Doplňky parních lokomotiv

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Doplňky parních lokomotiv

Příspěvekod petr » úte 23 říj, 2007 1:00 pm

Nemohl by mi někdo poradit jestli a případně kdo vyrábí doplňky pro parní lokomotivy v H0? Jedná se mi o dýmniční dveře, kompresory, turbodynamo, injektory, reflektory apod.
petr
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 23 říj, 2007 1:00 pm

Příspěvekod stefanelmont » úte 23 říj, 2007 1:10 pm

BV model , jsou i v Praze na burze . Řekl bych , že nabízejí víc věcí , než píšou na netu .

jirka

http://home.tiscali.cz/ca442557/nabizime/dily.html
Uživatelský avatar
stefanelmont
 
Příspěvky: 130
Registrován: pon 13 lis, 2006 8:29 pm
Bydliště: Beroun

Příspěvekod petr » úte 23 říj, 2007 1:37 pm

U BV model jsem již dříve něco objednával, ale nebyl jsem úplně spokojen. Třeba odlitky komínu a parojemů byly bezchybné, ale drobnější detaily jako svítiny nebo kování na dýmničních dveřích - nepoužitelné. Mimochodem, jsem sice z Brna, ale ta burza v Praze se koná kdy a kde? Třeba když bych si mohl vybrat z více odlitků něco bych našel :D
petr
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 23 říj, 2007 1:00 pm

Re: Doplňky parních lokomotiv

Příspěvekod marwin » úte 23 říj, 2007 1:43 pm

No zajed na burzu do opletalky tam byvaji tri vyrobci.
Urcite BV-model, ktery doplnky odleva z nejakeho plastu nejspis rezin, ale nema zase tak velky vyber.
p. Muras ten ma opravdu velky vyber vetsinou odlitku z mosazi, doma mam jeho katalog tak ti ho muzu nafotit (ale domu se dostanu az pristi vikend...)
p. Cermak opravdu nadherne dilka, ale odpovida tomu cena. Napr servo za 600,- Kc neni pro kazdeho........
Co stavis pekneho, jestli to neni tajny. :D :D :D

marek

petr píše:Nemohl by mi někdo poradit jestli a případně kdo vyrábí doplňky pro parní lokomotivy v H0? Jedná se mi o dýmniční dveře, kompresory, turbodynamo, injektory, reflektory apod.
Naposledy upravil marwin dne úte 23 říj, 2007 1:49 pm, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod marwin » úte 23 říj, 2007 1:47 pm

Burza byva kazdy mesic viz link.
http://www.pragomodel.cz/burzy.htm


petr píše:U BV model jsem již dříve něco objednával, ale nebyl jsem úplně spokojen. Třeba odlitky komínu a parojemů byly bezchybné, ale drobnější detaily jako svítiny nebo kování na dýmničních dveřích - nepoužitelné. Mimochodem, jsem sice z Brna, ale ta burza v Praze se koná kdy a kde? Třeba když bych si mohl vybrat z více odlitků něco bych našel :D
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod petr » úte 23 říj, 2007 1:53 pm

Díky :wink:
petr
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 23 říj, 2007 1:00 pm

Re: Doplňky parních lokomotiv

Příspěvekod Jarda H. » úte 23 říj, 2007 3:05 pm

petr píše:Nemohl by mi někdo poradit jestli a případně kdo vyrábí doplňky pro parní lokomotivy v H0? Jedná se mi o dýmniční dveře, kompresory, turbodynamo, injektory, reflektory apod.



:idea: Něco najdeš i v e-shopu www.hobby-shop.cz, v oddělení pro velikost HO, nabídka od firmy Gützold ! Jinak s tímto e-shopem jsem spokojen, nakupuji tam občas.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Doplňky parních lokomotiv

Příspěvekod Povstalec » pon 27 říj, 2014 4:41 pm

[quote="marwin"]No zajed na burzu do opletalky tam byvaji tri vyrobci.
Urcite BV-model, ktery doplnky odleva z nejakeho plastu nejspis rezin, ale nema zase tak velky vyber.
p. Muras ten ma opravdu velky vyber vetsinou odlitku z mosazi, doma mam jeho katalog tak ti ho muzu nafotit (ale domu se dostanu az pristi vikend...)
p. Cermak opravdu nadherne dilka, ale odpovida tomu cena. Napr servo za 600,- Kc neni pro kazdeho........
Co stavis pekneho, jestli to neni tajny. :D :D :D

marek

Přeji dobrý den.
Chci se zeptat, nemáte ještě katalog pana Murase? Nebo odkaz na nějaké stránky?
Na internetu jsem našel při zadání dotazu jenom vaše lokomotivy či nějaké německé stránky. Ale bohužel, němčinu fakt nedávám...

Díky moc!
Povstalec
 
Příspěvky: 107
Registrován: ned 27 říj, 2013 5:29 pm
Bydliště: Tovačov, Velký Újezd


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků