Digitalizace T334

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Digitalizace T334

Příspěvekod cernos » ned 19 čer, 2011 7:40 am

Ahoj, pls půjde zdigitalizovat T334 z tohoto setu? Máte jej někdo doma? Jaké má jízdní vlastnosti? Jaký je tam motor? Mám možnost koupit rosničku z tohoto setu za 800,- tak jestli do toho mám jít.
Díky
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Digitalizace T334

Příspěvekod Radek Strnad » ned 19 čer, 2011 11:54 am

Jde to bez problémů.Podle obrázku to vypadá na plnohodnotnou rosničku,ještě bez patice,pouze s omezeným množstvím ošizených popisů.Musíš obětovat valnou část průhledu kabinou.Potřebuješ malý dekodér s drátky,stačí KUEHN N025 nebo LENZ Silver mini nebo něco podobného.Přijde nalepit na vršek motoru pomocí oboustraně lepící pásky.Aby se motor nehřál,můžeš dekodér ještě podložit,aby vznikla mezi ním a motorem větrací mezera.Jízdní vlastnosti zdigitalizované rosničky bez Power1 nejsou ovšem nic moc.Motor třípólový,problémy s ním nebývají,jen je trochu hlučnější.Digitalizovaná rosnička mívá však problém se sběrem proudu z dvojkolí na sběrné plíšky.Je dobré vyrobit ze struny ještě jedny sběrné kartáčky,které berou proud z vršku dvou hnacích dvojkolí.Pak je to spolehlivější.Složitější je to s osvětlením,ale i to se dá při troše zkušeností dobastlit.Doporučuji pročíst všechna témata na fóru,která se této problematice věnují.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Digitalizace T334

Příspěvekod gadjukin » ned 19 čer, 2011 8:13 pm

Pokud neklame obrázek a mě nešálí zrak, tak přesně tuto Rosňu mám doma. Označení na kastli Werklok 3. Je to již verze s paticí NEM 651, tedy její digitalizace by měla být bez problémů. Sám se na to chystám, jakmile mi dojde objednané zboží. Jestli má pětipólový motor netuším, nicméně kryt podvozku má otvory pro nová tilligácká spřáhla - náhradní díl pro V180 - kat. č.: 08843.
TT v digitálu - ČSD 1975-1989. Po třiceti letech vlastně začínám...
Uživatelský avatar
gadjukin
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17 led, 2011 9:53 pm

Re: Digitalizace T334

Příspěvekod jamik22 » ned 18 pro, 2016 11:36 pm

našel jsem na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=V9mgvXA_QNo
Digitalizace s osvětlením pro totální lenochy. Kdo so to chce koupit asi není nic lepšího..
Nádherná práce od tvůrce
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Digitalizace T334

Příspěvekod busta » pon 19 pro, 2016 6:53 am

Celý projekt T334 bol postavený na osvetlení modelu, ktorý na dnešnú dobu mal mať túto súčasť ako štandard od výrobcu. Je vhodný ako pre analógovú aj digitálnu prevádzku. Osvetlenie sa testovalo už viac ako 6 mesiacov. Pri digitálnej prevádzke sú samostatne ovládané pozičné svetlá, koncové svetlá, reflektor, pri zapnutí funkcie posun sa prepnú svetlá do kríža na oboch stranách. Na dekódery sú plôšky pre pripojenie svetla na osvetlenie kabíny. Vrámci prednastavených konfigurácií je jedna aj s automatických prepínaním zhasnutia svetla v kabíne a rozsvietenia reflektora na strane do ktorej sa rušeň pohne. Viac je na stránke výrobcu http://videopeli.szm.com/subory/zelezni ... ica008.htm . Je dobré pre minimum miesta pod kapotou na čelách ubrať zo závaží presne podľa plošáku cca 1mm.
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Digitalizace T334

Příspěvekod hopeter » pon 19 pro, 2016 5:24 pm

Já digitalizoval Rosničku taky ze startsetu. Je to lokomotiva stará přes 15 let ( málo ježděná ) ještě s třícívkovým motorem a dvounápravová. Je to vlastně moje první digi lokomotiva. Dekodér jsem použil NEM651 na drátech kuehn 025. Kromě odstranění kondenzátorů jsem nic jiného neupravoval. Jezdí úplně v pohodě. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků