Hektor T435 od PMT

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod F. Placheta » čtv 20 led, 2011 8:57 pm

Dik za tip, dostal jsem jeste jeden, tak kdyby nahodou nevysel...
Jinak stranky pana Ungra mi uz delsi dobu nejdou otevrit, nezrusil je?
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 21 led, 2011 9:37 am

Řešil jste někdo změnu čísla Hektora? Jedná se mi o prosvětlenou tabulku s číslem z boku kapoty. Jde nějak jednoduše přetisknout, nebo upravit?
Mě napadlo jedině si číslo vytsknout na papír (folii)a přelepit, ale bojím se, že moje tiskárna tak jemný tisk nezvládne.
Ostatní úpravy (masky podvozků, nástřik rámu, nástřik doplňků a zábradlí už mám za sebou, zbývá mi jen dekodér a ta čísla (no a zvuk, ale s tím zatím nepočítám).
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 21 led, 2011 10:25 am

To prosvetlene cislo si nechavam delat u Banka. Zvukac uz je konecne na svete. ZIMO uz uvedlo na trh Plux16 verzi. Uz mam dekoder v lokomotive i s repro. Jedine co chybi si najit cas a domluvit v Luzne nahrat zvuk a zpracovat to :oops: Mam s vedenim schuzku pristi tyden ohledne toho setkani, tak se pozeptam.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod Martin HO » pát 21 led, 2011 10:26 am

Ahoj Michale, nevím jakou máš tiskárnu ale já na obyčejné bublinkové tisknu drobotiny barevně (např. červenobílé tabulky s čísly lokomotiv), na laseroé jsem tisknul na fólii (folie do laserové tiskárny) ještě jemnější detaily. Číslo lokomotivy černě na folii by neměl být problém.
Martin HO
 

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 21 led, 2011 11:32 am

Ahoj, zkoušel jsem to doma, ale nějak jsem neuspěl, ještě to zkusím v práci. Z jakého programu tiskneš ty tabulky? Nějaký speciální kreslící SW (corel apod.) nebo v jakém jsou máš formátu? Jak jsi řešil font písma?
-M-
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod Martin HO » pát 21 led, 2011 6:14 pm

Z Excelu - tam snadno mohu přizpůsobit přesnou velikost tabulky, a z nabídky zvolím ten fond co se mi zdá nejvíce podobný. Jistě by šlo sehnat speciální, ale nejsem počítač nýtů, navíc ani lokomotivy tovární provenience si s tím také hlavu nelámou.
Martin HO
 

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod F. Placheta » pát 21 led, 2011 10:07 pm

Michal Dalecký píše:To prosvetlene cislo si nechavam delat u Banka. Zvukac uz je konecne na svete. ZIMO uz uvedlo na trh Plux16 verzi. Uz mam dekoder v lokomotive i s repro. Jedine co chybi si najit cas a domluvit v Luzne nahrat zvuk a zpracovat to :oops: Mam s vedenim schuzku pristi tyden ohledne toho setkani, tak se pozeptam.

Tak doufam, ze to vyjde. Pak budu jeden z prvnich zakazniku.
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod medvidek » čtv 27 led, 2011 6:24 pm

F. Placheta píše:
Michal Dalecký píše:To prosvetlene cislo si nechavam delat u Banka. Zvukac uz je konecne na svete. ZIMO uz uvedlo na trh Plux16 verzi. Uz mam dekoder v lokomotive i s repro. Jedine co chybi si najit cas a domluvit v Luzne nahrat zvuk a zpracovat to :oops: Mam s vedenim schuzku pristi tyden ohledne toho setkani, tak se pozeptam.

Tak doufam, ze to vyjde. Pak budu jeden z prvnich zakazniku.

Zklamu tě nebudeš prvni zakaznik,ja mam model hektora se zvukem obědnany od jara 2009 tak doufam že tě předběhnu :lol: Jinak držim palce aby se zvuk podařil a už se na hektora těšim,zatim žadneho nemam i když jsem měl velke nutkani si ho koupit bez zvuku
:roll:
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod Jezevec Pepa » úte 14 úno, 2012 9:43 pm

Zdravím, potřeboval bych poradit
Mám, ale Hektora ještě od ČS TRAINU, nechtěl jsem vytvářet další vlákno (našel jsem zde ještě vlákno digitalizace Hektora ČS Train).

Přestala mi svítit jedna LED a než jsem zjistil proč, tak přestala i druhá. Konkrétně jsou to ty dvě spodní na kabině.
Jsou naletovány na tištěném spoji (82152), příčina bylo odpadnutí dvou pravděpodobně SMD rezistorů. Jelikož jsem je nenašel, tak ani nevím o jaké jde.
Takže dotaz je:
Je někdo schopen mi říc podle svého modelu o jaké se jedná hodnoty?
(je nutné ČS TRAIN, který má LED dvojbarevné a jsou zde i tyto dvě součástky, oproti tomu PMT má totiž vloženy dvě LED na tomto spoji a to je vše).
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod George V. » stř 15 úno, 2012 11:05 am

...a nebude jednodušší si to spočítat? Najít si obdobnou stejně velkou SMD LED v katalogu a udělat to podle ní? Protože se jedná o žluté, resp. červené LED, tak se moc nesekneš, přinejhorším vyměníš všechny odpory, kdyby to svítllo víc, nebo míň...

P.S. mimochodem, nebudou stejné odpory i vepředu?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod Sandy » ned 25 bře, 2012 1:05 pm

Tak jsem si pořídil Hektora od PMT.
Je to limitka, kterou jsem si objednal bez předchozího prohlédnutí.
Doma mě pak překvapily dvě věci.
1./ Ostře bílé čelní osvětlení. Mám Hektora od ČStrainu a tam mně žluté ledky přijdou přirozenější.
2./ Model jsem osadil dekoderem Lenz Silver+Plux12. Koncové osvětlení se zapíná funkcemi F1 a F2. Ale při změně směru jízdy mi pod čelním osvětlením stále prosvítá červené. Je něco špatně.
Když jsem se pokoušel "bastlit" osvětlení podle notoricky známého schematu s použitím dekoderu Lenz Silver +, tak mi jde samostatně zapnout čelní reflektor i koncové osvětlení. A při změně směru jízdy zhasne to, co zhasnout má. A svítí to, co svítit má.

A ještě jedna věc. U původního Hektora (+ Lenz Silver+) mi stále poblikává osvětlení tabulky. Model jinak jezdí plynule, nezadrhává, ostatní světla také nepoblikávají. V čem může být problém? Nějaky "studeňák"?
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod medvidek » ned 25 bře, 2012 3:26 pm

Když jsem se pokoušel "bastlit" osvětlení podle notoricky známého schematu s použitím dekoderu Lenz Silver +, tak mi jde samostatně zapnout čelní reflektor i koncové osvětlení. A při změně směru jízdy zhasne to, co zhasnout má. A svítí to, co svítit má.

Ahoj nemaš někde to zapojeni??? nebo foto zapojeni??? Mam hektora se zvukem a to osvětleni mě štve,nejdřiv musim zapnout oba konce a pak bile a konce zhasnout. Kdo toto vymyslel je mega idiot. Chtěl bych to klasicky zapojene jako ostatni loko s tim že si pustim zvlašt konce atd.
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod Sandy » ned 25 bře, 2012 5:07 pm

medvidek píše:Když jsem se pokoušel "bastlit" osvětlení podle notoricky známého schematu s použitím dekoderu Lenz Silver +, tak mi jde samostatně zapnout čelní reflektor i koncové osvětlení. A při změně směru jízdy zhasne to, co zhasnout má. A svítí to, co svítit má.

Ahoj nemaš někde to zapojeni??? nebo foto zapojeni??? Mam hektora se zvukem a to osvětleni mě štve,nejdřiv musim zapnout oba konce a pak bile a konce zhasnout. Kdo toto vymyslel je mega idiot. Chtěl bych to klasicky zapojene jako ostatni loko s tim že si pustim zvlašt konce atd.


Nevím, jestli ti to pomůže.
Schema je tady:
http://www.zababov.cz/wiki/index.php/DCC_zapojen%C3%AD_lokomotiv

Tu část s tranzistory jsem zdvojil. Čelní reflektor je, v případě dekoderu Lenz Silver +, zapojený na další funkci (zelený vodič).
Funkce F0 spíná čelní osvětlení podle směru jízdy, F1 spíná koncová světla a funkce F2 čelní reflektor. Vše podle směru jízdy.
S provedením se, s prominutím, nepochlubím. Na výrobu jsem použil univerzální plošný spoj a celé to vypadá jako zavázaná "bolavá noha", kombinovaná s drátěnkou na nádobí. :oops:
To by mi tady asi neprošlo.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 25 bře, 2012 5:11 pm

Sandy píše:
medvidek píše:Když jsem se pokoušel "bastlit" osvětlení podle notoricky známého schematu s použitím dekoderu Lenz Silver +, tak mi jde samostatně zapnout čelní reflektor i koncové osvětlení. A při změně směru jízdy zhasne to, co zhasnout má. A svítí to, co svítit má.

Ahoj nemaš někde to zapojeni??? nebo foto zapojeni??? Mam hektora se zvukem a to osvětleni mě štve,nejdřiv musim zapnout oba konce a pak bile a konce zhasnout. Kdo toto vymyslel je mega idiot. Chtěl bych to klasicky zapojene jako ostatni loko s tim že si pustim zvlašt konce atd.


Nevím, jestli ti to pomůže.
Schema je tady:
http://www.zababov.cz/wiki/index.php/DCC_zapojen%C3%AD_lokomotiv

Tu část s tranzistory jsem zdvojil. Čelní reflektor je, v případě dekoderu Lenz Silver +, zapojený na další funkci (zelený vodič).
Funkce F0 spíná čelní osvětlení podle směru jízdy, F1 spíná koncová světla a funkce F2 čelní reflektor. Vše podle směru jízdy.
S provedením se, s prominutím, nepochlubím. Na výrobu jsem použil univerzální plošný spoj a celé to vypadá jako zavázaná "bolavá noha", kombinovaná s drátěnkou na nádobí. :oops:
To by mi tady asi neprošlo.


Podstatné je,že to funguje,ne? :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hektor T435 od PMT

Příspěvekod Sandy » ned 25 bře, 2012 6:53 pm

Jo, funguje... Ale je toho plná mašina, málem nezbylo místo na motorek! :D
Kdyby tak někdo plošňáček.........
A kdybych tak měl "pracky" na SMD... :roll:
Naštěstí je to ve starém odlitku Bardotky s pojezdem Pleticha, tam se to jakž takž vešlo.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

PředchozíDalší

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník