456.0 KRASIN

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod Houmr » sob 29 pro, 2007 8:41 am

Jo jo je to moc pěkné, hlavně že máš z toho Ty radost, to je to oč tu běží.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Sandy » sob 29 pro, 2007 9:15 am

Houmr píše:Jo jo je to moc pěkné, hlavně že máš z toho Ty radost, to je to oč tu běží.

Jo,jo, to jsou ty chvíle, kdy mi starší se poohlížíme po plenkových kalhotkách, abychom si blahem " nestříkli do flanelu" :!: :lol: :oops:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod marwin » sob 29 pro, 2007 9:18 am

Houmr píše:Jo jo je to moc pěkné, hlavně že máš z toho Ty radost, to je to oč tu běží.


dekuji. Co si myslis o tech zpatinovanych kolech??
tady jsou barevne fota 456.025, takhle bych to chtel napatinovat
Obrázek
publikace "Toulky s parou 1. vydani"
Obrázek
publikace "Toulky s parou 2. vydani"
ten samy zaber, ta sama masinka, ta sama publikace, ale jine vydani a vypada to barevne uplne jinak. Myslim si, ze ta druha fotka je vic blizsi realu.
Jak se da udelat. Ten narezly nadech te masinky?? Podotykam, ze uz mam kompresor. Mam to striknout cele rezavou barvou? Jak udelat stekani vody (mozna je to rez fakt nevim) na vanach?? to vubec nevim.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jirka » sob 29 pro, 2007 12:01 pm

do van se prej pridavaly ruzny "zmekcovace vody" kvuli kotelnimu kameni (asi kalgon :lol: ) uz presne vidim jak ten plnic ve vytopne roztrhne ten pytel a hrcne to tam a pulku vysype vedle. pak tam soupne jerab s vodou a ceka az vana pretece a splachne to. mohly by to bejt klidne usazeniny ze zmekcovace co vy na to? :?
H0
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 29 lis, 2007 4:02 pm

Příspěvekod marwin » sob 29 pro, 2007 1:36 pm

Jirka píše:do van se prej pridavaly ruzny "zmekcovace vody" kvuli kotelnimu kameni (asi kalgon :lol: ) uz presne vidim jak ten plnic ve vytopne roztrhne ten pytel a hrcne to tam a pulku vysype vedle. pak tam soupne jerab s vodou a ceka az vana pretece a splachne to. mohly by to bejt klidne usazeniny ze zmekcovace co vy na to? :?


jo to bile jsou urcite usazeniny od zmekcovace. Myslim, ze se jmenoval kamenec. Tvorilo se to kolem nalevacich otvoru do van, kdezto tam to steka z vany na vice mistech.... Take se ty bile stekance tvorili kolem vymyvacich vicek, ale to uz byl opravdu spinavy stroj.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Houmr » sob 29 pro, 2007 5:25 pm

Myslím, že kola jsou dobrá. Nevím jak moc se u nás změkčovače používaly, v německu asi dost. Udělat lehké naznačení toho kamence asi nebude od věci, ale citlivě.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 31 pro, 2007 12:43 am

Zkusil bych ty stopy na mašině máznout bílým patinátorem Tamiya - vypadá to jako šminky, roztírá se to jako šminky, dá se to vodou setřít a v případě potřeby fixovat lakem a není to tak výrazné jako při použití pigmentů... V té sadě je víc barev, já s tím patinuju tanky v 1/72... Když něco pokazím, v pohodě to setřu navlhčeným ušátkem...

Jinak gratuluju k mašině, je fakt nááádherná :shock: ! Snad budu mít v budoucnu taky sílu takového krasavce udělat....
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod MartinP » úte 01 led, 2008 7:10 pm

Asi to vsichni znate ale peknou patinu na 555.0153 od Ondry Nadrchala vcetne foto najdes na http://modelforum.upce.cz/forum/viewtop ... &start=405 . Nic lepsiho jsem nevidel . Doporucuji
precist komplet vsechno ale nejdriv si vzit prasky na nervy at to s nikym nesekne .
MartinP
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 01 led, 2008 7:00 pm
Bydliště: Lipník n/B

Příspěvekod marwin » úte 01 led, 2008 10:33 pm

MartinP píše:Asi to vsichni znate ale peknou patinu na 555.0153 od Ondry Nadrchala vcetne foto najdes na http://modelforum.upce.cz/forum/viewtop ... &start=405 . Nic lepsiho jsem nevidel . Doporucuji
precist komplet vsechno ale nejdriv si vzit prasky na nervy at to s nikym nesekne .


znam, todle je maximalni masakr. tam chodim casto slintat. Ondra je mastr 8) 8)
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod marwin » úte 01 led, 2008 10:38 pm

Petr Zatrepalek píše:Zkusil bych ty stopy na mašině máznout bílým patinátorem Tamiya - vypadá to jako šminky, roztírá se to jako šminky, dá se to vodou setřít a v případě potřeby fixovat lakem a není to tak výrazné jako při použití pigmentů... V té sadě je víc barev, já s tím patinuju tanky v 1/72... Když něco pokazím, v pohodě to setřu navlhčeným ušátkem...

Jinak gratuluju k mašině, je fakt nááádherná :shock: ! Snad budu mít v budoucnu taky sílu takového krasavce udělat....


diky. Ted jsem koukal na navod mr. Dalecky, jak zaspinil 534.1. Asi si nakoupim material a zkusim to. Doma mam hodne starych pikackych parovek, tak jim asi zacnu ublizovat. :D :D :D
Jinak ty patinatory zni zajimave. Nikdy jsem to nevidel.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod alf » stř 02 led, 2008 12:46 am

Přísada na změkčování napájecí vody se jmenuje lokalkon,i když už je nedostatkový a používají se různé náhražky.Originál je dávkovaný v igelit.pytlících,jinak to zašpinění odpovídá..Stránky o stavbě 555.0153 jsem viděl prvně a mám komplex méněcenosti :shock: :lol: asi jako všichni kdo to viděli prvně..nemám slov..
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod sco_27 » stř 02 led, 2008 9:28 am

Ja som to tiez vydel prvy krat, ale skoro som odpadol co je to zac...Proste uplna krasa ta strojovna aj vsetko... KEby to tak bolo v H0 :!: :D
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Sandy » stř 02 led, 2008 10:04 pm

MartinP píše:Asi to vsichni znate ale peknou patinu na 555.0153 od Ondry Nadrchala vcetne foto najdes na http://modelforum.upce.cz/forum/viewtop ... &start=405 . Nic lepsiho jsem nevidel . Doporucuji
precist komplet vsechno ale nejdriv si vzit prasky na nervy at to s nikym nesekne .

Tohle byl nejpitomější odkaz na tomhle foru. :cry:
Psychicky jsem vydržel jen 10 stránek, pak všechny modely putovaly do krabic od zeleniny a rozhodl jsem se, že budu radši chovat nutrie. :lol:
Sledujte forum Prodám ,koupím. Možná, že časem vyměním svou sbírku za dva páry morčat. :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 02 led, 2008 10:28 pm

Sandy píše:
MartinP píše:Asi to vsichni znate ale peknou patinu na 555.0153 od Ondry Nadrchala vcetne foto najdes na http://modelforum.upce.cz/forum/viewtop ... &start=405 . Nic lepsiho jsem nevidel . Doporucuji
precist komplet vsechno ale nejdriv si vzit prasky na nervy at to s nikym nesekne .

Tohle byl nejpitomější odkaz na tomhle foru. :cry:
Psychicky jsem vydržel jen 10 stránek, pak všechny modely putovaly do krabic od zeleniny a rozhodl jsem se, že budu radši chovat nutrie. :lol:
Sledujte forum Prodám ,koupím. Možná, že časem vyměním svou sbírku za dva páry morčat. :roll:


Hele Sandy já to naopak beru jako výzvu ! :wink: :wink: :wink: :wink:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Cermis » čtv 03 led, 2008 9:24 am

Panové vezměte v potaz v jakém je to měřítku. Osobně musím říct, že je to velmi povedená stavba. A každý, kdo se do něčeho pustí je vítěz sám nad sebou - každý umíme něco dobře.

Zatím Zdeněk Čermák

P.S. Marku máš to dost dobrý. 8) 8) 8)
Cermis
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř 28 lis, 2007 8:02 pm
Bydliště: Č.Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků