, by se pak daly v eNku stavět prakticky "1:1". Uvidíme, jestli to půjde.

Ovšem uznávám, že já jsem v tomhle případ spíš pro Chocholouška :lol:
Nko - zatím si jen tak experimentuji a učím se
dejv
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 07 zář, 2011 7:27 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost N (komunita N)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků