Trenčiansky kraj

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod TPT » stř 05 led, 2011 12:28 pm

hej hej chcem to pouziť na zaklad dioramy ... skusim aj hento jak hovoriš :) som začiatočnik veru no :D
TPT
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 02 led, 2011 2:52 pm

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod josooo » stř 05 led, 2011 12:57 pm

TPT píše:hej hej chcem to pouziť na zaklad dioramy ... skusim aj hento jak hovoriš :) som začiatočnik veru no :D


no podla mna je diorama to spravne rozhodnutie ako zacat so zeleznicou. Tu si overis vela postupou kym pojdes do niecoho vetsieho. Nezabudni ze namet na dioramu je najdolezitejsi, nejlepsie nieco podla skutocnosti. Skus sa niekde prejst, pofot si nieco a sam uvidis co sa ti bude pacit. Len teraz mas taky problem ze je vsade sneh a predpokladam ze nejdes robit zimnu krajinku. Skus najst nieco na vlaky.net,,,je tam vela fotografii a nametou.

A ak sa chces zo staubou podelit aj snami ostatnymi , vytvor si album na webe a priklaj tam fotky zo stavby tvojej dio. Ja mam vsetky fotky na rajceti.

Jozef
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod Jojo » úte 11 led, 2011 8:48 pm

josooo píše:
TPT píše:hej hej chcem to pouziť na zaklad dioramy ... skusim aj hento jak hovoriš :) som začiatočnik veru no :D


no podla mna je diorama to spravne rozhodnutie ako zacat so zeleznicou. Tu si overis vela postupou kym pojdes do niecoho vetsieho. Nezabudni ze namet na dioramu je najdolezitejsi, nejlepsie nieco podla skutocnosti. Skus sa niekde prejst, pofot si nieco a sam uvidis co sa ti bude pacit. Len teraz mas taky problem ze je vsade sneh a predpokladam ze nejdes robit zimnu krajinku. Skus najst nieco na vlaky.net,,,je tam vela fotografii a nametou.

A ak sa chces zo staubou podelit aj snami ostatnymi , vytvor si album na webe a priklaj tam fotky zo stavby tvojej dio. Ja mam vsetky fotky na rajceti.

Jozef

Ahoj. Už aj niečo staviaš? Ja stale testujem ,loko DCC atd, ale už začnem. Skor ta elektro čast ma baví.
Ako si na tom s tvorbou krajiny???? Mám nejaké veci DCC naviac ,keby bol zaujem. Ani neviem v čom ideš? :D
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod josooo » úte 11 led, 2011 10:23 pm

Ahoj Jojo

Na začiatok ešte raz dík za brožúru. Videli sme sa len krátko takže tiaž neviem v čom ideš. Ja som začiatočník, ale určil som si už nejake priority, ako DCC s ktorým som už začal pracovať. Pracujem na jednej diorame( vid tema mam rozestaveno) aby som okoštoval aj stej krajinky. No je toho hodne čo by som chcel, tiež som digitalizoval svoju prvu mašinku(T334) , zatial nedokončené osvetlenie. Nejake stavby vagonikou. Od LPH, hektora. Zatial miesto na kolajisko doma nemam, skor uvažujem nad spratnou verziou segmentou niekde do skrine. Mam nakupene nejake kolajnice, vyhybky na skusobne jazdenie.

Stymi vecmi ohladne DCC ktore máš naviac by som vedel pokecať. Určite by sa mi niečo hodilo.

A ty už máš nejaký ten svoj projekt na stavbu?

S pozdravom Jozef
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod Peter.sid » úte 18 led, 2011 5:44 pm

caute, ja som z Noveho Mesta nad Vahom.
Moja velkost je TT, 80 roky ČSD. Digitalne ovladanie lokomotiv a analogovo vyhybky. Momentalne som s mojou zeleznicou hotovy na cca 80%.
Peter
Peter.sid
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř 05 led, 2011 9:06 pm

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod romino » úte 18 led, 2011 6:34 pm

Máš niekde aj foto z koľajiska k prezentácii?
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod Peter.sid » úte 18 led, 2011 6:51 pm

fotiek mam dost, niektore su aj na modelovazeleznica.sk. Momentalne su fotky velke asi 4MB ale akosi nemam cas ich skonvertovat na mensiu velkost a niekde "zavesit" a "ukazat". No a este ktomu som dlho nemohol ziskat moje stratene heslo na tychto strankach
Peter
Peter.sid
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř 05 led, 2011 9:06 pm

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod romino » úte 18 led, 2011 7:16 pm

pýtam sa preto, lebo tiež som z NM (aj keď momentálne bývame s manželkou trochu ďalej od mesta), tak isto TT maniak (modulovka) a tak isto ČSD 80.roky
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod Peter.sid » úte 18 led, 2011 7:47 pm

no teda,minule som si pripijal na okuliarnika od Roco.............mohli sme ho "oslavit" spolu :D
kde presne byvas? (az to neni tajomstvo)
Peter.sid
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř 05 led, 2011 9:06 pm

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod romino » úte 18 led, 2011 8:13 pm

presunieme sa na sukromne spravy, nech to tu nezahlcujeme.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod josooo » pon 07 úno, 2011 8:03 am

Peter.sid píše:caute, ja som z Noveho Mesta nad Vahom.
Moja velkost je TT, 80 roky ČSD. Digitalne ovladanie lokomotiv a analogovo vyhybky. Momentalne som s mojou zeleznicou hotovy na cca 80%.
Peter


Zdárec

Už si niekde upol tie fotky? rád by som sa tiež pozrel ak možem.
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod sco_27 » čtv 14 dub, 2011 5:46 pm

Ahojte obyvatelia Trenčianskeho kraja,
chcem sa vás spýtať či náhodou niekto neviete o firme v okolí, kde by mi vedeli vyrezať laserom budovy (prípadne iné detaily, doplnky) z papiera. Ujo google našiel len firmy, kde vypalujú zo železa, skúsim však napísať aj tam, ale pre istotu či niekto nevie. Najlepšie z Corelu/AutoCadu tj. formát .dwg
Dík,
Ľ.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod Peter.sid » čtv 14 dub, 2011 8:20 pm

sco_27 píše:Ahojte obyvatelia Trenčianskeho kraja,
chcem sa vás spýtať či náhodou niekto neviete o firme v okolí, kde by mi vedeli vyrezať laserom budovy (prípadne iné detaily, doplnky) z papiera. Ujo google našiel len firmy, kde vypalujú zo železa, skúsim však napísať aj tam, ale pre istotu či niekto nevie. Najlepšie z Corelu/AutoCadu tj. formát .dwg
Dík,
Ľ.


cau

zajtra idem riesit "obrabacie centrum" pre vyrobu mojej tocny. Ohladom toho palenia laserom: Neviem ci sa mylim ale CNC laser napr.Trumpf ma moznost presneho nastavenia hlbky. To znamena ze dokaze aj "gravirovat" to je akoze len liznut do materialu. A je mu jedno do akeho materialu sa laserovy luc pusti. Skusim sa ti zajtra na to spytat, budem prechadzat okolo jednej firmy s laserovou vypalovackou.

Co sa tyka toho dwg formatu, vacsina tychto CNC laser vypalovaciek chodi na dxf ale ked mas dwg to je bez problemov. Len mam trochu obavu s tej ceny. Su to drahe sadzby. Mne bude uctovat (a je to dobry znamy) cca 20 eur za chvilu obrabania komponentov na tocnu. Material si ale zasa musim doniest sam.
zajtra sa ozvem
Peter NMNV
Peter.sid
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř 05 led, 2011 9:06 pm

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod Peter.sid » čtv 14 dub, 2011 8:39 pm

josooo píše:Zdravim

Mam taky navrh, je to len napad. Tyka sa to Trenčianskeho kraja, ale aj ostatny sa možu zapojit.

Čo keby sme si spravili take male stretnutie niekde, taka mala debata, vymena informacii, skusenosti.

Dohodnut sa na mieste, podebatovat, a mozno aj pifko bude :lol:

Čakám na reakcie.

Pripajam sa k napadu na stretnutie. Kto by este prisiel?
Peter
Peter.sid
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř 05 led, 2011 9:06 pm

Re: Trenčiansky kraj

Příspěvekod sco_27 » čtv 14 dub, 2011 8:52 pm

Peter.sid píše:
sco_27 píše:Ahojte obyvatelia Trenčianskeho kraja,
chcem sa vás spýtať či náhodou niekto neviete o firme v okolí, kde by mi vedeli vyrezať laserom budovy (prípadne iné detaily, doplnky) z papiera. Ujo google našiel len firmy, kde vypalujú zo železa, skúsim však napísať aj tam, ale pre istotu či niekto nevie. Najlepšie z Corelu/AutoCadu tj. formát .dwg
Dík,
Ľ.


cau

zajtra idem riesit "obrabacie centrum" pre vyrobu mojej tocny. Ohladom toho palenia laserom: Neviem ci sa mylim ale CNC laser napr.Trumpf ma moznost presneho nastavenia hlbky. To znamena ze dokaze aj "gravirovat" to je akoze len liznut do materialu. A je mu jedno do akeho materialu sa laserovy luc pusti. Skusim sa ti zajtra na to spytat, budem prechadzat okolo jednej firmy s laserovou vypalovackou.

Co sa tyka toho dwg formatu, vacsina tychto CNC laser vypalovaciek chodi na dxf ale ked mas dwg to je bez problemov. Len mam trochu obavu s tej ceny. Su to drahe sadzby. Mne bude uctovat (a je to dobry znamy) cca 20 eur za chvilu obrabania komponentov na tocnu. Material si ale zasa musim doniest sam.
zajtra sa ozvem
Peter NMNV


Ďakujem, budem rád keď sa spýtaš. Išlo mi práve o to, či záleži aj na matroši, lebo niektoré firmy mali presne napísané aký materiál + hrúbky môžu obrábať. To že sa dá nastaviť aj hĺbka je super, pretože potom môžem vypáliť komplet stavbu vrátanie okien, dverí či lezeniek.
Formát A3, materiál 2-3mm kartón. Cena 20€ za komplet stavbu by ešte nebolo tak strašné :)
Vopred Vďaka,
Ľ.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

PředchozíDalší

Zpět na Region Slovensko

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků